Середа, 30 грудня 2015 16:33

25 грудня 2015 року № 1-3/7 - Про програму економічного і соціального розвитку м. Умань на 2016 рік

 

                                      a gerb                                         

                         

УМАНСЬКА МІСЬКА РАДА

VIІ СКЛИКАННЯ

3 С Е С І Я

 

Р І Ш Е Н Н Я

25 грудня 2015 року № 1-3/7

Про програму економічного і соціального

розвитку м. Умань на 2016 рік

Керуючись статтею 143 Конституції України, відповідно до підпункту 22 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статей 9-11 розділу ІІІ Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, статті 11 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”,

міська рада ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму економічного і соціального розвитку м. Умань на 2016 рік згідно з додатком.

2. Керівникам управлінь та відділів міської ради, які відповідають за виконання заходів програми, забезпечити роботу щодо реалізації Програми на 2016 рік.

3.Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії міської ради з питань: розвитку виробництва, підприємництва, інвестиційної та зовнішньо-економічної політики; освіти, науки, культури, у справах сім’ї, молоді та спорту; охорони здоров’я та соціального захисту населення; планування, бюджету і фінансів; управління комунальною власністю.

Міський голова                                                                    О. В. Цебрій

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Уманської міської ради

25 грудня 2015 року № 1-3/7

  

ПРОГРАМА
ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ М. УМАНЬ

НА 2016 РІК

 ЗМІСТ

ВСТУП 3
І. ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МІСТА У 2015 РОЦІ 4
ІІ. ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ МІСТА У 2016 РОЦІ  
1. Економічний розвиток  
1.1. Інвестиційна діяльність 24
1.2. Промислове виробництво 24
1.3. Торгівля 25
1.4. Розвиток підприємництва 26
1.5. Зовнішньоекономічна діяльність 27
1.6. Туристично-рекреаційна сфера 27
1.7. Розвиток земельних відносин 28
1.8. Управління комунальною власністю 29
1.9. Транспортна система міста 30
1.10. Будівництво 30
1.11. Житлово-комунальне господарство 31
1.12. Грошові доходи та заробітна плата 33
1.13. Ринок праці та зайнятість населення 34
1.14. Бюджетна політика 34
2. Гуманітарний розвиток  
2.1. Освіта 37
2.2. Охорона здоров’я 38
2.3. Сімейна та молодіжна політика 39
2.4. Військово-патріотичне та фізичне виховання молоді 40
2.5. Культура 41
2.6. Соціальний захист населення 42
3. Екологія, безпека життєдіяльності  
3.1. Охорона навколишнього природного середовища. 46
3.2. Підвищення рівня безпеки життєдіяльності 47
3.3. Охорона праці 48
4. Розбудова інституціальної спроможності  
4.1. Підвищення ефективності управління 50
4.2. Розвиток громадянського суспільства 50
ІІІ. ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МІСТА НА 2016 РІК 52
ІV. ПЕРЕЛІК ГАЛУЗЕВИХ ТА ЗАГАЛЬНОМІСЬКИХ ПРОГРАМ, ЯКІ БУДУТЬ ДІЯТИ В РАМКАХ ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МІСТА НА 2016 РІК 55
V. РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ 64
VI. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ 65

 ВСТУП

Програму економічного і соціального розвитку м. Умань на 2016 рік розроблено економічним відділом Уманської міської ради спільно з її структурними підрозділами, виконавчим комітетом та територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади в місті.

Програма відповідає завданням та пріоритетним напрямам Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року.

Програма підготовлена на основі аналізу розвитку міста за попередній період та визначає пріоритетні цілі розвитку, основні заходи їх досягнення та очікувані результати на 2016 рік.

Основні показники економічного та соціального розвитку на 2016 рік сформовано за даними структурних підрозділів Уманської міської ради, її виконавчого комітету та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в місті.

Основне навантаження щодо забезпечення виконання завдань та заходів Програми покладено на організаційний ресурс – спільну продуктивну роботу виконавчого комітету Уманської міської ради та її структурних підрозділів разом з іншими територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування у співпраці з громадськими організаціями.

Виконання програми сприятиме перетворенню економіки м. Умань на більш конкурентноспроможну, за рахунок інвестицій у перспективні сектори, стимулювання розвитку підприємництва, ефективному використанню природних ресурсів, що в кінцевому результаті матиме позитивний вплив на соціальний та економічний розвиток міста.

Зважаючи на фактичні обставини та обмеженість фінансового ресурсу, саме такий підхід забезпечуватиме ефективне використання всіх наявних і залучених в місто ресурсів, сприятиме громадянській злагоді у місті.

 І. ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ

 ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО
 РОЗВИТКУ МІСТА У 2015 РОЦІ

 

ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО І

СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МІСТА У 2015 РОЦІ

Промисловість та інвестиції

Основні тенденції економічного і соціального розвитку м. Умань за 2015 рік свідчать, що в основних сферах відбуваються позитивні зміни і, в цілому, забезпечуються потреби громади міста.

Так, у промисловості за 10 місяців 2015 року реалізовано промислової продукції на суму 862,4 млн. грн., що на 291,7 млн. грн. або на 51% більше обсягу відповідного періоду минулого року.

На 1 мешканця міста випущено продукції промисловості на 9957,9 грн., що на 3388,3 грн. або на 52% більше показника за січень-жовтень 2014 року.

Найбільшу питому вагу у загальноміському обсязі реалізації промислової продукції займає продукція підприємств з виробництва фармацевтичних препаратів – 33,6%, галузь машинобудування – 19%, з виробництва та розподілу енергоресурсів – 20,1%, з виробництва харчових продуктів та напоїв – 12%, інші галузі – 15,3%.

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку міста, на 1 жовтня 2015 року становив 4176,5 тис. дол. США, що на 39,3% більше обсягу інвестицій на початок року (за рахунок негативного впливу курсової різниці).

За січень-вересень 2015 року, у порівнянні з відповідним періодом 2014 року, спостерігалось скорочення обсягу експорту товарів на 39,7% та імпорту на 75,6%, які відповідно склали: експорт – 6,9 млн. дол. США та імпорт – 5,6 млн. дол. США.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 1,4 млн. дол. США. У загальному обсязі експорту області частка міста склала 2,2%, в обсязі імпорту – 3,5%.

За 9 місяців 2015 року за рахунок надходжень від діяльності юридичних осіб та підприємців забезпечено формування 22% зведеного та 23% місцевого бюджету.

За даними Уманської ОДПІ до місцевого бюджету м. Умань за 11 місяців 2015 року мобілізовано 134,8 млн. грн., що дало змогу забезпечити виконання планових показників на 105,4%. Понад план надійшло 6,9 млн. грн. доходів.

При цьому, темп росту по ПДФО порівняно з відповідним періодом минулого року становить 116%, по платі за землю – 155%, по єдиному податку – 133,5%.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі, в м. Умань за січень-червень 2015 року становив 739,9 млн. грн.

Обсяг реалізованих послуг збільшився на 38% у порівнянних цінах і склав 165,3 млн. грн. При цьому, зріс у 2,3 рази обсяг послуг, реалізованих населенню у січні-вересні 2015 року, проти 9 місяців 2014 року, та склав 98 млн. грн.

За січень-вересень 2015 року підприємствами міста освоєно 142,7 млн. грн. капітальних інвестицій, що у перерахунку на кожного жителя міста складає 1664,5 грн.

Продовжується інвестування коштів суб’єктами господарювання в об’єкти комерційного призначення. Протягом 9 місяців 2015 року приватними забудовниками введено в експлуатацію 15 об’єктів комерційного призначення, з них 12 магазинів, складське приміщення з авто мийкою та кафетерієм, трансформаторна підстанція 150/10/10 кв (ПОСП “Уманский тепличний комбінат”), котельня (ТОВ “Інтерфлора”).

Протягом січня-вересня 2015 року індивідуальними забудовниками здано в експлуатацію 21769 кв. м загальної площі житла, що на 60,1% більше, ніж у січні-вересні 2014 року. Прийнято в експлуатацію 156 квартир. Середня загальна площа однієї квартири в місті становила 85,79 кв. м.

