Середа, 04 вересня 2013 11:24

«Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Уманської міської ради «Про встановлення вартості ритуальних послуг на території м. Умань»

 



«Аналіз
регуляторного впливу
проекту рішення Уманської міської ради
«Про  встановлення вартості ритуальних послуг на території м. Умань»




I.    Визначання та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин.

Опис проблеми
На даний момент розрахунок вартості ритуальних послуг  м. Умані, регулюється:
- Галузевою угодою між Державним комітетом України з питань житлово-комунального господарства та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2011-2013 рр.
- відповідно до перевірки Черкаським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України економічної обґрунтованості чинних тарифів на ритуальні послуги були виявлені розбіжності, щодо норми розрахунку витрат часу на копання однієї могили в залежності від її довжини, а саме: 2,4  м, 2 м, 1,6 м, 1,1., що призвело  до обмеженості споживачів обирати необхідну довжину могили під час замовлення даної послуги..
В зв’язку з цим виникла необхідність розробити документ, в якому б детально був вказаний порядок розрахунку тарифів на ритуальні послуги.
Обґрунтування неможливості розв’язання проблеми за допомогою чинного регуляторного акта.
Метою державного регулювання тарифів на ритуальні послуги є забезпечення відповідності їх рівня розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, відкритості, доступності та прозорості структури тарифів для споживачів, відповідності оплати наявності, кількості та якості ритуальних послуг.

II. Цілі державного регулювання.
Метою державного регулювання тарифів на ритуальні послуги є забезпечення відповідності їх рівня розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, відкритості, доступності та прозорості структури тарифів для населення м. Умані, відповідності оплати наявності, кількості та якості ритуальних послуг.


III. Визначення та оцінка прийнятих альтернативних способів досягнення цілей, аргументація переваг обраного способу
В якості альтернативи до запропонованого регулювання можливо розглянути так званий „статус-кво” тобто залишення усього без змін. Це призведе лише до заглиблювання існуючої проблеми і жодним шляхом не сприятиме її вирішенню. У разі здійснення виробниками/виконавцями господарчої діяльності за діючими тарифами значно збільшаться збитки підприємства і, як наслідок, погіршиться якість надання послуг споживачам, а також не буде виправлена обмеженість споживачів ритуальних послуг у виборі копання могили необхідної довжини.
Споживачі не мають альтернативи для отримання послуги, а отже змушені замовляти послугу копання могили лише довжиною 2,1 м та сплачувати за встановленим на цю послугу тарифом.  Перевагами обраного способу регулювання є встановлення економічно обґрунтованих тарифів на ритуальні послуги, як беззбиткового функціонування виробників/виконавців з ритуальних послуг, а також право вибору споживачів в отриманні різних видів послуг.

IV. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.
В разі прийняття регуляторного акта органами місцевого самоврядування будуть реалізовані повноваження, наданні їм Законом України „Про поховання”, щодо затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги в похоронній сфері в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво та пред’явлення послуг.
Оцінка впливу основних зовнішніх факторів на дію акта.
- підвищення цін і тарифів на складові собівартості надання послуг, які не підлягають державному регулюванню;
Позитивними факторами можуть бути:
- збільшення обсягів послуг;
- поліпшення умов їх виконання.
Оцінка можливості впровадження та виконання вимог акта.
- Акт забезпечує дотримання типових норм на надання ритуальних послуг. Умови, що до комунальних підприємств та суб’єктів підприємницької діяльності, в похоронній сфері, для всіх однакові.

V. Вимоги та витрати.
Очікувані результати прийняття регуляторного акту визначено із застосуванням методу аналізу вигод та витрат.
В результаті прийняття регуляторного акту очікуються такі негативні фактори, як:
- обмеженість розмірів тарифів на послуги і неможливість підприємств, що надають ритуальні послуги, самостійного збільшення їх рівнів в разі значного зростання собівартості послуг і як наслідок, одержання збитків, або перекладання цих збитків на інші види діяльності;
- необхідність проходження тривалої і складної процедури затвердження тарифів на нові види послуг
Позитивні фактори:
- стабільність тарифів та цін на ритуальну атрибутику та послуги, призупинення їх необґрунтованого зростання та відповідності до норм витрат часу;
- відповідність тарифів економічно обґрунтованим витратам з надання послуг

VI. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта.
Стосовно регуляторного акта здійснюється базове, повторне та періодичне відстеження у межах строків, установлених статтею 10 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.
Строки проведення відстеження:
Базове відстеження – до набранням актом чинності.
Повторне відстеження – через рік з дня набрання актом чинності.
Періодичне відстеження – здійснюється раз на три роки починаючи з дня виконання заходів повторного відстеження.

