http://www.zoofirma.ru/
http://www.zoofirma.ru/
Понеділок, 11 березня 2019 15:29

В Умані відкрили меморіальну дошку в пам’ять про Євгена Тищика

Ваша оцінка
(4 голосів)

11 березня з нагоди 75-ї річниці визволення м. Умань від нацистів в місті відкрито меморіальну дошку в пам’ять про Героя Радянського Союзу Євгена Костянтиновича Тищика. Він героїчно загинув 10 березня 1944 року під час  визволення  нашого міста від ворога.

Меморіальна дошка встановлена за адресою вул. Тищика / Європейська, 58.

«Ми, уманчани, повинні пам’ятати про подвиг визволителя. І від покоління до покоління має передаватися пам’ять про мужнього воїна,  який віддав своє життя заради миру на землі», - сказав міський голова Олександр Цебрій.

Інформаційна довідка:

Євген Костянтинович Тищик, народився  8 вересня 1919 року  в селянській родині в  с. Чеснівка, Лисянського району Черкаської області.  До війни працював у Києві електромонтером. У 1939 році вступив до Київського танково-технічного училища.

У боях з нацистами з червня 1941 року  воював у складі танкових підрозділів на Південно-Західному і 2-му Українському фронтах. Брав участь у Чернігівсько-Прип’ятській, Корсунь-Шевченківській та Умансько-Ботошанській операціях.

10 березня 1944 року командир роти 50-ї танкової бригади  2-ї танкової армії, 2-го Українського фронту, старший лейтенант Тищик в числі перших увірвався в Умань і більше години до підходу підкріплення вів у місті бій з ворогом, знищивши чотири танки, чотири зенітних гармати і велику кількість гітлерівців. Загинув у цьому бою, врізавшись своїм танком у німецькі бензовози. 

За зразкове виконання бойових завдань боротьби з нацистськими загарбниками і проявлені при цьому мужність і героїзм старшому лейтенанту Євгену Костянтиновичу Тищику посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Похований в м. Умань, в Братській могилі. Уманчани увіковічили пам’ять про   героя-визволителя в назві однієї із центральних вулиць міста, перейменувавши вул. Лісову на вул. Тищика.

Yes

Yes

Yes

Yes

Yes

Прочитано 1163 раз
http://www.zoofirma.ru/

president  Кабінет Міністрів України Черкаська обласна державна адміністрація AMUFond Min2 dsvv.gov.ua  cnap  soc zahist   urad gar linia energosvit centr zayn admin_poslugy_ck kab elektron service bud justbanerBPD 200x80

http://www.zoofirma.ru/