За 10 місяців 2015 року підприємствами м. Умань виконано будівельних робіт на 34 млн. грн. (темп росту 92%).

Загальний обсяг освоєних капітальних вкладень за 9 місяців 2015 року по відділу капітального будівництва міської ради склав 10,2 млн. грн., що становить 98% від запланованих до освоєння річних асигнувань.

Протягом звітного періоду відділом капітального будівництва виконувались роботи за об’єктами в наступних галузях:

1) освіта:

– встановлено прилад обліку теплової енергії в спортивній залі за адресою: вул. Горького, 3-Б;

– завершено монтаж обладнання для електричного опалення в будинку дитячої та юнацької творчості;

– за програмою співпраці з ПРООН в рамках реалізації проекту “Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні” введено в експлуатацію три котельні на біопаливі в ДНЗ№21 та школах № 9 та 12. Загальна вартість основних фондів, що введені в експлуатацію – 10,4 млн. грн., з них обладнання поставлене безкоштовно в рамках проекту 8,9 млн. грн.;

2) охорона здоров’я:

– завершено роботи з капітального ремонту блоку №8 та приймального відділення інфекційного відділення для дітей міської лікарні №3 по пров. Проїзжому, 5, освоєно 940 тис. грн.;

– завершено роботи з капітального ремонту клініко-діагностичної лабораторії міської дитячої лікарні за адресою вул. Шевченка, 46 та роботи з технічного переоснащення системи опалення інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, за адресою вул. Коломенська, 6;

– виконано роботи з капітального ремонту урологічного відділення та лабораторії відділення анестезіології та інтенсивної терапії КП “Уманська міська лікарня” за адресою: вул. Шевченка, 50, освоєно 1,8 млн. грн.;

– виконано роботи з капітального ремонту системи теплопостачання Уманської лікарні №2 за адресою: завул. Пушкіна, 2, освоєно 364 тис. грн.;

3) комунальне будівництво:

– в рамках підготовки до відзначення 70-ї річниці перемоги в Великій Вітчизняній війні, виконано роботи з капітального ремонту Меморіального комплексу на вул. Радянській;

– проектні роботи з будівництва квартальних котелень в рамках реалізації схеми оптимізації системи теплопостачання міста за 11 місяців 2015 року, освоєно 790 тис. грн.;

4) соціальний захист:

– завершено роботи з капітального ремонту санвузлів в “Будинку милосердя” за адресою: вул. Республіканська, 1;

– розпочато роботи з заміни вікон в будівлі Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Пролісок” за адресою: вул. Піонтковського, 12;

– за кошти субвенції з обласного бюджету в сумі 68 тис. грн. продовжувались роботи з капітального ремонту Будинку ветеранів за адресою: вул. Мічуріна, 7;

– завершено реконструкцію нежитлових приміщень під житло для дітей-сиріт за адресою: вул. Постишева, 2;

– введено в експлуатацію 3 квартири загальною площею 105,1 кв. м.;

5) культура:

– завершено капітальний ремонт зовнішньої мережі водовідведення Міського будинку культури та частково виконаний капітальний ремонт покрівлі, загальна сума освоєних коштів склала 290,3 тис. грн.;

– відремонтовано господарські споруди дитячої музичної школи №1 за адресою вул. Затонського, 9;

6) інші галузі:

– продовжувались роботи з капітального ремонту нежитлового приміщення за адресою вул. Леніна, 31, де розміщуються служба у справах дітей та відділ реєстру виборців, освоєно 130,8 тис. грн.;

– за кошти субвенції з обласного бюджету в сумі 25 тис. грн. виконано ремонтні роботи в міському Центрі надання адміністративних послуг.

З початку року виконано капітальний ремонт вулиці Леніна (на відрізку від площі Леніна до вул. Горького), вулиці Жовтневої Революції (на відрізку від вул. Богуна до вул. Чехова, від вул. Спінози до вул. Ленінської Іскри), вулиці Садової (від вул. Радянської до вул. Рафаїла Чорного), (від вул. Радянської до вул. Воїнів-Інтернаціоналістів), вулиці Островського (в т.ч. тротуар) та завул. Проїзжого, роботи з облаштування містка на вул. Островського, тротуарів вулиць Шевченка та Більшовицькій. Виконано робочий проект та експертизу проекту капітального ремонту площі Перемоги, проведена експертиза проекту капітального ремонту вул. Київської. Загальна площа покриття, на якій проведено капітальний ремонт, склала 9959,1 кв. м.

Проведено роботи з капітального ремонту внутрішньоквартальних доріг та вимощення будинків за адресами: вул. Паризької Комуни, 7; вул. Леніна, 20-22.

Виконано поточний ремонт дорожнього покриття на 47 вулицях міста, площа ремонту складає 10454,14 кв. м. (вартість робіт – 1817,6 тис. грн.), відремонтовано 359 кв. м тротуарів (вул. І. Гонти, вул.Жовтневої Революції), облаштовано 456 кв. м тротуару з використанням плит, демонтованих під час ремонту обеліску “Слави”, за адресами: вулиці Богуна та Ленінської Іскри, між будинками за адресами: вул. Горького, 3 та вул. Леніна, 7. Виконано поточний ремонт, з використанням щебеневої суміші, найбільш аварійних вулиць міста –Котляревського, Фурманова, Тухачевського, Кармелюка та провулку Матросова (з водовідведенням).

За кошти міського бюджету капітально відремонтовано покрівлі будинків за адресами: вул. Радянська, 26-28, вул. І. Гонти, 43, вул. Тищика, 11, вул. Піонтковського, 6, вул. Жовтневої революції, 61, вул. Пролетарська, 2, вул. Залізняка, 2А, вул. К. Лібкнехта, 4.

Виконано роботи з ремонту швів панельних будинків за адресами: вул. Комарова, 21, 23, 29, вул. Постишева, 3, 7, вул. Залізнична, 16.

Завершено капітальний ремонт житлового будинку за адресою: вул. Урицького, 41.

Проведено експертне обстеження, виготовлено кошториси, проведена експертиза та капітальний ремонт 13 ліфтів житлових будинків.

Виконано капітальний ремонт сараїв підвального приміщення житлового будинку та вимощення житлового будинку за адресою: провул. Кам’яний, 4.

Продовжується виконання робіт з реконструкції скверу імені Тараса Шевченка в м. Умань.

Виконано роботи з нанесення дорожньої розмітки, в штатному режимі працюють технічні засоби дорожнього руху (світлофори), ремонтуються та утримуються мережі вуличного освітлення, проведено ремонт лінії з заміною ліхтарів, постійно виконується контроль за роботою шаф обліку та станом повітряних ліній мереж вуличного освітлення.

З метою забезпечення безпеки дорожнього руху виконані роботи із встановлення 144 дорожніх знаків, насамперед біля шкіл та дошкільних закладів.

З метою забезпечення громадського порядку в місті розроблено проектно-кошторисну документацію, проведено експертиза та наразі завершуються роботи по улаштуванню системи відеоспостереження в м. Умань.

Постійно проводяться роботи з очищення проїжджої частини доріг міста, тротуарів, обочин, відкосів, решіток зливової каналізації, автопавільйонів та автобусних зупинок від наносів ґрунту та сміття.

Загальна вартість виконаних робіт з утримання вулично-дорожньої мережі в поточному році склала 412 тис. грн.

Навесні поточного року проведено значні об’єми робіт з капітального ремонту кладовищ “Софіївська слобідка” та “Сухий яр” на суму 769,9 тис. грн., а саме:

– на кладовищі “Софіївська слобідка” облаштовано 4420 кв. м. пішохідних доріжок, 2514 кв. м під’їзних доріг та 2 туалети, вартість виконаних робіт становить 341,4 тис. грн.;

– на кладовищі “Сухий яр” облаштовано 1744 кв. м пішохідних доріжок, 5832 кв. м під’їзних доріг та автостоянка, 2 туалети, вартість виконаних робіт становить 428,5 тис. грн.