VII. Обґрунтування строку дії регуляторного акта.

Термін дії регуляторного акта не обмежено, тарифи будуть переглядатися лише у разі виникнення об’єктивних причин для зміни собівартості надання ритуальних послуг.


Директор  КП «Комунальник»                                                     А.Г.Пишнюк














Проект


У М А Н С Ь К А    М І С Ь К А   Р А Д А
сесія VI скликання

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

_______________ р.  № ________

Про встановлення вартості
ритуальних послуг на території
м.Умань


Керуючись підпунктом 2 пункту «а» частини першої статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 10 Закону України «Про поховання та похоронну справу», наказів Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19.11.2003 року № 193  «Про затвердження нормативно-правових актів щодо реалізації Закону України «Про поховання та похоронну справу», від 19.11.2003 року № 194 «Про затвердження Єдиної методики визначення вартості надання громадянам необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг, реалізації предметів ритуальної належності», відповідно до листа директора комунального підприємства «Комунальник»,

міська рада ВИРІШИЛА:

1.Встановити вартість ритуальних послуг, передбачених необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, для Уманського комунального підприємства «Комунальник», що  надає такі послуги, згідно додатку.

2. Ввести в дію затверджені тарифи через 15 днів після прийняття рішення.
3. Комунальному підприємству «Комунальник» укладати договори про надання ритуальних послуг з суб’єктами господарювання, які виявили бажання працювати на ринку ритуальних послуг.
4. Визнати таким, що втратило чинність, рішення міської ради від 29.11.2011року № 3.4-15/6 «Про затвердження тарифів на ритуальні послуги».
5. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови Маркова С.О., постійні комісії з питань управління комунальною власністю (Кротик С.М.),  з питань розвитку виробництва, підприємництва, інвестиційної та зовнішньо-економічної  політики  ( Цебрій О.В.).


Міський голова                                                                       Ю.І.Бодров



ПОГОДЖЕНО:

Секретар ради                                                                       В.М.Коваль
Перший заступник міського голови                                      С.О.Марков
Голова комісії з питань управління
комунальною власністю                                                        С.М.Кротик
Голова комісії з питань розвитку виробництва
підприємництва та зовнішньо-
економічної політики                                                             О.В.Цебрій
Начальник юридичного відділу                                            А.М.Черевко
Начальник загального відділу                                               Т.В.Лапіна
Директор КП «Комунальник»                                               А.Г.Пишнюк






















Додаток
до рішення міської ради
___________ № _______



ВАРТІСТЬ
окремих видів ритуальних послуг,
передбачених необхідним мінімальним переліком

 

Види послуг

Вартість (грн.)

Копання могили ручним способом влітку

Довжина ями 2,4 м

465,94

Довжина ями 2,0 м

326,15

Довжина ями 1,6 м

227,64

Довжина ями 1,1 м

112,74

Копання могили ручним способом взимку

Довжина ями 2,4 м

768,27

Довжина ями 2,0 м

540,64

Довжина ями 1,6 м

380,58

Довжина ями 1,1 м

184,23

Копання могили механізованим методом з ручними завершуючими роботами в літку (без врахування ПММ)

Довжина ями 2,4 м

214,31

Довжина ями 2,0 м

167,04

Довжина ями 1,6 м

117,45

Довжина ями 1,1 м

62,87

Копання могили механізованим методом з ручними завершуючими роботами в зимовий період (без врахування ПММ)

Довжина ями 2,4 м

340,10

Довжина ями 2,0 м

258,61

Довжина ями 1,6 м

164,83

Довжина ями 1,1 м

96,40

Оформлення свідоцтва про поховання

безкоштовно

Оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання

безкоштовно

Зимовим періодом вважається температурний режим 00 С (промерзання ґрунтів)






Прочитано 2869 разів