Четвер, 27 квітня 2017 09:24

В Умані відбувся мітинг пам’яті до роковин аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2017 року – 31 рік з моменту техногенної катастрофи й величезної екологічної трагедії на Чорнобильській АЕС.

Цього дня представники уманської громади, керівництво міста, депутати міської ради, члени громадської організації «Союз Чорнобиль України», працівники установ та підприємств міста зібрались біля пам’ятника жертвам Чорнобиля, щоб вшанувати пам’ять людей, які віддали найцінніше – своє життя для ліквідації аварії.

«Роковини Чорнобильської катастрофи є нагадуванням про її наслідки, про героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, які заслуговують на велику вдячність та шану. Особливої уваги потребують вдови загиблих та померлих ліквідаторів, родини наших героїв. Своєю  взаємодопомогою, чуйністю, людяністю, турботою про здоров’я ліквідаторів, потерпілих та хворих ми подолаємо болючі наслідки аварії на ЧАЕС», - зазначила секретар Уманської міської ради Людмила Кирилюк.

Під час мітингу ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС були вручені: Почесна грамота Черкаської обласної ради, Почесні грамоти виконавчого комітету Уманської міської ради та Подяки управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради з матеріальною допомогою за кошти міського бюджету, Пам’ятні ордена та медалі Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України «За мужність», медалі «За врятовані життя», «Ліквідатор» і Почесні грамоти міської організації Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України». Важкохворим інвалідам-чорнобильцям, ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС депутат обласної ради Олег Баштан, підприємці Володимир Лаута, Ігор Сокур вручили матеріальну допомогу.

Мітинг памяті завершено хвилиною мовчання за померлими чорнобильцями, покладанням вінків та квітів до пам’ятника «Чорнобиль 1986». Священики Свято-Миколаївського кафедрального собору провели панахиду за померлими ліквідаторами Чорнобильської катастрофи.