Ринок праці

За 9 місяців 2015 року розмір середньомісячної заробітної плати штатного працівника склав 2892 грн., що на 14,7% більше порівняно з відповідним періодом минулого роком, у 2016 році – за прогнозом зросте до рівня 3075 грн.

Впродовж січня-листопада 2015 року послугами Уманського міського центру зайнятості скористалися 4470 безробітних громадян проти 4181 у відповідному періоді минулого року, що становить 107%.

Станом на 01.12.2015 року на обліку в Уманському міському центрі зайнятості перебувають 1381 особа, які мають статус безробітного, проти 1316 у відповідному періоді минулого року, що становить 105%.

З початку року база даних Уманського міського центру зайнятості налічувала 3857 вакансій від 428 роботодавців.

За сприянням Уманського міського центру зайнятості з початку року укомплектовано 3587 вакансій, з них: працевлаштовані 1527 осіб, що мали статус безробітного. Рівень працевлаштування становить 34% від чисельності осіб, які мали статус безробітного протягом звітного періоду.

У поточному році отримали допомогу по безробіттю одноразово для відкриття власної справи 57 безробітних осіб. Касові видатки Фонду за даним напрямом з початку року склали 943,1 тис. грн.

Прийняли участь в роботах тимчасового характеру за договорами, укладеними з роботодавцями міста та Уманського району, 78 безробітних осіб. Оплата праці за даними договорами проводилась за кошти роботодавців. В громадських роботах прийняли участь 299 безробітних.

Направлення на навчання від центру зайнятості з початку року отримали 234 особи. На початок року навчалося за направленням служби зайнятості 137. Всього проходили професійне навчання в січні-листопаді 2015 року 371 особа.

Станом на 01.11.2015 року створено 1469 нових робочих місць, з них: юридичними особами – 165, зареєстровано трудових договорів між фізичними особами-підприємцями та найманими працівниками – 1024, зареєстровано суб’єктів підприємницької діяльності за даними державного реєстратора – 280.

 

Розвиток освіти

У 2015 році в закладах відділу освіти Уманської міської ради проводились заходи щодо виконання міської Програми роботи з обдарованою молоддю: 53 учні загальноосвітніх навчальних закладів здобули 68 перемог в олімпіадах, конкурсах; 39 учнів стали переможцями в обласному етапі всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. Також, сім учнів стали переможцями ІV етапу всеукраїнських олімпіад.

У 2014-2015 н. р. на винагороди учнів – переможців обласних, всеукраїнських етапів олімпіад, конкурсів рішенням виконавчого комітету Уманської міської ради виділено 78 тис. грн.

Дипломи та грошові винагороди за перемоги в обласних, всеукраїнських етапах конкурсів та змагань одержать 84 вихованців дитячо-юнацької спортивної школи, Будинку дитячої та юнацької творчості, міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, станції юних техніків, станції юних туристів, які здобули 139 перемог.

З міського бюджету утримується 5 позашкільних установ: Станція юних техніків, Будинок дитячої та юнацької творчості, Станція юних туристів, Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Дитячо-юнацька спортивна школа. У 232 гуртках займається 3670 дітей.

Протягом 11 місяців поточного року на покращення матеріально-технічної бази закладів освіти використано 2697,4 тис. грн., з них бюджетних коштів на суму 389,7 тис. грн., благодійних та спонсорських – 2307,7 тис. грн.

У поточному році у закладах освіти за рахунок бюджетних коштів проведено капітальних ремонтів на суму 1900,9 тис. грн., зокрема:

– капітальний ремонт м’якої покрівлі ДНЗ № 28 на суму – 160 тис. грн.;

– капітальний ремонт м’якої покрівлі Уманської міської гімназії на суму – 107  тис. грн.;

– капітальний ремонт покрівлі ЗОШ № 3 на суму – 226,5 тис. грн.;

– провели будівництво дитячого фізкультурно-оздоровчого майданчика ЗНЗ № 9 на суму – 227,9 тис. грн.;

– капітальний ремонт м’якої покрівлі ДНЗ № 18 на суму – 85 тис. грн.;

– капітальний ремонт покрівлі господарської споруди ДНЗ № 15 на суму – 50 тис. грн.;

– капітальний ремонт приміщення ЗОШ № 14 на суму – 570 тис. грн.;

– капітальний ремонт будівлі ЗОШ № 8 на суму – 170 тис. грн.;

– капітальний ремонт м’якої покрівлі ДНЗ № 25 на суму – 304,5 тис. грн.

Здано в експлуатацію котельні на альтернативних видах палива у закладах відділу освіти (ЗОШ №9, ЗОШ №12, ДНЗ №21).

Розвиток охорони здоров’я

В структурі закладів охорони здоров’я Уманської міської ради у 2015 році працюють: 5 лікарень (КП “Уманська міська лікарня”, Дитяча лікарня, пологовий будинок, лікарня № 2, лікарня № 3), самостійна поліклініка “Уманська стоматологічна поліклініка”, автогосподарство санітарного транспорту, інформаційно-аналітичний центр медичної статистики.

При поліклініках надають медичну допомогу денні стаціонари на 145 ліжок.

В стаціонарах із щодобовим перебуванням затверджено 505 ліжок. Працює 349  лікарів, 697 середніх працівників, 369 молодшого персоналу.

Станом на 01.12.2015 року зареєстровано 611972 звернень в поліклініки, проліковано в стаціонарах 12812 хворих.

За 9 місяців 2015 року виконано 122,3 тис. ліжко-днів із запланованих 171,7 тис. ліжко-днів річних обсягів у звичайних стаціонарах, що склало 71,2%. Із запланованих 52,7 тис. ліжко-днів у денних стаціонарах виконано 48,5 тис. ліжко-днів, що склало 92% річного плану. Проведено 612 тис. лікарських відвідувань (в тому числі 57,3 тис. відвідувань стоматологів та зубних лікарів) із запланованих 890 тис. відвідувань, що склало 68,8%.

З 01 січня 2015 року охорона здоров’я фінансується за рахунок коштів державного бюджету (медична субвенція) та коштів обласного бюджету (які виділяються на спільне утримання окремих медичних служб (фтизіатричне відділення стаціонару КП “Уманська міська лікарня”, психіатричне відділення Уманської лікарні № 2, лабораторія СНІД та імунологічна лабораторія Міської лікарні № 3).

За січень-вересень 2015 року відділом використано 63,1 млн. грн. бюджетних призначень, в тому числі обсяги фінансування медичних програм склали: “Лікування ветеранів” – 51 тис. грн.; “Онкологія” – 65,9 тис. грн.;“Імунопрофілактика” – 15,3 тис. грн.; “Цукровий діабет” – 64,4 тис. грн.; “Фенілкетонурія” – 238,1 тис. грн.

Продовжується робота з реформування галузі охорони здоров’я.

Рішенням Уманської міської ради прийнята “Міська програма загальної практики сімейної медицини”. Підготовлено 28 лікарів загальної практики сімейної медицини із 31 штатної посади. В привокзальному районі міста функціонує одна Амбулаторія сімейної медицини.

Відділом охорони здоров’я в 2015 році проводилась робота щодо укріплення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я та підготовки до зміни порядку фінансування, раціонального використання матеріально-технічних ресурсів.

За січень-вересень 2015 року обсяг надання платних послуг склав 1534,8 тис. грн., в тому числі: КП “Уманська міська лікарня” – 589,9 тис. грн.; КП “Уманська стоматологічна поліклініка” – 672,8 тис. грн.; відділ охорони здоров’я – 272,1 тис. грн.

За рахунок бюджету розвитку в попередньому році проведені ремонт та реконструкція інфекційного стаціонару лікарні № 3 за адресою: вул. Проїзжа, 3; ремонт корпусу поліклініки та харчоблоку, фасаду поліклінічного відділення та другого поверху стаціонарного відділення Уманської міської дитячої лікарні; палат неврологічного відділення та рентгенологічного кабінету стаціонарного відділення КП “Уманська міська лікарня”.

