ПРИСВОЄННЯ ЗВАННЯ „ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН м.УМАНЬ”

01fЗнак відзнаки Уманської міської ради
"Почесний громадянин м.Умань"
Відзнака започаткована рішенням Уманської міської ради
від 15 серпня 1996 року № 3.1-10/22
(із змінами і доповненнями від 29.04.2002р. №7.2-3/24 та від 19.09.2002 р. № 7 – 9/24)

Опис нагрудного знака до звання "Почесний громадянин
м. Умань"

Нагрудний знак виготовляється із латуні, покритої методом гальваніки нікелем та позолотою і складається з трьох частин.

Основу становить восьмикутна зірка зі срібним покриттям, оздоблена орнаментом та покрита емаллю синього кольору. До основи кріпиться медальйон, покритий позолотою. Зверху - ще один медальйон з рельєфним зображенням герба міста Умані та написом по колу: у верхній частині в центрі - "Умань", від нього вниз зліва - направо "Почесний громадянин".

Зворотний бік плоский зі скобкою для стрічки. Стрічка білого кольору, з одного краю має дві поздовжні полоси кольору національного прапора.

Довжина стрічки - 900 мм.
Ширина - 28 мм.
Розмір знака між протилежними кінцями - 55 мм.

До знака додається мініатюра, яка є його точною копією, розмір між протилежними кінцями якої 26 мм.

Положення про відзнаку міської ради
„Почесний громадянин м.Умані”

1. Звання "Почесний громадянин м. Умані" є відзнакою міської ради і може бути присвоєне при житті чи посмертно.

1) Громадянам України та інших держав, які своєю працею сприяють становленню нашої держави в різних галузях, зокрема виробництві, освіті, охороні здоров'я, інших сферах діяльності, внесли значний вклад в розвиток нашого міста і користуються авторитетом громадськості.
2) За високі досягнення у вирішенні завдань соціально - економічного розвитку міста.
3) За благодійну та громадську діяльність, мужність і відвагу, проявлені у захисті конституційних прав і свобод громадян під час виконання службового і громадянського обов'язку тощо.
4) Діячам науки, техніки, літератури, мистецтва, робітникам, службовцям, пенсіонерам, які мають значні заслуги перед містом в тій чи іншій сфері діяльності.
5) За вклад у справу співробітництва та дружбу з іншими містами.
6) Право порушення клопотання про присвоєння звання „Почесний громадянин м. Умань'' надається юридичним особам. Висунення кандидатур здійснюється гласно, як правило, за місцем роботи особи, яку представляють до відзначення.
7) Клопотання про присвоєння звання „Почесний громадянин м. Умань" попередньо розглядається постійною комісією, визначеною радою.
8) Громадянам, яким присвоєно звання „Почесний громадян м. Умань", в урочистій обстановці вручається нагрудний знак „Почесний громадянин м. Умань", який носять на шийній стрічці, та мініатюра знаку, щр носиться на грудях зліва, і свідоцтво (опис додається).

II. Пільги та соціальш гарантії

9). Встановити такі пільги для Почесного громадянина - жителя м.Умакь. його дружини (чоловіка) та неповнолітніх дітей (до 18 р.):
9.1)100 - процентна знижка за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством;
9.2)100 - процентна знижка плати за користування комунальними послугами, газом, електроенергією та іншими послугами в межах середніх норм споживання;
9.3)100 - процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановледих для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;
9.4) безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту;
9.5) у виключних випадках безплатне забезпечення автомобілем з ручним керуванням (за наявності медичних показань);
9.6) позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, а також обслуговування службами соціального захисту населення вдома за бажанням.

2. У випадку присвоєння звання „Почесний громадянин м. Умані" посмертно пільги, передбачені в розділі IV, поширюються на дружину (чоловіка) та неповнолітніх дітей (до 1X років) померлого (померлої).

3. Міська рада забезпечує фінансування заходів, пов'язаних з увічненням пам'яті „Почесного громадянина м. Умань".

4. Фінансовому управлінню щорічно при формуванні бюджету передбачати кошти на покриття фінансових витрат, пов'язаних з виготовленням знаків та матеріального заохочення, передбаченого положенням.

5. Дане рішення оприлюднити в засобах масової інформації.