Версія для друку
Четвер, 06 січня 2011 12:08

Проект рішення виконавчого комітету Уманської міської ради "Про бронювання робочих місць на 2011рік"

Проект регуляторного акта передбачає встановлення для підприємств, установ, організацій квоти з метою бронювання робочих місць для обов’язкового працевлаштування працездатних громадян у працездатному віці, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, на 2011 рік.
Проект рішення виконавчого комітету Уманської міської ради "Про бронювання робочих місць на 2011 рік" розміщено на веб – сайті: http://www.uman-rada.gov.ua та в міськрайонній газеті „Уманська Зоря”.
Зауваження та пропозиції щодо проекту рішення приймаються від фізичних, юридичних осіб, їх об'єднань у письмовій або електронній формі протягом одного місяця з дня оприлюднення.

Поштова адреса розробника:

Уманський міський центр зайнятості, вул. Горького, 35,

м. Умань Черкаської області, 20300,

тел./факс (04744) 3-10-53,

електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..


Поштова адреса регуляторного органу:

Виконавчий комітет Уманської міської ради, площа Леніна, 1,

м. Умань, 20300, тел./факс (04744) 3-30-63,

електронна адреса: http://www. uman-rada.gov.ua.

Директор Уманського
міського центру зайнятості                

С.Л. Фащевський

 

Проект рішення виконавчого комітету
Уманської міської ради "Про бронювання
робочих місць на 2011 рік"

З метою забезпечення надання додаткових гарантій щодо працевлаштування громадянам, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, відповідно до підпункту 12 пункту "б" частини 1 статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 5 Закону України "Про зайнятість населення", положення про порядок бронювання на підприємствах, в організаціях і установах робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1998 року № 578, на виконання програми зайнятості населення міста на 2010-2011 роки, затвердженої рішенням міської ради від 15 грудня 2009 року              № 3.6-54/5,

виконком міської ради вирішив:

1. Встановити на 2011 рік квоту робочих місць для окремих підприємств, установ, організацій міста з чисельністю працюючих понад 20 осіб з метою бронювання ними до 5 відсотків загальної кількості робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, згідно з додатком.
2. Міському центру зайнятості:
2.1. Рекомендувати керівникам підприємств, установ, організацій видати відповідні накази (розпорядження), якими визначити конкретні робочі місця, що бронюються для працевлаштування осіб, які потребують соціального захисту, копії наказів (розпоряджень) надати у міський центр зайнятості;
2.2. Довести до відома керівників підприємств, установ, організацій, що, згідно чинного законодавства, у разі відмови у прийнятті на роботу громадян у межах встановленої броні з підприємств, установ, організацій стягується штраф у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат за кожну таку відмову;
2.3. Щомісячно, до 5 числа місяця, що настає за звітним, надавати управлінню праці та соціального захисту населення інформацію про хід виконання рішення.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови, начальника управління праці та соціального захисту населення Кучер Г.М., директора міського центру зайнятості Фащевського С.Л.

Міський голова                                                                                      Ю.І. Бодров 

Секретар виконкому                                                                             В.М. Рюмік

 

Додаток до проекту рішення виконкому

"Дані про бронювання на підприємствах, в установах, організаціях міста робочих місць для працевлаштування громадян, що потребують соціального захисту, на 2011 рік"

 

№ п/п

Назва підприємства, установи, організації

Всього місць

Жінки, які мають дітей віком  до 6 років; одинокі матері, які мають дітей  віком до 14 років або дітей-інвалідів

Молодь, яка закінчила або припинила навчання у середніх ЗОШ, професійно-технічних або вищих навчальних закладах, якій надається перше робоче місце

Молодь, яка звільнилася зі строкової військової або альтерна-тивної служби, якій надається перше робоче місце

Діти (сиро-ти), які залишилися без піклування батьків

Особи перед-пенсійного віку

Особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування

1

2

3

4

5

6

7

8

10

  1.  