В місті функціонує чотири соціальні аптеки та шість аптечних пунктів згідно пілотного проекту, щодо запровадження референтних цін на медичні препарати для хворих на гіпертонічну хворобу.

Розвиток фізичної культури та спорту

За 9 місяців 2015 року проведено 54 спортивних змагань та заходів з 22 видів спорту, у яких взяли участь понад 9200 уманчан. Міським центром фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” проведено 19 спортивно – масових та фізкультурно-оздоровчих заходів.

Підготовлено 4 майстри спорту, 10 кандидатів в майстри спорту, 16 спортсменів першого розряду.

 Спортсмени міста взяли участь у змаганнях міжнародного рівня – 6, державного – 21, обласного – 17.

Уманський тенісист Ярослав Жмуденко визначений експертною комісією спортсменом місяця на Черкащині. Ярослав – майстер спорту з настільного тенісу міжнародного класу, багаторазовий чемпіон України, учасник Перших Європейських ігор в м. Баку.

Велику роботу із залучення дітей та підлітків до занять фізичною культурою і спортом здійснює дитячо-юнацька спортивна школа, в якій займається 540 учнів. В місті працює 6 клубів, в яких займається 1120 уманчан, з них 385 дітей та підлітків до 16 років, 8 громадських організації спортивної спрямованості, працюють спортивні товариства.

На виконання завдань “Програми сприяння розвитку футболу у місті Умані на 2013-2016 роки” футболом займається 625 спортсмени. Проведено 12 змагань з футболу серед різних вікових груп. Команда дівчат ДЮСШ посіла перше та друге місце у чемпіонаті України. Команда ветеранів “Зоря” взяли участь у 2 Всеукраїнських змаганнях та у чемпіонаті області з фут залу.

Підтримка сімей, дітей та молоді

Право на здобуття вищої освіти, розвитку інтелектуального і творчого потенціалу реалізовують 17 тис. 870 студентів, в 10 вищих навчальних закладах міста І-ІV рівнів акредитації.

Кращі студенти отримують стипендії: Президента України – 4 особи; Верховної Ради України – 4 особи; Кабінету Міністрів України – 2 особи; іменні стипендії – 32 особи; 516 студентів – відмінники навчання.

Активно діє Рада студентського самоврядування, до складу якої входять 25 лідерів студентських рад. Успішно завершився міський проект “Академія молодіжного лідера”, метою якого було – сприяння молоді у набутті адміністративного та управлінського досвіду, виховання нового покоління лідерів. В рамках проекту, що тривав з лютого по травень 2015 року, активна студентська молодь міста долучилася до написання проектів, ознайомилась з законодавчою та нормативною базою, брала участь у засіданнях виконавчого комітету та сесіях Уманської міської ради. Було проведено заняття молоді з керівниками управлінь, відділів, служб міської ради, круглі столи, психологічні тренінги. По закінченню проекту кожен з молодих людей отримав сертифікат учасника молодіжного міського проекту “Академія молодіжного лідера”. Також було визначено 3 переможці, які в свою чергу були активними протягом всього проекту та гідно представили свої роботи на тему “Як би мером був я”, нагородили лідерів цінними подарунками.

Актуальним є питання працевлаштування молоді. З метою активної підтримки безробітної молоді проводяться семінари на базі ВНЗ: “Як започаткувати власну справу”, “Ярмарки вакансій”, акції “Випускник”. Працює молодіжна соціальна рада.

Уже традиційним став конкурс бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді. Головна мета якого, сприяння розвитку молодіжного підприємництва в місті, виявлення дійсно охочих і здатних до роботи в бізнесі молодих людей. 

З метою підтримки громадської активності молоді, створення банку молодіжних суспільно-корисних ініціатив 20 січня 2015 року в м. Черкаси управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації проведено конкурс-захист проектних пропозицій від громадських організацій, ініціативних груп та благодійних фондів. У конкурсі взяли активну участь та гідно захистили власні проекти 6 ініціативних груп з м. Умань та 3 з них отримали фінансову підтримку для реалізації проектів.

Лауреатом обласної премії для молоді за особливі заслуги у розбудові молодіжної політики в області у 2015 році стала Оксана Гоменюк (УДПУ).

Скоординовані дії всіх структур, які працюють з дітьми, дали змогу зменшити кількість посиротілих дітей. Протягом останніх п’яти років маємо позитивну динаміку охоплення посиротілих дітей сімейними формами виховання. Із 11 посиротілих дітей, 10 влаштовані в сімейні форми виховання, а для однієї дитини вирішується питання про влаштування на виховання в сім’ю. В місті функціонує 3 прийомних сім’ї, у яких виховується 5 дітей.

Станом на жовтень 2015 року на території міста Умані в сім'ях опікунів, піклувальників проживає 73 дітей, позбавлених батьківського піклування. В місті налічується 1 сім'я, де виховується 4 дітей під опікою; в 4 сім'ях виховується 3 дітей, 5 сімей, де виховується по 2 дітей. 7 дітей, які перебувають під опікою є дітьми-інвалідами.

Влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сімейні форми виховання, від загальної кількості дітей, які перебувають на обліку в службі у справах дітей, становить 99%.

Робота служби у справах дітей Уманської міської ради особливо зосереджена на питанні захисту житлових та майнових прав дітей.

На персоніфікованому обліку нерухомого майна служби у справах дітей Уманської міської ради перебуває 38 дітей. Ведеться реєстр наявного у таких дітей житла, в тому числі: на праві власності 12; на праві користування 26.

На виконання міської програми щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2015 роки було передбачено кошти з міського бюджету на реконструкцію житла та передано його трьом особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавленим батьківського піклування.

22 вересня 2015 року відбулось урочисте підписання Договору між Уманською міською радою в особі в.о. міського голови, секретаря Уманської міської ради Цебрія О.В. та Міжнародною благодійною організацією “Партнерство “Кожній дитині” в особі в. о. директора Кияниці З.П.

Організація оздоровлення та відпочинку дітей та учнівської молоді влітку 2015 року здійснювалась відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”, обласної та міської Програми оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді на 2009-2015 роки та рішення виконкому Уманської міської ради від 08.05.2014 р. №105 “Про організацію оздоровлення, відпочинку, зайнятості дітей і учнівської молоді у 2014-2015 роках”.

Із загальної кількості дітей шкільного віку 7484 осіб, охоплено оздоровленням і відпочинком майже 6 тис. дітей (80%), в тому числі оздоровленням 2,2 тис. дітей (30%) та 3,8 тис. дітей (50%) відпочинком. Оздоровленням і відпочинком забезпечено 4,2 тис. дітей пільгової категорії (56,4%).

На проведення оздоровчої кампанії в 2015 році використано 149,1 тис. грн. з державного бюджету (відділу освіти на пришкільні табори), 80 тис. грн. з міського бюджету, додатково вдалося залучити кошти підприємств, установ та організації різних форм власності, профспілок, волонтерів, громадських організацій, міст-побратимів в сумі 2,1 млн. грн.

 

Соціальна допомога

У 2015 році за призначенням житлової субсидії в управління праці та соціального захисту міської ради надійшло 18270 звернень. Кількість отримувачів субсидій на житлово-комунальні послуги в 2015 році становить 12600 сімей, середній розмір субсидії в 2015 році – 350 грн., а з початку опалювального періоду – 1350 грн.

На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 196 багатодітних малозабезпечених родин, в яких виховується 713 дітей віком до 18 років. Всі вони введені в базу даних і отримують державні соціальні допомоги відповідно до чинного законодавства. Грошове забезпечення отримують 3 прийомні родини, на виховання до яких передано 5 дітей. Інші види державних соціальних допомог отримують 6448 сімей. Заборгованість з виплати різних видів соціальної допомоги відсутня.

