http://www.zoofirma.ru/

Пропаганда здорового способу життя, фізичної культури і спорту, залучення громадян міста різних вікових груп  до занять фізичною культурою і спортом, покращення фізичного стану дітей та підлітків є основним завданням фізкультурної організації міста.

Фізична культура та спорт в усьому світі активно використовуються як засіб соціальної профілактики в боротьбі за здорове та безпечне життя.

Відповідно до «Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2007-2015 роки»та «Цільової програми сприяння розвитку футболу у місті Умані на 2012-2016 роки» у місті ефективно реалізується державна політика у сфері фізичної культури і спорту.                                                                       

Сфера фізичної культури і спорту нашого міста:

 • Дошкільні навчальні заклади – 22
 • Загальноосвітні навчальні заклади – 16
 • Ліцеї – 2
 • Вищі навчальні заклади І-ІІ р.а. – 4
 • Вищі навчальні заклади ІІІ-ІУ р.а. – 2
 • Підприємства, установи, організації у яких проводить фізкультурно-оздоровча робота – 19  
 • Спортивних клубів – 7
 • Дитячо-юнацька спортивна школа – 1
 • Громадських організацій фізкультурного спрямування – 8  

- Усіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи у навчальних закладах охоплено понад 16000 осіб;

- Розвивається 15 видів спорту, якими займається 2785 осіб;

- Відвідують заняття з фізичної культури 18195 осіб;

Щороку у навчальних закладах міста проводиться понад 450 масових фізкультурно-спортивних заходів, у яких беруть участь близько 14000 осіб.

Фізкультурно-оздоровчою роботою на підприємствах, установах, організаціях займається 1293 особи.

Усіма видами фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи у місті займається понад 19500 осіб.  

Уманська дитячо- юнацька спортивна школа №1

У 2013 році виповнилось 60 років. Вона є позашкільним закладом відділу освіти, в якій виховуються понад 500 юних спортсменів віком від 6 до 24 років, працює 20 тренерів-викладачів.

Діти отримують кваліфіковану підготовку з таких спеціалізацій: спортивна акробатика, веслування на байдарках і каное, легка атлетика, бокс, футбол чоловічий та жіночий, працює 40 груп.

Колектив та спортсмени постійно працюють над досягненням високого спортивного результату. Школа є кузнею спортивних досягнень міста, області, держави.

Школі присвоєно І категорію.

У 2014 році спортсмени взяли участь в 111 змаганнях різного рівня, на яких отримали 59 медалей (19 – золотих, 15 – срібних, 25 – бронзових).

У командних чемпіонатах України серед ДЮСШ команда легкоатлетів посіла 7 місце серед 122 команд, веслярі посіли 8 місце серед 100 команд.

Згідно зі списками, затвердженими Міністерством молоді та спорту України на 2015 рік до складу національних збірних команд України (основний склад, кандидати та резерв) увійшли 21 спортсмен, з них:

- веслування на байдарках і каное – 8,

- бокс – 3,

- футбол (дівчата) – 8,

- легка атлетика – 2.

За результатами обласного рейтингу Уманська ДЮСШ посіла 2 місце серед 45 шкіл області та 1 місце за результатами огляду – конкурсу Федерації футболу Черкаської області.

Розвиток масового спорту

Традиційно у місті проходять масові заходи: «Спорт для всіх – спільна турбота», «Здорові діти – здорова нація», «Рух заради здоров’я», «Спорт для всіх єднає Україну», «Веселі старти», «Козацькі розваги», «Тато, мама і я – спортивна сім’я», «Спорт для всіх – радість життя», «Ти зможеш, якщо зміг я», «Повір у себе», «Олімпійський день», «Олімпійське літо», «Олімпійський тиждень», у яких беруть участь понад 10 тисяч уманчан різного віку.

Щороку у місті проводиться понад  80  спортивних змагань з 22 видів спорту.   

Загальноміські спортивно-масові та фізкультурно-оздоровчі заходи: проведено 15, взяли участь 16237 осіб.

Відкриті турніри та кубки міста: проведено – 16, взяли участь 1479 осіб 

У місті проведені спартакіади серед усіх навчальних закладів.

Переможці міської спартакіади дошкільних закладів 2014 – 2015 навчального року

  1 група    ІІ група  ІІІ група
І місце  НВК №1 ДНЗ № 34  ДНЗ № 33
ІІ місце  ДНЗ № 31    ДНЗ № 7    ДНЗ № 3
ІІІ місце  НВК № 12  ДНЗ №  8 ДНЗ №  5

 Взяли участь – 480 дітей

Переможці міської спартакіади школярів 2014– 2015 навчального року

1 група

І місце - школа № 3

ІІ місце - міська гімназія

ІІІ  місце - школа № 11

2 група

І місце - школа №4

ІІ місце - школа № 4

ІІІ місце - школа № 9

Взяли участь 1400 школярів

Переможці спартакіади вищих навчальних закладів І, ІІ рівнів акредитації, ліцеїв 2014 – 2015 навчального року :

І місце - гуманітарно - педагогічний  коледж

ІІ місце - агротехнічний коледж

ІІІ місце - медичний коледж

Переможці спартакіади вищих навчальних закладів ІІІ, ІVрівнів акредитації 2014 – 2015 навчального року:

І місце - педагогічний університет

ІІ місце - університет садівництва

Взяли участь 1250 студентів

 

Проводяться змагання серед ветеранів та інвалідів з настільного тенісу, футболу, волейболу, веслування на байдарках і каное, шахи, шашки, легкої атлетики.  