ВАТ “Уманський завод “Мегомметр”

4

1

3

-

-

-

-

  1.  

ПП "Уманська швейна фабрика"

3

2

-

-

-

1

-

  1.  

ТДВ “Уманьпиво”

3

1

1

-

-

1

-

  1.  

ВАТ “Уманьферммаш”

4

1

2

-

-

-

1

  1.  

КП “ВЖ РЕУ №1”

3

-

-

-

-

3

-

  1.  

Національний дендропарк “Софіївка”

10

2

-

-

-

8

-

  1.  

Уманський національний університет садівництва

1

1

-

-

-

-

-

  1.  

ДП “Гарантія - маркет”

6

4

2

-

-

-

-

  1.  

ВАТ "Вітаміни"

2

-

1

1

-

-

-

  1.  

МПП “Агропромресурси”

2

1

1

-

-

-

-

  1.  

ЗАТ “Уманська взуттєва фабрика”

2

2

-

-

-

-

-

  1.  

Філія "Уманська ДЕД" ДП "Черкаський облавтодор"

1

-

1

-

-

-

-

  1.  

ЗАТ “Технолог”

1

-

1

-

-

-

-

  1.  

ЗАТ “ТК Уманьхліб”

2

1

-

-

-

1

-

  1.  

КП “Уманьтепло-комуненерго”

5

1

1

-

-

3

-

  1.  

Уманський державний педагогічний університет

2

2

-

-

-

-

-

  1.  

ВАТ “Уманьавтодор”

6

-

2

2

-

2

-

  1.  

ВЖ РЕУ №2

1

-

-

-

-

1

-

  1.  

Уманська міжрайонна торгова база

1

1

-

-

-

-

-

  1.  

Уманська міська лікарня

5

2

3

-

-

-

-

  1.  

Уманський колгоспний ринок

1

-

-

1

-

-

-

  1.  

Центр поштового зв’язку №8

5

2

2

-

-

1

-

  1.  

ДП "Союз" ТОВ “Сяйво”

1

-

-

1

-

-

-

  1.  

ДП “Юг” ТОВ “Сяйво”

1

-

-

1

-

-

-

  1.  

ДП “Фокс” ТОВ “Сяйво”

1

-

-

1

-

-

-

  1.  

ТОВ "Корпорація "Ровекс"

2

-

-

2

-

-

-

 

Всього

75

24

20

9

-

21

1

             
Секретар виконкому                                                                   В.М. Рюмік

 


Аналіз регуляторного впливу
проекту рішення виконавчого комітету Уманської міської ради
"Про бронювання робочих місць на 2011 рік"

 

1. Проблема, яку пропонується розв'язати шляхом державного регулювання господарських відносин.
Проблемою, на вирішення якої спрямована дія даного проекту, є низька ймовірність самостійного працевлаштування соціально вразливих категорій незайнятого населення.

 

2. Ціль державного регулювання.
Основною метою даного регулювання є виконання вимог Закону України "Про зайнятість населення", Положення про порядок бронювання на підприємствах, в організаціях і установах робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1998 року № 578.
Прийняття даного регуляторного акту надасть можливість забронювати на підприємствах, в організаціях та установах м. Умань робочі місця для соціально незахищених громадян і забезпечити соціальний захист вразливих категорій безробітних, які не спроможні на рівних з іншими конкурувати на ринку праці, шляхом працевлаштування на заброньовані робочі місця.

 

3. Способи досягнення встановлених цілей.
Альтернативними способами досягнення визначених цілей є: працевлаштування за рахунок надання дотацій роботодавцям (кошти виділяються Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття); працевлаштування громадян за рахунок дотації на створення нових робочих місць. Застосування цієї альтернативи сприятиме працевлаштуванню незначної кількості осіб.