Соціальні послуги

Центр соціальних послуг є структурним підрозділом управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, яким з початку року обслужено майже 15 тис. громадян.

Відділення соціальної допомоги вдома обслуговує 3047 осіб.

Для осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, запроваджено мультидисциплінарний підхід з надання соціальних послуг, що забезпечує надання комплексу соціальних послуг мультидисциплінарними командами, до складу яких включається не менше трьох осіб з числа таких працівників: соціальний працівник, соціальний робітник, медичний працівник, психолог, сестра медична з масажу, лікувальної фізкультури, швея, взуттьовик з ремонту взуття тощо. На обслуговуванні перебувала 41 особа, яким надано 76 послуг.

Відділенням надаються платні соціальні послуги на дому непрацездатним громадянам, які нездатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд, але не мають такої можливості. Платних соціальних послуг надано 207 особам на суму 16,2 тис. грн.

Забезпечено дровами 77 осіб на суму 32,3 тис. грн., надана допомога на присадибних ділянках 2216 особам.

Відділенням соціально-медичних послуг надано консультативних та реабілітаційних послуг 2920 особам, в тому числі стоматологічну допомогу – 385 особам, послуги масажу 487 особам, фізіотерапевтичні процедури – 2345 особам. Підопічні можуть отримати консультації лікарів: невролога, стоматолога, ортопеда, фізіотерапевта.

Функціонує фітобар, в якому постійно для підопічних готуються різноманітні чаї.

Працює протезно-ортопедичного відділення, яким надано послуги 403 особам (зроблено дрібний ремонт та виготовлено протезно-ортопедичні вироби).

В травні цього року спеціалісти виїзної протезно-ортопедичної бригади Черкаського протезно-ортопедичного цеху проводили прийом громадян міста та оформили замовлення на виготовлення протезно-ортопедичних виробів під індивідуальне замовлення для 57 осіб. Інвалідів, які за станом здоров’я не змоги прийти на прийом, відвідано вдома.

Функціонує Реабілітаційний комплекс для людей з особливими потребами, де люди отримують курс реабілітаційних послуг, рівнозначних санаторним. Платні соціально-медичні послуги одержали 1260 осіб на суму 191,5 тис. грн.

В комплексі функціонує відділення соціально-медичних послуг, в якому за направленнями та путівками управління праці надаються соціально-медичні послуги інвалідам та ветеранам праці, проводиться реабілітація молодих інвалідів, що досягли 18 років.

В комплексі працює кабінет масажу з ліжком “Нуга Бест”, кріслом масажним, фізіотерапевтичний кабінет, фітобар, кабінет ЛФК, тренажерний зал та кімнати відпочинку, водне відділення з душем Шарко, висхідним та лазерним душем, джакузі, плавальним басейном, сауною, інфрачервоною кабіною, функціонує кріосауна, гідромасажна ванна. В приміщенні працює підйомник, який допомагає інвалідам на візках пересуватися з поверху на поверх. Для проведення курсу реабілітації жінок після перенесених захворювань молочної залози працює апарат для пресо терапії. В жовтні місяці придбано та облаштовано соляну кімнату для осіб з вадами органів дихання на суму 68 тис. грн., послуги отримали 50 осіб.

В комплексі організовано одноразове гаряче харчування.

Тричі на тиждень відвідувачам надаються інформаційно-консультативні послуги з питань надання соціальної допомоги, пільг та пенсійного забезпечення.

На базі комплексу проводяться Всеукраїнські семінари, круглі столи за участю представників усіх регіонів України з впровадження передового досвіду щодо надання інноваційних видів соціально-реабілітаційних послуг.

Єдиний в області Реабілітаційний комплекс для людей з особливими потребами отримав спеціальну відзнаку в Конкурсі кращих практик місцевого самоврядування, проведеного в рамках Програми Ради Європи.

При Центрі соціальних послуг функціонує відділення соціально-побутової адаптації, яким надано соціальних послуг 2011 особам. Для 12 малозабезпечених громадян у відділенні організовано щоденне гаряче харчування. Спільно з благодійним фондом “Свобода” проводиться харчування малозабезпечених громадян та інвалідів на базі кафе-центру “Стара Умань” для спілкування дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей два рази в тиждень для 40 осіб.

У відділенні особлива увага приділяється організації дозвілля, спрямованого на підтримання активної життєдіяльності пенсіонерів, ветеранів війни та праці. З їх числа створено 5 клубів за інтересами та за різними напрямами – “Надвечір’я”, “Оптиміст”, “Калинонька”, “Гармонія” та ансамбль “Катюша”, які стали духовними осередками спілкування літніх людей.

В трьох стаціонарних відділеннях (Будинок ветеранів) створені всі необхідні умови для проживання одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, в яких нараховується 100 ліжко-місць, 20 ліжко-місць для тимчасового проживання громадян похилого віку та інвалідів облаштовано в Комплексі надання соціальних послуг бездомним, звільненим та нарко- і алкоголезалежним особам. В одному стаціонарному відділенні працює відділення паліативної допомоги, яке обслуговує 15 осіб.

Із збільшенням контингенту бажаючих проживати в Будинку ветеранів, для покращення умов проживання та збільшення житлової площі на виконання допустимих норм наповнюваності жилих кімнат проводиться капітальний ремонт житлового корпусу за адресою: вул. Мічуріна, 7 (зроблено перестінки, дах із металопрофілю, каналізаційні роботи, встановлено 8 металопластикових вікон та 2 дверей).

Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – відділенням благодійної діяльності проводиться робота щодо залучення коштів підприємств, установ та організацій міста для надання матеріальної та натуральної допомоги малозабезпеченим громадянам.

З початку року надано допомогу 3971 особі, в тому числі – натуральної допомоги 3249 особам на суму 148,9 тис. грн., адресної грошової допомоги – 722 особам на суму 284,1 тис. грн.

Пунктом прокату технічних та інших засобів реабілітації надано послуги 109 особам.

В пункт збору речей та лишків сільськогосподарської продукції поступило 1,4 т гуманітарного одягу та 2,8 тис. ум. од. вживаного одягу та взуття на загальну суму 61,2 тис. грн. для забезпечення вразливих категорій громадян. Проводиться робота щодо залучення гуманітарної допомоги для забезпечення одягом, взуттям, меблями, засобами гігієни та реабілітації внутрішньо переміщених осіб із Східних регіонів України, а також збираються теплі речі та продукти харчування для воїнів АТО. Обслужено 671 особу із вищезазначеної категорії осіб.

При відділенні діє служба побуту “Айстра”, в якій працюють майстерні по ремонту взуття, пошиву та ремонту одягу. Майстерні надали побутові послуги 620 особам, з яких 186 інвалідів, на суму 10,1 тис. грн.

При відділенні діє ремонтна бригада, що надає громадянам послуги з ремонту житлових приміщень (ремонт покрівлі, заміна вікон, дверей, санвузлів та ін.), якою надано послуги з ремонту 14 громадянам.

Функціонує відділ з обслуговування малозабезпечених пенсіонерів “Соціальний кошик”, яким обслужено 1800 осіб.

В Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Пролісок” обслуговуються діти від народження до 18 років. З початку року пройшло реабілітацію 309 дітей-інвалідів. Проводиться патронаж всіх дітей-інвалідів. Лікар, медична сестра та психолог обслуговують на дому 29 дітей, які не можуть відвідувати Центр.

В 2015-2016 навчальному році за індивідуальною формою при Центрі навчається 15 дітей з особливими потребами.

Спільно з Центром зайнятості проводиться робота по профорієнтації підлітків, встановлено профорієнтаційний термінал, який дає можливість дітям зорієнтуватись у виборі майбутньої професії.

В Центрі функціонує відділення фізіотерапевтичних та водних процедур. Діти-інваліди отримують теплові, водні та електропроцедури, масаж, займаються лікувальною фізкультурою, в тому числі із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою “Гравістат”, динамічного параподію та тренажерів.

Центр обладнаний стаціонарним вертикальним підйомником, за допомогою якого діти на інвалідних візках можуть переміщуватись з поверху на поверх.

