Середа, 13 вересня 2017 15:54

Людина живе доти, доки про неї пам’ятають

Увіковічення пам’яті про наших земляків, які загинули в гарячих точках планети, - це наш святий обов’язок.

13 вересня відбулося відкриття меморіальної дошки воїну-афганцю Василю Хамку, загиблому у Республіці Афганістан.

Меморіальну дошку встановили на фасаді Уманського професійного ліцею, де навчався Василь. У заході взяли участь воїни-афганці, педагогічний колектив ліцею, учні, земляки, представники міської влади.

«Василь Васильович став для всіх нас взірцем вірності присязі та військовому обов’язку. Уманчани повинні пам’ятати про той подвиг, що зробила ця молода людина», - сказав міський голова Олександр Цебрій.

Довідково:

Старший  сержант Хамко Василь Васильович, заступник командира бойової групи прикордонних військ народився 08 січня1965 року в с. Майданівка Звенигородського району Черкаської області. Закінчив Уманське ПТУ-9, працював електромонтером.

У Збройні сили СРСР призваний Звенигородським РВК 03.05.1983 р. Проходячи військову службу  в  Республіці Афганістан, виявляв сміливість і винахідливість, вміло керував діями підлеглих. У своєму останньому бою 01.04.1985 р. особистим прикладом мобілізував воїнів на виконання поставленого завдання. Загинув, до кінця виконавши військовий обов'язок.

Нагороджений медалями «За бойові заслуги», «За відзнаку в охороні державного кордону СРСР», посмертно орденом Червоної Зірки. Похований у рідному селі.