Понеділок, 16 вересня 2019 08:12

14 вересня – Всесвітній день з першої допомоги!

Уманська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста з нагоди Всесвітнього дня з першої допомоги, який щороку відзначається в другу суботу вересня, провела майстер-клас в різних колективах. Зокрема, в Уманському обласному міжрегіональному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей. Понад 20 років об’єднує співпраця міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста з цією установою.

Щорічна підготовка вихованців дитячої установи з питань надання першої домедичної допомоги сприяє засвоєнню ними життєвих навичок, уміння дбати про здоров’я вчасно.

Гасло цьогорічних заходів «Не залишити людину в небезпеці. Допомогти може кожен!».

Голова організації Товариства Червоного Хреста Валентина Чорна роз’яснила основні завдання надання першої домедичної допомоги, алгоритм дій при надзвичайних ситуаціях, коли є постраждалі. Важливо діяти швидко, дорогою є кожна хвилина, коли постраждалому можна надати найбільш дієву допомогу при зупинці серцебиття та дихання.

Допомогти можуть ті, хто знаходяться поряд. Максимальні компенсаторні функції організму людини, при виникненні раптових серйозних ушкоджень, можуть ефективно підтримувати стабільний стан приблизно протягом однієї години,так званої «золотої години», до приїзду швидкої чи госпіталізації. Саме в цей час надання першої допомоги є найбільш ефективним і зводить до мінімуму небезпечні ускладнення.

Вихованці центру охоче навчалися надавати першу домедичну допомогу. Слушні поради про вчасну допомогу, яку діти отримали під час занять, завжди стануть в нагоді.

Після майстер-класу дітям було запропоновано ігрові ситуації для надання першої медичної допомоги при зупинці серцево-легеневої діяльності, втраті свідомості, потраплянні інородного тіла в дихальні шляхи.

Заняття пройшло за участі волонтерів.

Навчаймося надавати першу допомогу спільно! До цього запрошує Всесвітній день з надання першої допомоги.

Yes