На території розташований ігровий майданчик, обладнаний різноманітними спорудами, гірками, гойдалками, що відповідають сучасним вимогам.

З міського бюджету виділено кошти на заміну вікон у Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Пролісок” в сумі 340 тис. грн. з них освоєно 250 тис. грн., замінено 42 вікна.

В літньому оздоровчому таборі санаторного типу “Мрія” на базі Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Пролісок” оздоровлено 25 дітей-інвалідів та 50 дітей пільгових категорій. За підсумками державної атестації літньому оздоровчому табору санаторного типу “Мрія” присвоєно першу категорію та внесено до Державного реєстру дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Члени реабілітаційно-спортивного клубу “Умань”, який працює на базі Центру, в травні 2015 року стали призерами других Всеукраїнських ігор OPEN GAMES за програмою Спеціальної Олімпіади у Львові.

В Центрі функціонує група “Пелюстки довіри”, де обслуговуються діти з кризових сімей (14 сімей).

В Центрі професійної реабілітації інвалідів проводиться професійне навчання відповідно до Ліцензії Міністерства освіти та науки України з подальшим врученням посвідчення про набуту професію та працевлаштуванням. В цьому році 37 інвалідів здобули робітничу професію і отримали свідоцтва Державного зразка.

При Центрі функціонує факультет комп’ютерної грамотності університету ІІІ віку “Дивосвіт”, в якому організовано навчання пенсіонерів комп’ютерній грамотності та навичкам роботи в мережі Інтернет. В цьому році на факультеті закінчили навчання 12 осіб та 12 осіб продовжує навчатися.

В переданих управлінню праці та соціального захисту населення приміщеннях колишнього військового містечка відкрито Комплекс надання соціальних послуг бездомним, звільненим та нарко- і алкоголезалежним особам з такими структурними підрозділами:

– центр соціальної адаптації звільнених осіб із стаціонарним відділенням для пенсіонерів та інвалідів;

– центр реінтеграції бездомних осіб з відділеннями для сімей з дітьми, жінок та чоловіків;

– будинок нічного перебування;

– соціальний готель.

Працівниками постійно проводиться соціальне патрулювання з метою виявлення бездомних осіб, виготовляються та роздаються буклети з інформацією про роботу Центрів та їх координати головам квартальних комітетів, організаціям міста та окремим громадянам. Проведено 106 рейдів, якими виявлено 52 бездомні особи.

Працює координаційна рада виконкому міської ради з розв’язання проблем, пов’язаних з наданням допомоги бездомним особам. Проведено 4 засідання.

В цьому році виграно грант на суму 84 тис. доларів США на проведення ремонтних робіт в Центрі реінтеграції бездомних осіб та облаштування приміщень меблями і необхідним обладнанням від Турецького агентства зі співробітництва та координації (ТІКА). В даний час закінчуються будівельні роботи та встановлюються корпусні меблі.

Досвід роботи з бездомними особами в м. Умань став одним з найкращих в Україні, за що Центр обліку бездомних осіб отримав сертифікат від представника Австрійського міністерства і комп’ютерну техніку, меблі та інше обладнання для поліпшення роботи Центру.

З метою організації роботи щодо надання підтримки внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції в місті Умань проводиться належна робота :

– працюють координаційний центр з надання допомоги особам, які потребують додаткового захисту (розпорядження секретаря міської ради від 13.03.2014 року №34) та пункт психологічної допомоги із залученням студентів Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини, які здобувають вищу освіту за напрямом “практична психологія”;

– створено міський штаб та затверджено план заходів з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції;

– внесено зміни до міської програми соціальної допомоги “Турбота” на 2014-2020 роки”, доповнивши її розділом VI “Соціальний захист та підтримка сімей, в тому числі військовослужбовців, які прибули з Автономної Республіки Крим, м. Севастополь та прикордонних районів з Росією на тимчасове перебування в м. Умань”, де передбачено заходи з підтримки таких сімей: забезпечення житлом для тимчасового перебування, організації гарячого харчування, збір коштів для надання матеріальної допомоги, забезпечення ліками, продуктами харчування, речами першої необхідності без виділення коштів з міського бюджету на ці цілі.

Станом на 01 грудня 2015 року на обліку в координаційному центрі перебуває 926 внутрішньо переміщених осіб (533 сім’ї) з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції (в тому числі 256 дітей до 18 років, 218 громадян похилого віку та інвалідів), з них виїхало 354 особи. На сьогоднішній день в місті Умань проживає 572 особи, в тому числі 138 дітей до 18 років, 164 громадяни похилого віку та інваліди, 270 осіб працездатного віку.

За клопотанням управління праці та соціального захисту населення надана допомога у розселенні 27 особам,  547 особи проживають у мешканців міста або орендують житло.

Проводиться належна робота відділами та службами міської ради:

– відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 в Єдиній інформаційній базі даних про взяття на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО обліковано 750 осіб, яким видані довідки для надання щомісячної адресної допомоги на покриття витрат на проживання. 587 сім’ям призначено грошову допомогу;

– до Уманського міського центру зайнятості звернулося – 112 осіб. Мали статус безробітного – 82 особи. Отримували допомогу з безробіття – 73 особи. Працевлаштовано – 38 осіб. Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 18 осіб. Проходили професійне навчання – 3 особи. Отримали профорієнтаційні послуги – 112 осіб;

– 2 дітей відпочили у пришкільному таборі, 3 дітей – в оздоровчому таборі “Холодноярська республіка” с. Леськи, Черкаського району, Черкаської області, 2 дитини оздоровились в санаторії “Городище” м. Городище, Черкаська область, 4 дітей – в санаторії “Сосновий бір” м. Черкаси, 2 дітей – в санаторії “Зелена гірка” м. Одеса, 3 дітей – в ТОВ “Курортне об’єднання “Сонячний берег” табір “Чайка” смт. Сергіївка, Одеської області, 2 дітей – в санаторії “Руська поляна” Черкаського району, Черкаської області;

– 26 дітей відвідує дошкільні заклади, 41 дитина влаштована у загальноосвітні школи, діти внутрішньо переміщених осіб забезпечені безкоштовним харчуванням в дитячих навчально-виховних закладах та загальноосвітніх школах протягом навчального періоду, за результатами шкільних благодійних акцій, дітей забезпечили необхідним шкільним приладдям;

– в рамках щорічної акції “До школи – з радістю!” 31 серпня 2015 року в кафе Центру соціальних послуг управління праці та соціального захисту населення відбувся ранок з нагоди Дня знань для дітей з малозабезпечених багатодітних сімей та дітей внутрішньо переміщених осіб. Першокласникам вручені ранці та набори канцтоварів;

– в медичних закладах м. Умань пройшли амбулаторне лікування 147 внутрішньо переміщених осіб (24-дорослі, 123-діти), 58 осіб – стаціонарне лікування (40 – дорослі, 18 – діти), на обліку перебуває 16 вагітних жінок, 14 новонароджених дітей;

– 10 осіб пройшли курс соціально-реабілітаційних послуг в Реабілітаційному комплексі для людей з особливими потребами;

– забезпечено соціальні гарантії: подано 273 запити справ для отримання соціальних допомог – надійшло 270 справ, з них 194 – пенсійні та 76 – соціальних допомог;

– відділенням благодійної діяльності управління праці та соціального захисту населення надано 179 сім'ям продуктові набори та одяг;

– 486 громадянам надано консультативну допомогу та психологічну підтримку;

– Уманська організація Товариство Червоного Хреста надала допомогу 79 сім’ям (всього 198 осіб) продуктами харчування, одягом та засобами гігієни на суму 24278 грн.

 

Соціальні пільги

До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, включено 23759 особи. З усіма підприємствами – надавачами послуг (84 організації) забезпечено обмін інформацією в електронному вигляді.

