Вівторок, 19 січня 2016 11:04

Міським головою 18 січня 2016 року принято розпорядження щодо забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів і профілактики грипу та ГРВІ серед населення м. Умань

«Про забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій»,  беручи до уваги протокол № 1 засідання міської комісії з питань  техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від  18 січня 2016 року, з метою  координації  діяльності  органів виконавчої  влади,  підприємств,  організацій,  установ  з  питань  проведення  санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів:

1.Відділу освіти Уманської міської ради (Мельник О.І.) ввести обмеження всіх навчально-виховних  та культмасових заходів в дошкільних і загальноосвітніх навчальних  закладах освіти  та продовжити канікули  з 19 січня 2016 року по 25 січня  2016 року включно.

2.Відділу охорони здоров’я Уманської міської ради    (Клименко І.М.), фінансовому управлінню Уманської міської ради  (Петриченко А.В.) вжити  заходів  щодо  укомплектування  дошкільних,  навчально-виховних,  загальноосвітніх  закладів  медичними  кадрами,  забезпечення медичних  пунктів  необхідними  засобами  та  обладнанням  (термометрами, бактерицидними  випромінювачами,  дезінфекційними  та  антисептичними засобами, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту, вітамінами, індивідуальними масками).

3.Уманському міськрайонному  управлінню Головного управління Держсанепідемслужби у Черкаській області (Качанова Л.П.), відділу охорони здоров’я Уманської міської ради  (Клименко І.М.), відділу освіти Уманської міської ради (Мельник О.І.), відділу з питань цивільного захисту  та оборонної роботи Уманської міської ради (Цкітішвілі В.А.) запровадити посилення протиепідемічного режиму та проведення  протиепідемічних заходів на підприємствах, установах, організаціях  і закладах охорони  здоров'я та соціального захисту населення, закладах ресторанного господарства та торгівлі   незалежно  від  форми  власності,  у  місцях  масового перебування  людей  (залізничний вокзал,  автовокзал), навчально-виховних  закладах,  закладах  культури  та  освіти, тощо.

4. Уманському міськрайонному  управлінню Головного управління Держсанепідемслужби у Черкаській області (Качанова Л.П.), відділу охорони здоров’я Уманської міської ради  (Клименко І.М.), відділу освіти Уманської міської ради (Мельник О.І.) взяти  під  особистий  контроль  роботу  керівників  відповідних  служб, підприємств,  установ  та  організацій  незалежно  від  форми  власності  щодо забезпечення  в  зимовий  період  2015  -  2016  років  необхідних  параметрів мікроклімату  приміщень  відповідно  до  санітарних  норм  для  дитячих, навчально-виховних, лікувально-профілактичних установ, житлових  приміщень і транспорту.

5.Відділу інформаційного забезпечення виконавчого комітету Уманської міської ради (Бардецький Р.Б.), відділам охорони здоров’я Уманської міської ради (Клименко І.М.), освіти Уманської міської ради (Мельник О.І.) та рекомендувати  Уманському міськрайонному  управлінню Головного управління Держсанепідемслужби у Черкаській області   (Качанова Л.П.) забезпечити широке висвітлення в засобах масової інформації питань  профілактики  сезонного  грипу  та  ГРВІ,  друк  і розповсюдження  серед  населення  інформаційних  матеріалів,  пам'яток  про епідемічну  ситуацію  та  заходи  щодо  запобігання  захворюванню  на  грип  та ГРВІ.

6.Уманському міськрайонному  управлінню Головного управління Держсанепідемслужби у Черкаській області (Качанова Л.П.), відділу охорони здоров’я Уманської міської ради  (Клименко І.М.), Уманській станції швидкої медичної допомоги філія обласного центру Екстреної медичної допомоги  та медицини катастроф ЧОР (Гурбич С.Т.) ,керівникам аптечних мереж забезпечити готовність закладів охорони здоров’я та аптечної мережі до сезонного підвищення захворюваності населення на грип та ГРВІ, звернувши особливу увагу на підготовку госпітальних баз, наявність незнижуваного запасу лікарських засобів, у тому числі противірусних препаратів, засобів індивідуального захисту, дезінфекційних та антисептичних засобів; спеціальної медичної апаратури; укомплектування бригад для надання консультативної та медичної допомоги.

7.Уманському міськрайонному управлінню Головного управління Держсанепідслужби Черкаської області (Качанова Л.П.) здійснювати відповідно повноважень:

1) щоденний  моніторинг та розшифровку етіології захворювань на грип та ГРВІ, в першу чергу – в організованих колективах, а також у осіб з тяжким клінічним  перебігом хвороби із застосуванням методів лабораторної діагностики;

2) своєчасне визначення початку епідемічного підйому захворюваності на грип та оперативне інформування місцевих органів влади для прийняття рішення про запровадження протиепідемічних та обмежувальних заходів;

3) взяти під особистий контроль роботу керівників відповідних служб, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності щодо забезпечення в зимовий період 2015-2016 років необхідних параметрів мікроклімату приміщень відповідно до санітарних норм для дитячих, навчально-виховних, лікувально-профілактичних установ, житлових приміщень і транспорту.

8.Розробити та організувати виконання місцевої програми з питань захисту населення міста Умань від захворювань на грип та ГРВІ в епідемічному сезоні 2015 — 2016 років. Забезпечити здійснення заходів щодо охоплення вакцинацією осіб із груп ризику, дотримання належних умов транспортування, зберігання вакцини проти грипу в закладах охорони здоров’я та аптечній мережі.

9.Керівникам управлінь, відділів, служб міської ради, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності забезпечити виконання розроблених заходів.

10.Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

Міський голова                                                                   О.В.Цебрій