Уманський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

УМЦФЗН «Спорт для всіх» координує і проводить всю роботу за місцем проживання, навчання, роботи та відпочинку уманчан.  

За 2014 рік УМЦФЗН проведено 26 спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів, у яких взяли участь 16479 учасників. 

За підсумками Всеукраїнського місячника «Спорт для всіх – спільна турбота» у Черкаській області фізкультурна організація міста Умані стала кращою в області.

Спорт

Головними пріоритетами спортивної діяльності є збереження і подальше зміцнення позицій провідних спортсменів міста на обласних державних та міжнародних змаганнях, вдосконалення діючої системи підготовки спортсменів вищої кваліфікації та олімпійського резерву, використання спорту як засобу виховання патріотизму, мотивації фізичного і духовного самовдосконалення особи.

За період 2015 року підготовлено:

 • майстрів спорту України - 9
 • кандидатів у майстра спорту - 23
 • спортсменів першого  розряду - 26

Спортсмени міста взяли участь у змаганнях:

 • міжнародного рівня – 8,  
 • державного – 46,
 • обласного  – 62.

10 спортсменів міста входять до основного складу, резерву та кандидатів національної збірної України з таких видів спорту, як легка атлетика, бокс, веслування на байдарках і каное, футбол (дівчата), теніс настільний.

Матеріально-технічна база

Відповідно до обласної та міської програми розвитку фізичної культури і спорту на 2007 – 2013 роки передбачено ряд заходів щодо розвитку, покращення та оновлення матеріально-технічної бази спортивних об’єктів.

У місті функціонують:

 • Спортивні зали -  17;
 • Приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять – 33;
 • Площинні спортивні споруди  – 68;
 • Стадіони – 2;
 • Стрілецькі тири – 5;
 • Веслувальна база - 1      

 

Кадрова політика

Спортивну роботу в місті здійснюють 152 штатних працівників фізкультури, з них – 57 жінок, 136 працівників мають вищу спеціальну освіту, 4 – кандидати наук, 3 – заслужені працівники фізичної культури і спорту України, 2 – заслужені тренери України.

Велику допомогу в роботі з подальшого розвитку фізичної культури і спорту надають громадські організатори, тренери, судді

 

Розвиток футболу

На виконання завдань «Програми сприяння розвитку футболу у місті Умані на 2013 – 2016 роки» футболом займається 625 спортсменів. Проведено понад 25 змагань з футболу серед різних вікових груп. Команда дівчат ДЮСШ посіла перше та друге місце у чемпіонаті України. Команда ветеранів «Зоря» взяла участь у ІІ Всеукраїнських змаганнях та у чемпіонаті області з футзалу. 

У 2014 році ми посіли друге місце в обласному огляді – конкурсі на кращу постановку роботи з розвитку футболу серед районних і міських спортивних організацій та федерацій футболу Черкаської області.

 

Громадські організації

 • Асоціація «А-Пілон». Надає велику допомогу у розвитку волейболу у навчальних закладах міста. Вже понад 5 років постійно проводить змагання з ліги «А-Пілон», у яких беруть участь понад 20 команд з Черкаської, Вінницької та Кіровоградської областей.
 • Громадська організація «ФК Уманьферммаш». Їх праця та досягнення надзвичайно важливі для розвитку футболу у нашому місті.
 • Громадська організація «Федерація тенісу настільного Черкаської області» та тенісний клуб «Тайфун», робота якого понад 20 років дає місту десятки чемпіонів та призерів України, участь нашого земляка в Олімпійських іграх, а саме головне – це величезна кількість дітей, які мають нагоду займатись улюбленим видом спорту.
 • Громадська організація «Федерація боксу Ринг», яка відродила славу уманського боксу не тільки в місті та області, а вивела наших боксерів на всеукраїнський, європейський та світовий рівень.
 • Громадська організація «Уманська міська федерація службово-спортивного собаківництва «Скіф».
 • Громадська організація «Черкаська обласна федерація кіокушинкай карате».
http://www.zoofirma.ru/

president  Кабінет Міністрів України Черкаська обласна державна адміністрація AMUFond Min2 dsvv.gov.ua  cnap  soc zahist   urad gar linia energosvit centr zayn admin_poslugy_ck kab elektron service bud justbanerBPD 200x80

http://www.zoofirma.ru/