Середа, 22 липня 2015 10:20

Про внесення змін до форм реєстраційній карток

Цим наказом викладено в новій редакції форми реєстраційних карток 1, 2, 4, 8, 16, відповідно до яких надається можливість:

подавати відомості про відсутність у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) - юридична особа (форми 1, 2, 4 та 16);

не заповнювати і не подавати окремі сторінки реєстраційної картки форми 4, у яких відсутні поля, що необхідно заповнити для внесення відповідних змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (форма 4);

друкувати реєстраційну картку форми 4 на одному або на двох боках аркуша (форма 4);

подавати відомості про належність не закритих відокремлених підрозділів юридичних осіб, що припиняються в результаті злиття, приєднання, поділу та перетворення, до юридичних осіб правонаступників (форма 8).

Нагадуємо, що на сьогоднішній день у рамках пілотного проекту «Екстериторіальність», який діє на території Вінницької та Київської областей, міст Києва, Івано-Франківська та Калуша Івано-Франківської області, документи, необхідні для проведення реєстраційних дій, можуть бути подані незалежно від місцезнаходження юридичної особи у межах цих областей з наступною їх передачею за місцезнаходженням юридичної особи.

До уваги громадян!

26 травня 2015р. набув чинності Закон України № 475-VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи».

Прийнятий Закон звільняє від необхідності подавати до реєстраційної служби Форму 4 з даними про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів):

- політичні партії, творчі спілки, їх територіальні осередки, адвокатські об’єднання, торгово-промислові палати, релігійні організації, державні та комунальні підприємства;

- юридичні особи, засновниками (учасниками) яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками. У цьому випадку засновники (учасники) – фізичні особи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи;

- юридичні особи, які подали державному реєстратору відомості про свого кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів), у тому числі кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів) їх засновника, якщо засновник – юридична особа.

У разі відсутності у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) – юридична особа, подаються відомості про його відсутність.

Строк подачі до реєстраційної служби Форми 4 продовжено на 4 місяці, тобто до 25.09.2015р.

Відповідно до частини п’ятої статті 16611 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання юридичною особою державному реєстратору передбаченої Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи тягне за собою накладення на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Для фізичних та юридичних осіб інформація з Державного реєстру прав надається виключно за об’єктом нерухомого майна в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України www.new.minjust.gov.ua, чи в паперовій формі шляхом подання заяви особисто або пересилання поштового відправлення органам державної реєстрації прав та нотаріусам у порядку , визначеному Кабінетом Міністрів України.

Інформація з Державного реєстру прав в електронній формі надається користувачам, які зареєструвалися на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України та надали відомості про власне прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), серію та номер паспорта громадянина України чи реквізити іншого документа, що посвідчує особу, найменування та податковий номер юридичної особи (у разі, коли інформація запитується в інтересах юридичної особи її керівником чи представником), а також внесли плату за надання інформації з Державного реєстру прав з використанням платіжних систем через Інтернет.

Отримання інформації з Державного реєстру прав та реєстрів в електронній формі здійснюється шляхом пошуку, перегляду та в разі необхідності друку інформації про зареєстровані речові права та їх обтяження на об’єкт нерухомого майна, яка є актуальною на дату та час її формування.

За надання інформації з Реєстру в електронній формі через офіційний веб-сайт Державної реєстраційної служби справляється плата у розмірі - 17 гривень