Середа, 03 липня 2013 14:06

Розрахувати податок стане простіше

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів з метою визначення доходу від їх продажу (обміну) для цілей обкладення податком на доходи фізичних осіб.

Продавцям вказаних транспортних засобів достатньо зайти на офіційний веб-сайт Міністерства економічного розвитку і торгівлі, де щоквартально буде розміщуватися зазначена інформація.

Нагадаємо, що відповідно до змін, внесених до Податкового кодексу України, з 1 січня поточного року у разі продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда більш, ніж один раз на рік, податок з доходу від їх продажу (обміну) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

***

Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом  реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. На Черкащині діють Головне управління Міндоходів у Черкаській області (в.о. начальника – Олександр Лебедєв) та Черкаська митниця Міндоходів (в.о. начальника – Юрій Гвоздій).

Отож, скористайтесь нашими порадами і ваше перебування в Європі не буде затьмарене відповідним покаранням та можливою конфіскацією коштів.

***