Відповідно до міської програми соціальної допомоги “Турбота” за рахунок коштів міського бюджету надано додаткові соціальні пільги громадянам пільгових категорій, зокрема:

– забезпечено 100% відшкодування вартості оплати житлово-комунальних послуг в межах норм споживання та абонентної плати за користування квартирним телефоном сім’ям воїнів, полеглих в Афганістані; ветеранам підпільно-партизанського руху, їх вдовам; політичним в’язням і репресованим громадянам, які необґрунтовано зазнали політичних репресій і в подальшому були реабілітовані; довгожителям міста, яким виповнилось 100 років; родинам учасників АТО;

– звільнено від абонентної плати за користування радіоточкою та надано 50% знижку по оплаті за користування телефоном інвалідам І та ІІ групи по зору, з 2012 року надається додаткова пільга в розмірі 50% за споживання електроенергії, в межах норм споживання.

З 2014 року передбачено додаткові соціальні пільги в міській програмі соціальної допомоги “Турбота” на 2014-2020 роки:

– на встановлення визволителям щомісячної довічної стипендії в розмірі 100 грн.;

– 2 балони скрапленого газу ветеранам Великої Вітчизняної війни (в кого пічне опалення) (був 1 балон газу);

– інвалідам без двох рук або ніг надано додаткову пільгу для 100% відшкодування вартості оплати житлово-комунальних послуг (раніше були пільги на телефон та радіо).

Сім’ям, в яких склалося важке матеріальне становище надається матеріальна допомога.

У 2015 році надано допомогу 702 особам на суму 259,1 тис. грн., з міського бюджету та за рахунок коштів державного бюджету – 71 інваліду на суму 37,1 тис. грн.

Відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань” та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.04. 2014 року № 102 “Деякі питання виплати у 2015 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань” виплачено разову грошову допомогу 1504 ветеранам війни на суму 1104,5 тис. грн.

На виконання Указу Президента України “Про довічні державні іменні стипендії громадянам України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність” від 26.11.2001 року № 1147 (зі змінами) реабілітованій особі, Чорномазу Б.Д., щомісячно виплачується довічна державна іменна стипендія в розмірі 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в 2015 році розмір стипендії становить 1,1 тис. грн.).

Відповідно до рішення Черкаської обласної ради “Про внесення змін до обласної комплексної програми “Турбота” на 2014-2020 роки” від 27.06.2014 року № 32/1-VІ політичним в’язням і репресованим, які проживають на території області, виплачується щомісячна фінансова допомога (стипендія) в розмірі 300 грн. В місті Умані стипендія виплачується 6 особам.

Станом на 01.12.2015 року в місті проживає 8 сімей загиблих військовослужбовців.

Відповідно до Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року № 975 виплачено одноразову грошову допомогу у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату загибелі військовослужбовця (609 тис. грн.). Дану виплати отримали сім’ї 5-х загиблих військовослужбовців на загальну суму 2,2 млн. грн.

Відповідно до рішення Черкаської обласної ради від 24.07.2014 року №33-2/VI) здійснюється виплата одноразової матеріальної допомоги розмірі 50 тис. грн. одному з членів сім’ї загиблого в ході проведення АТО. Семи сім’ям виплачено одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 350 тис. грн.

1 родині здійснено відшкодування вартості ритуальних послуг на поховання учасників АТО, відповідно до затверджених Положень, в розмірі середньої вартості ритуальних послуг в області за рахунок коштів міського бюджету.

За кошти міського цільового фонду, для пораненого, в ході проведення АТО, Вакулика М.І. придбано путівку на санаторно-курортне лікування до ДП “Клінічний санаторій “Хмільник”, вартість путівки складає 6 тис. грн. Для пораненого, в ході проведення АТО, Владики В.В. придбано медикаменти на суму 4,9 тис. грн., штучний суглоб 24,3 тис. грн.

У 2015 році видано 137 направлень 109 особам для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, 1102 направлення для забезпечення протезно-ортопедичними виробами 240 особам, до Централізованого банку даних внесено дані по 463 індивідуальних програмах реабілітації інвалідів, 1 особу з числа ветеранів війни, інвалідів з вадами органів слуху забезпечено слуховим апаратом.

З початку року ветеранам війни, інвалідам встановлено 14 квартирних телефонів. Санаторно-курортними путівками забезпечено 158 осіб з числа ветеранів війни, інвалідів та чорнобильців, учасників бойових дій з числа учасників АТО. В шпиталях пролікувався 301 ветеран війни, в т.ч. 5 учасників АТО. Виплачено компенсацію за невикористану санаторно-курортну путівку 50 інвалідам війни на суму – 17,5 тис. грн., 20 інвалідам загального захворювання на суму – 4,2 тис. грн.

Виплачено компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування – 161 інвалідам на суму майже 44 тис. грн., допомогу на поховання інвалідів війни та учасників бойових дій – 41 особам на суму 70,9 тис. грн.

Для поліпшення медичного обслуговування інвалідів війни в міській лікарні виділено 4 палати на 6 ліжок, працюють аптеки, аптечні пункти та кіоски із 10% знижкою вартості ліків для ветеранів війни, праці та інвалідів.

Забезпечено безперешкодний доступ інвалідів та маломобільних груп населення до 299 об’єктів соціально-культурного, торговельного, побутового призначення.

На виконання державних соціальних програм щодо соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи управлінню праці та соціального захисту населення Уманської міської ради на 2015 рік виділено кошти в сумі 1,5 млн. грн.

Населення

Станом на 01.10.2015 року за статистичними даними чисельність наявного населення міста становила 86,1 тис. осіб. Зменшення чисельності населення відбулося за рахунок природного скорочення на 113 осіб.

ІІ. ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ

 РОЗВИТКУ МІСТА У 2016 РОЦІ

 

1. ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК

1.1. ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

розвиток інвестиційної інфраструктури;

ефективний інвестиційний супровід.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

презентація економічного та інвестиційного потенціалу міста на всеукраїнських та міжнародних виставках, ярмарках, форумах;

підготовка інвестиційних пропозицій;

виготовлення презентаційних друкованих та відеоматеріалів;

проведення організаційних заходів направлених на залучення фінансового ресурсу Державного фонду регіонального розвитку (на умовах співфінансування з місцевого бюджету) для розвитку інфраструктури, що матиме позитивний вплив на інвестиційну привабливість територій;

проведення інформаційного супроводу процесу реалізації інвестиційних проектів серед населення;

координація роботи структурних підрозділів міської ради та виконавчого комітету міської ради, які впливають на інвестиційний процес;

підвищення кваліфікації працівників структурних підрозділів міської ради та виконавчого комітету міської ради з питань обслуговування інвесторів та супроводження інвестиційних проектів;

реалізація інвестиційних проектів:

– створення туристичного комплексу в м. Умань;

– будівництво комплексу з переробки і сортування твердих побутових відходів ПП “Ресайклін”, у 2016 році – сміттєпереробної лінії;

– благоустрій цехів та технічне переоснащення адмінкорпусу ПП “Уманський завод залізобетонних виробів”.

Очікувані результати у 2016 році:

збільшення обсягу капітальних інвестицій (у порівнянних цінах) на 1%; збільшення обсягу прямих іноземних інвестицій за рік на 0,1%.

Відповідальні за виконання:

економічний відділ міської ради, структурні підрозділи міської ради та виконавчого комітету міської ради.

1.2. ПРОМИСЛОВЕ ВИРОБНИЦТВО

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

підвищення конкурентоспроможності промислової продукції;

підтримка місцевого виробника.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

забезпечення стабільної діяльності промислових підприємств та збільшення обсягів виробництва продукції та послуг (ПАТ “Вітаміни”, ПрАТ “Технолог”, ПАТ “Уманьферммаш”, ТОВ “Уманьпиво”, УКП “Уманьтеплокомуненерго”);

пропагування позитивного досвіду підприємств, які мають сучасні системи управління, випускають якісну та безпечну продукцію, перебудовують власне виробництво відповідно до вимог європейських стандартів і норм та успішно експортують продукцію за межі України;

сприяння находженню інвестицій на підприємства промисловості для здійснення модернізації промислових потужностей та впровадженню енергозберігаючих технологій виробництва;

проведення спільних заходів, спрямованих на налагодження коопераційних зв’язків між підприємствами;

залучення інноваційно-активних промислових підприємств міста до участі у міжрегіональних та міжнародних виставкових заходах.