 

4. Механізм та заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми.
Розрахунок кількості заброньованих робочих місць проводиться у відсотковому відношенні до чисельності працюючих на підприємствах, за погодженням з роботодавцями.
Підприємства у двотижневий строк після прийняття рішення погоджують з міським центром зайнятості перелік робочих місць, що виділяються, та поквартальний графік працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, на заброньовані робочі місця.
У разі тимчасового скорочення обсягів виробництва підприємства і переведення його працівників на неповний робочий день (тиждень) прийняття на роботу громадян в рахунок квоти робочих місць, за погодженням з державною службою зайнятості, може бути тимчасово призупинено за умови забезпечення дотримання цієї квоти до кінця року в повному обсязі.
Працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, на заброньовані робочі місця здійснюються тільки за направленням міського центру зайнятості.
Підприємства працевлаштовують громадян, які потребують соціального захисту, на заброньовані робочі місця шляхом укладання трудових договорів і про прийняте рішення у триденний термін повідомляють міський центр зайнятості. У разі відмови у прийомі на роботу громадян, які належать до категорії соціально незахищених, у межах встановленої броні підприємства зазначають мотиви відмови. За кожну відмову центр зайнятості стягує з підприємства штраф в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат. Одержані кошти спрямовуються до місцевої частини державного фонду сприяння зайнятості населення і можуть використовуватися на фінансування витрат підприємств, які створюють робочі місця для працевлаштування зазначених категорій громадян понад встановлену квоту робочих місць.
Оприлюднення в засобах масової інформації та у мережі Інтернет пропозицій щодо працевлаштування на заброньовані місця.

 

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта.
Головним зовнішнім фактором, який негативно може вплинути на дію акта, є послаблення економічного стану підприємств, установ, організацій, а також державна реєстрація припинення діяльності підприємств. Прийняття регуляторного акту забезпечить працевлаштування громадян, що потребують соціального захисту, шляхом добровільної співпраці з роботодавцями міста, що дозволить зменшити рівень безробіття та соціальної напруги в суспільстві. Здійснення державного контролю та нагляду за додержанням вимог акта буде проводитись шляхом щомісячного моніторингу статистичних даних, тобто центр зайнятості буде аналізувати використання заброньованих робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту та кількість вільних робочих місць з числа заброньованих. Негативних наслідків дії акту не передбачається.

 

6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акта.

Аналіз вигод та витрат від регулювання, яке запроваджується:


Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування

Виконання соціальної функції

Додаткові витрати відсутні

Суб’єкти підприємницької діяльності

Зростуть можливості забезпечення укомплектування робочих місць за рахунок незайнятого населення, професійна підготовка та перепідготовка за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття

Втручання в кадрову політику підприємств, установ та організацій

Незайняте населення

Працевлаштування соціально незахищеного населення, зростання доходів населення

Відсутні

 

 

7. Обґрунтування строку дії регуляторного акта.
Запропонований регуляторний акт діє протягом одного календарного року та включає в себе можливість внесення змін шляхом корегування встановленої квоти робочих місць на підприємствах, в установах та організаціях для працевлаштування незахищених верств населення, а також його відміни в разі змін нормативно-правових актів вищого рівня, що регулюють дане питання.

 

8. Показники результативності регуляторного акта.
Шляхом прийняття даного регуляторного акта будуть контролюватися показники працевлаштування 75 осіб із числа соціально незахищених категорій громадян у працездатному віці, що не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, які знаходяться на обліку в центрі зайнятості.

 

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття.
Базове відстеження результативності буде здійснено у квітні 2011 року за результатами роботи за 1 квартал 2011 року. Повторне відстеження результативності планується здійснити у жовтні 2011 року за результатами виконання міської програми зайнятості населення на 2010-2011 роки за 9 місяців 2011 року.

 

Директор Уманського 
міського центру зайнятості                      С.Л.Фащевський"

 

 Заступник міського голови,
начальник управління праці та
соціального захисту населення                 Г.М.Кучер

Прочитано 4523 разів