П'ятниця, 20 травня 2016 15:24

Уманчани відзначили 155-у річницю перепоховання Тараса Шевченка

22 травня в Україні відзначають 155-у річницю перепоховання духовного наставника українського народу, письменника, художника, громадського діяча Тараса Шевченка.

Покласти квіти до підніжжя пам’ятника Великому Кобзареві прийшли представники міської влади, депутати, керівники і працівники відділів та служб Уманської міської ради, викладачі та студенти вищих навчальних закладів міста.

«Саме тепер, коли будується й утверджується у світі молода Українська держава, духовні заповіти Тараса Шевченка мають особливе значення», - наголосила заступник міського голови Ольга Радченко.

Тарас Шевченко помер 10 березня 1861 року. На кошти друзів 13 березня його було поховано на Смоленському кладовищі в Петербурзі. У квітні домовину з прахом Т.Г. Шевченка, згідно із заповітом, перевезено в Україну, а 22 травня перепоховано на Чернечій горі поблизу Канева.