Вівторок, 04 січня 2022 11:51

Надання допомоги потерпілим на льоду

lid

Щоб допомогти людині, яка терпить лихо і не потерпіти самому, дотримуйтесь наступних правил:

1. Без потреби не виходьте на лід. Подумайте, чи зможете під час надання допомогти впоратись самотужки, чи краще покликати на допомогу ще кого-небудь. Якщо поряд нікого немає, то дійте продумано і обережно, щоб замість допомоги не погіршити становище.

2. Протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу, хокейну ключку або киньте вірьовку, зв’язані паски тощо. Якщо вам все-таки необхідно вийти на лід, то ляжте на лід і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи перед собою мотузку чи пасок.

3. Будьте якомога далі від ополонки (краю крижини), протягніть потерпілому палицю, жердину чи киньте мотузку. Якщо мотузка, трос чи інший засіб закріплені на березі і не вистачає довжини, то, міцно тримаючись за їх кінець однією рукою, протягніть потерпілому другу руку.

4. Витягніть потерпілого, попросіть його працювати ногами – так буде легше витягнути його з ополонки. Коли потерпілого витягли з ополонки - не дозволяйте йому підійматись на ноги, нехай повзе вслід за вами до берега.

5. Після того, як витягнете потерпілого у безпечне місце, викличте «швидку допомогу», надайте першу допомогу, необхідну при охолодженні:

  • поступово відігрійте постраждалого, загорніть його у ковдри або сухий теплий одяг;
  • не намагайтесь зігріти тіло потерпілого дуже швидко, не занурюйте його у теплу воду, швидке обігрівання може викликати серцеві проблеми;
  • будьте надзвичайно уважними при поводженні із потерпілими;
  • по можливості прикладіть до тіла теплий предмет (гарячу грілку, пляшки із теплою водою, інші теплі предмети);
  • дайте тепле пиття, якщо потерпілий при свідомості.

Пам’ятайте – вода помилок не пробачає!

Прочитано 51 разів