Середа, 06 травня 2015 14:42

Перший заступник міського голови
                                                                                                                                                           С. Л. Клочко

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта

Вид та назва регуляторного акта

Рішення Уманської міської ради від 10.06.2008р. № 3.2-32/5  „Про внесення змін до рішення міської ради від 25.01.2006р. №3.5-57/4 „Про затвердження грошової оцінки земель міста Умані”.

Виконавець заходів відстеження

Фінансове управління Уманської міської ради

Цілі прийняття акта:

-чітке визначення розміру орендної плати за використання квадратного    метру земельної ділянки в межах міста в залежності від функціонального  використання земельної ділянки;

- збільшення надходжень до міського бюджету за рахунок підвищення   розміру річної орендної плати за землю у відсотках до грошової       оцінки землі в залежності від її функціонального використання.

Строк виконання заходів з відстеження:

Квітень 2015 року, період для відстеження 2012 – 2014 роки.

Тип відстеження

Періодичне відстеження

Методи  одержання результатів відстеження

Порівняльний аналіз кількості платників, зданої площі в оренду та надходжень до міського бюджету від сплати орендної плати за землю на підставі даних Уманської об’єднаної державної  податкової інспекції, управління Держземагентства в Уманському районі Черкаської області, управління Державного казначейства

Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, способи одержання данних:

Для встановлення кількісних значень показників результативності регуляторного акта використовувались дані Уманської об’єднаної Державної податкової інспекції, управління Держземагентства в Уманському районі Черкаської області, управління Державного казначейства.

Спосіб одержання інформації:

Письмовий; щоденні звіти в електронному вигляді.

Результативність дії прийнятого рішення про розміри річної орендної плати за землю в залежності від їх функціонального використання здійснювались за допомогою наступних заходів:

- моніторингу кількості  платників орендної плати за землю за період             2012 – 2014 роки;

- моніторингу площі, зданої в оренду Уманською міською радою за     2012-2014 роки;

- моніторингу надходжень до міського бюджету від сплати орендної    плати за землю за 2012 – 2014 роки.

Кількісні та якісні значення показників результативності акта

1.     Показники кількості орендарів, які використовують земельні ділянки на умовах оренди, відповідно по роках:

Кількість орендарів

Приріст до попереднього року,  +,-

+43,0

108,8%

-30,0

94,4%

+34,0

106,7%

2. Показники площі земельних ділянок, які здаються в оренду міською   радою

Роки

Площа, яка здана в оренду, га

Приріст до попереднього року, +,-

-15,0

93,4%

-7,5

96,4%

+8,2

104,0%

2.Сума надходжень до міського бюджету від сплати орендної плати за землю відповідно по роках:

Роки

Сума надходжень орендної плати за землю (тис.грн.)

Приріст до попереднього року,  +,-

-12,8

99,9%

-535,1

93,9%

-118,6

98,6

Оцінка результативності реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

Аналіз кількісних показників орендарів землі та  площі, зданої міською радою їм в оренду, та надходжень орендної плати  за землю до міського бюджету за період 2012 – 2014 роки свідчить про їх зростання. У 2013 році проти 2012 року  кількість платників зменшилась на 5,4 відсотка, площа земельних ділянок зменшилась на 3,6 відсотка, надходження до міського бюджету зменшились на 6,1 відсотка за рахунок росту недоїмки. У 2014 році в порівнянні з 2013 роком вдалося досягти зростання кількості орендарів на 6,7 відсотка шляхом укладання нових договорів та переукладання договорів, термін дії яких закінчився, за рахунок чого вдалось досягнути росту на 4 відсотки площ земельних ділянок, які здані в оренду. Але надходження до міського бюджету зменшились на 1,4 відсотка за рахунок росту недоїмки. Незважаючи на зменшення надходжень, орендна плата за землю є ефективним та значним джерелом відтворення ринкової вартості земельних ділянок і містить в собі регулюючі і стимулюючі функції максимального, раціонального та ефективного використання землі. Прийняття рішення міською радою від 10.06.2008р.   №3.2-32/5  „Про внесення змін до рішення міської ради від 25.01.2006р. №3.5-57/4 „Про затвердження грошової оцінки земель міста Умані” в частині ставок і на сьогодні має позитивний результат.

Висновок

Прийняття даного регуляторного акта є доцільним та ефективним заходом для поповнення доходної частини міського бюджету і чітко визначає розмір орендної плати відповідно цільового використання землі, що стимулює розвиток тих галузей, які відповідають основним напрямкам соціально-економічного розвитку міста.

Начальник фінансового управління                                             А.В.Петриченко