Середа, 23 вересня 2015 16:34

17 вересня 2015 року № 4.12-74/6 - Про міську Програму профілактики та лікування стоматологічних захворювань у дітей і підлітків на 2015-2020 роки

a gerb

УМАНСЬКА МІСЬКА РАДА

VI СКЛИКАННЯ

 74 СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

17 вересня 2015 року № 4.12-74/6

Про міську Програму

профілактики та лікування

стоматологічних захворювань

у дітей і підлітків на 2015-2020 роки

         Відповідно до пункту 22 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з метою підвищення ефективності профілактики стоматологічної патології в м.Умань,

міська рада ВИРІШИЛА:

 1. Затвердити міську Програму профілактики та лікування стоматологічних захворювань у дітей та підлітків на 2015-2020 роки (далі – Програма), згідно з додатком.
 2. Фінансовому управлінню Уманської міської ради (Петриченко А.В.), при формуванні бюджету на відповідні роки передбачати кошти на реалізацію Програми в частині надання стоматологічної допомоги окремим категоріям дитячого населення.
 3. КП «Уманська стоматологічна поліклініка» (Мельник Р.О.) забезпечити виконання Програми і щорічно до 10 липня та 10 січня на період до 2021 року подавати інформацію про хід її виконання відділу охорони здоров’я Уманської міської ради.
 4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Кирилюк Л.М. та постійну комісію міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту (Качанова Л.П.).

В.о. міського голови                                       

секретар міської ради                                    О.В.ЦЕБРІЙ

 

  ЗАТВЕРДЖЕНО

 Рішення міської ради

 17.09.2015 р. № 4.12-74/6 

МІСЬКА  ПРОГРАМА

профілактики та лікування стоматологічних

у дітей та підлітків на 2015-2020 роки

 І.Загальні положення

       Пріоритетність завдань удосконалення профілактики та лікування стоматологічних захворювань зумовлена:

-   високим рівнем стоматологічної захворюваності дітей та підлітків;

-   невідповідністю більшості технологій та обладнання, що використовується в шкільних стоматологічних кабінетах, сучасним вимогам до надання стоматологічної допомоги дітям та підліткам.

       Висока стоматологічна захворюваність у дітей та підлітків призводить до ризику виникнення загальних соматичних захворювань через наявність постійного джерела інфекції.

        Розроблення Програми зумовлено необхідністю усунення зазначених недоліків та подальшого удосконалення надання стоматологічної допомоги дітям та підліткам міста.

        Досвід вирішення цієї проблеми в інших країнах, свідчить, що найбільших результатів у зменшенні стоматологічної захворюваності серед населення всієї країни можна досягти завдяки своєчасному проведенню цілеспрямованих  профілактичних  заходів, організованих на високому державному рівні і розроблених, перш всього, для населення дитячого віку.

2. Мета та основні завдання Програми

           Метою Програми є зниження стоматологічної захворюваності у дітей та підлітків міста шляхом удосконалення надання стоматологічної допомоги та впровадження первинної   та вторинної профілактики стоматологічних захворювань.

           Основним завданням є:

 1. Широке впровадження заходів профілактики.
 1. Зниження стоматологічної захворюваності дітей та підлітків.
 2. Впровадження нових лікувальних технологій у діяльність лікарів-стоматологів.

            Виконання Програми дасть змогу:

 1. Поліпшити якість стоматологічних послуг дітям і підліткам.
 2. Удосконалити організацію первинної та вторинною профілактики найбільш поширених стоматологічних захворювань у дітей.
 3. Знизити:
  1. ураженість карієсом у 5-6 річних дітей до 75%;
  2. інтенсивність захворюваності зубів (індекс КПВ: де К-карієс, П-пломба, В-видалення) у 12 річних дітей до 1,2;
  3. інтенсивність хвороб пародонту у підлітків до 40%;
  4. кількість видалених зубів у підлітків до 0,2.

                Фінансування Програми здійснюється відповідно до законодавства за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

            Секретар міської ради                                            О.В.Цебрій

 

З А Х О Д И

щодо реалізації  Програми профілактики та лікування стоматологічних захворювань  у дітей та підлітків на 2015-2020 роки

 

№п/п Заходи Термін виконання Виконавець
1. Проводити, згідно графіка, узгодженого з відділом освіти Уманської міської ради, профогляди та санацію: лікування зубів та слизової оболонки рота учням шкіл м. Умань Згідно графіка  КП «УСП»
2. Проводити, згідно графіка, узгодженого з  відділом освіти Уманскої міської ради профогляди  ротової порожнини у дітей дитячих дошкільних закладах м. Умань Згідно графіка  КП «УСП»
3 При проведені профоглядів та санації ротової порожнини у дітей в дошкільних закладах продовжувати навчання з індивідуальної гігієни, догляду за зубами Постійно Лікарі стоматологи дитячого прийому КП «УСП»
4. Проводити, за зверненням,  санацію ротової порожнини у дітей дитячих дошкільних закладах м.Умань Постійно Лікарі стоматологи дитячого прийому КП «УСП»
5. Проводити санацію призивної молоді м.Умань згідно плану призивної комісії Згідно графіка Лікар стоматолог стоматологічного кабінет КП «УСП» при військоматі
6 При груповій профілактиці використовувати препарати фтору у вигляді фтористого лаку Постійно Лікарі стоматологи КП «УСП»
7 Проводити герметизацію  фісур  постійних зубів у дітей Постійно Лікарі санаційних бригад

 ДИРЕКТОР КП «УСП»                                        Р.О.МЕЛЬНИК    

Розрахунок потреби пломбувальних матеріалів для санації дитячого населення станом на 01.06.2015 року 

 

В місті: кількість дітей з малозабезпечених родин складає 542, дітей переселенців – 66, дітей учасників АТО – 56. Юнаків допризивного та призивного віку – 500.  Всього – 1164 особи. З них потребуватимуть санації – 567 осіб. Необхідні кошти на їх лікування  складають 19038,00 грн.

      Директор КП «Уманська стоматологічна поліклініка»                                                                Р.О.МЕЛЬНИК    

 

                   

                                                            

Прочитано 1326 разів