Середа, 08 червня 2011 12:14

Тематичні Інтернет–семінари з роз’яснення норм Податкового кодексу України

З 18 квітня ц.р. тривають тематичні Інтернет – семінари за участі керівників та провідних фахівців профільних підрозділів ДПА в Черкаській області. За 18 днів роботи (з врахуванням квітневих та травневих свят) для отримання on-line консультації до рубрики «On-line консультація ДПА в Черкаській області» Черкаського інформаційно-ділового порталу www.city.ck.ua та на форум ДПА в Черкаській області за адресою www.sta.ck.ua звернулося 518 платників. Переважно їх цікавили питання справляння податку на доходи фізичних осіб (30%), податку на прибуток підприємств (15%), а також організації та обліку підприємницької діяльності, заповнення та подання звітності до ДПС.

Понад 500 консультацій отримали платники за місяць роботи Інтернет – семінарів ДПА в Черкаській області з роз’яснення норм Податкового кодексу України

Рекордна кількість відвідувань припала на третю декаду квітня (запитання – «хіт»: «Це правда, що відмінили подання щомісячної декларації з ПДФО?» та на початок травня (запитання: особливості заповнення податкового розрахунку форми №1ДФ, складання та подання квартальної звітності). Серед проблемних питань, поставлених відвідувачами семінарів:
-   неможливість включення до складу витрат придбання товарі (послуг) у ФОП – «єдинників»;
-   досить жорсткі вимоги щодо заповнення податкової накладної з ПДВ;
-  оподаткування ПДФО стипендій понад 1320грн., оподаткування ПДФО індексації стипендій, яка фактично є соціальною гарантією;
-   неможливість отримання 150% ПСП розлученою жінкою;
-   незрозуміле і негуманне обмеження місячної зарплати 1320грн. для отримання ПСП у 150% одинокою матір’ю,  вдовою, опікуном тощо., які виховують двох та більше дітей.
З числа постійних дописувачів: Інтернет – користувачі з ніками Оксана Федорівна, Любов, Вікторія, Наталія, Людмила.
Водночас найпопулярнішими упродовж місяця були фахівці відділу адміністрування податку на прибуток (очолює заступник начальника управління оподаткування юридичних осіб – начальнику відділу адміністрування податку на прибуток Раїса Миколаївна Нескороженна) та відділу оподаткування фізичних осіб (заступник начальника відділу Євгенія Петрівна Романчук).

За словами керівника проекту «На часі – Податковий кодекс» - в.о. голови ДПА в Черкаській області Володимира Васильовича Коломійця, перший місяць проведення тематичних Інтернет – семінарів ДПА в Черкаській області посвідчив правильність запровадження цієї форми роботи. Семінари, мета яких –  імплементація норм Податкового кодексу України в широку щоденну практику, в рамках масштабної масово – роз’яснювальної роботи за проектом «На часі – Податковий кодекс», здобули популярність не лише в області, а й поза її межами. В.В.Коломієць подякував усім, хто звернувся за консультаціями першого місяця роботи тематичних Інтернет-семінарів і підтримав починання податківців. Підсумовуючи роботу семінарів, він сказав: «Характерно, що дописувачі питають здебільшого «Як робити правильно?», «Як правильно оформити документи?», «Як правильно за Кодексом нарахувати і сплатити податки?» Це означає, що у більшості платники законослухняні і зважені, тому і ставлять питання перш, ніж розпочати діяльність або ж окрему господарську операцію. Лише троє учасників семінарів (0,6%) уточнили як нарахувати штраф, який порядок проведення позапланової  перевірки і як оскаржити рішення ДПС. Вважаю, це – хороший показник».
В.В.Коломієць порадив платникам податків скористатися нагодою отримати якісну on-line – консультацію провідних фахівців ДПА, завітати до популярних в області податкових Інтернет-ресурсів,  поставити своє запитання і оцінити переваги такого способу швидко отримати кваліфіковану податкову консультацію. В.о. голови ДПА в Черкаській області наголосив, що податківці області поважають платників податків і ладні співпрацювати у зручному для них форматі і додав, що в рамках проекту заплановано заходи у сучасному форматі, зокрема Інтернет – конференцій, відеоконференцій, відеосемінарів,  консультацій.
Нагадуємо: Інтернет – семінари проводяться щодня з 16-00 до 17-00 год. за таким розкладом:

• щопонеділка з 16-00 до 17-00 год. – «Година ПДВ»;
  • щовівторка з 16-00 до 17-00 год. – «Година податку на прибуток»;
  • щосереди з 16-00 до 17-00 год. – «Година податкового контролю»;
  • щочетверга з 16-00 до 17-00 год. – «Година ПДФО»;
  • щоп’ятниці з 16-00 до 16-45 год. – «Година плати за землю, ресурсних та місцевих податків і зборів».

Також передбачено, що окрім on-line – консультацій, «черговий» фахівець у вищевказані години «чергування» відповідатиме на телефонні дзвінки жителів області, які не підключені до мережі Інтернет.
«Замовити» податкову консультацію, оцінити якість on-line-консультацій, висловити свою позицію щодо організації роботи з роз’яснення норм  Податкового кодексу, або запропонувати інший формат роз’яснювальної роботи можна, звернувшись до координатора проекту, головного державного податкового інспектора відділу масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Черкаській області Ніни Дмитрівни Карандась за номером телефону 33-91-34 (0472) або  за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Думка кожного буде обов’язково врахована при плануванні заходів ДПА в Черкаській області.

ДПА в Черкаській області