Вівторок, 19 липня 2016 13:41

Уманчани відзначили 100-річчя відомої землячки Ольги Діденко

18 липня минуло 100 років від дня народження громадської діячки, краєзнавця, археолога, поетеси Ольги Діденко.

Сторіччю видатної уманчанки була присвячена зустріч, яка відбулася в стінах Уманського краєзнавчого музею, де у свій час працювала Ольга Петрівна.

Як зазначила секретар міської ради Людмила Кирилюк, 2016 рік видався багатим для Умані на ювілейні дати. Серед таких знаменних для міста подій, як 400 років першої писемної згадки про місто Умань, 220 років створення дендропарку «Софіївка», поряд з 120-річчям від дня народження громадської  та політичної діячки Надії Суровцової, яке відзначали у березні, чільне місце посідає ще одна подія - 100-річчя від дня народження Ольги Діденко - музейного та громадського діяча, археолога, етнографа, учасника підпільної боротьби під час Другої світової війни.

Згадати мудру й енергійну «жінку-подвижницю» прийшли шанувальники Ольги Діденко, яким випала доля знати її за життя або познайомитися з нею через її твори: заслужений журналіст України Валентина  Козицька, доктор філософських наук, викладач УНУС Павло Ямчук, кандидат історичних наук Богдан Чорномаз, голова літературного об’єднання «ЛІТО» Ніна Михайлова, поетеса Софія Кримовська, голова народознавчого товариства «Берегиня» Тетяна Чорномаз, історик, член товариства «Берегиня» Надія Тульчинська.

Зустріч була наповнена теплими спогадами про видатну уманчанку. Пролунала пропозиція одну з вулиць міста назвати на честь Ольги Діденко і влаштовувати більше подібних заходів, аби якомога ширше коло уманчан знали про життя ідіяльність видатних земляків.

«Цей захід має стати першим поштовхом до започаткування «діденкознавства» - спочатку в масштабах міста, а згодом і всієї країни», - зазначив учень Ольги Петрівни Павло Ямчук.

Під час заходу Лариса Абрамець презентувала збірку поезій Ольги Діденко «Треба слово сказати заповітне, єдине…», яка побачила світ завдяки спільним зусиллям працівників Уманського краєзнавчого музею та видавничо-поліграфічного центру «Візаві».