Очікувані результати у 2016 році:

збільшення обсягів реалізованої промислової продукції на 18% проти рівня 2015 року;

обсяг реалізованої інноваційної продукції складатиме 12,7 млн. грн., що на 1,3% вище очікуваного рівня 2015 року;

притік інвестицій на промислові підприємства міста;

освоєння виробництва нових видів продукції із впровадженням п’яти нових технологічних процесів на ПАТ “Уманьферммаш” (з яких 3 – ресурсозберігаючі) та трьох на ПАТ“Мегомметр” .

Відповідальні за виконання:

економічний відділ міської ради.

1.3. ТОРГІВЛЯ

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

розвиток та формування ефективної інфраструктури торговельного обслуговування населення за рахунок створення сучасних підприємств торгівлі, розширення їх бази та оптимального розміщення на території міста.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

здійснення постійного та ефективного контролю за дотриманням чинного законодавства щодо захисту прав споживачів, запобігання реалізації на споживчому ринку міста неякісних, фальсифікованих та небезпечних для життя і здоров'я людей товарів;

підтримка вітчизняного товаровиробника, налагодження та забезпечення партнерських відносин між місцевими органами виконавчої влади, місцевими товаровиробниками та суб’єктами роздрібної торгівлі в частині реалізації населенню соціального значущих продовольчих товарів належної якості за доступними цінами;

подальше впровадження безготівкового розрахунку за продані товари підприємствами торгівлі та закладами ресторанного господарства;

здійснення заходів щодо ліквідації стихійної торгівлі на вулицях міста та впорядкування дрібно-роздрібної торгівлі;

покращення благоустрою колгоспного ринку, зокрема центральної площі з облаштуванням її керамічною плиткою та водопостачання навісу під торгівлю живою рибою і відведення стоків в мережу каналізації.

Очікувані результати у 2016 році:

розширення мережі підприємств торгівлі на 11 одиниць;

забезпечення населення міста якісними та доступними товарами, у тому числі, продуктами харчування місцевого виробництва;

поліпшення торгівельного обслуговування населення міста.

Відповідальні за виконання:

торговий відділ міської ради, інспекція з благоустрою м. Умань при відділі житлово-комунального господарства міської ради.

1.4. РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу;

вдосконалення механізмів фінансової підтримки малого підприємництва;

залучення суб’єктів господарської діяльності до електронних державних закупівель.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

створення центрів підтримки бізнесу;

 підтримка та сприяння діяльності громадських об’єднань підприємців;

сприяння розвитку надання державних послуг через електронні сервіси;

інформаційна компанія щодо заохочення до підприємницької діяльності;

залучення суб’єктів малого та середнього підприємництва до участі у міжнародних форумах, семінарах, конференціях, виставках та ярмарках;

популяризація системи електронних закупівель серед бізнес кіл міста; максимальне залучення замовників до проведення закупівель за бюджетні кошти через електронну систему;

удосконалення форм і методів взаємодії між міською радою та бізнесом на засадах соціального партнерства шляхом налагодження дієвої співпраці з громадськими об’єднаннями та організаціями підприємців;

підвищення ефективності функціонування системи  адміністративних послуг та всебічне додержання законних прав населення, зокрема:

– постійного удосконалення стандартів надання адміністративних послуг,  розширення переліків надання найбільш затребуваних населенням та бізнесом адміністративних послуг;

– запровадження послуг з прискореним обслуговуванням суб'єктів звернення за додаткову плату у відділі адміністративних та дозвільних процедур виконавчого комітету міської ради із зарахуванням її до місцевого бюджету;

– забезпечення у приміщенні відділу адміністративних та дозвільних процедур виконавчого комітету міської ради надання супутніх послуг;

– удосконалення офіційного веб-сайту відділу адміністративних та дозвільних процедур виконавчого комітету міської ради, як інформаційного ресурсу, дієвого засобу інформування суб’єктів звернень проведення процедури моніторингу та дослідження якості надання адміністративних послуг;

– вирішення питання кадрового забезпечення відділу адміністративних та дозвільних процедур виконавчого комітету міської ради за рахунок створення мобільної групи адміністраторів ЦНАП, підсилення їх вмотивованості;

підвищення кваліфікації кадрів малого підприємництва та навчання незайнятого населення основам підприємницької діяльності.

Очікувані результати у 2016 році:

залучення безробітних до започаткування власної справи;

підвищення якості надання адміністративних послуг у центрі надання адміністративних послуг.

Відповідальні за виконання:

відділи міської ради: економічний та торговий, адміністративних та дозвільних процедур виконавчого комітету міської ради.

1.5. ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

розширення експортних можливостей підприємств міста;

поліпшення позитивного іміджу міста;

залучення міжнародної технічної допомоги для реалізації проектів на території міста.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

інформаційна підтримка бізнес кіл щодо умов виходу на зовнішні ринки; допомога місцевим виробникам у пошуку міжнародних бізнес партнерів; інформування місцевих представників бізнесу щодо можливостей участі у міжнародних закупівлях;

презентація експортного потенціалу міста на всеукраїнських та міжнародних виставках, ярмарках, форумах;

 проведення зустрічей з міжнародними делегаціями;

організація проведення та участь у роботі форумів, конференцій;

надання допомоги в пошуку грантових коштів та в реалізації відповідних проектів;

підвищення кваліфікації управлінських кадрів в питаннях зовнішньоекономічної діяльності.

Очікувані результати у 2016 році:

експорт збільшиться на 2% і становитиме 8056 тис. дол. США;

імпорт збільшиться на 2% і становитиме 6323,5 тис. дол. США.

Відповідальні за виконання:

відділи міської ради: економічний, торговий.

1.6. ТУРИСТИЧНО-РЕКРЕАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

збереження і популяризація культурної спадщини Уманщини;

розбудова туристичної інфраструктури в місті;

підвищення ефективності функціонування туристично-рекреаційної сфери.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

створення належних умов для прийому релігійних туристів-паломників;

популяризація, історичних і культурних пам’яток м. Умань в засобах масової інформації, публікація науково-популярних та довідково-інформаційних видань про визначні історико-культурні об’єкти міста;

розробка проектів самобутніх (брендових) заходів з подієвого туризму (туристичних фестивалів, свят, змагань, естафет тощо) та впровадження їх у місті;

розробка та впровадження нових туристичних та прогулянкових маршрутів Уманщиною;

співпраця з туристичними фірмами міст-побратимів щодо обміну туристичними делегаціями;

продовжити роботу ДІАЗ “Стара Умань” з проведення курсів навчання екскурсоводів по місту;

випуск та тиражування листівок, буклетів, брошур, газет, іміджевих статей, орієнтованих на туристів;

випуск краєзнавчої літератури про м. Умань, адаптованої для різних категорій туристів;

популяризація туризму шляхом розповсюдження інформації в електронній мережі.

Очікуваний результат:

якісний туристичний продукт, здатний максимально задовольнити потреби населення та комплексний розвиток туристичної сфери;

збільшення потоків туристів та екскурсантів;

покращення умов відпочинку населення.

Відповідальні за виконання:

відділи міської ради: культури і туризму, економічний, з питань внутрішньої політики.

1.7. РОЗВИТОК ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

підвищення цінності земельних ресурсів, забезпечення ефективності їх використання;

координація робіт із землеустрою;

передача в користування земель комунальної власності;

створення оптимальних умов для суттєвого збільшення соціального, інвестиційного та виробничого потенціалу землі.

забезпечення реалізації права власності на землю жителів міста;

збільшення надходження від плати за землю до бюджетів усіх рівнів;

ефективне використання земельних ресурсів.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

захист прав власників землі та землекористувачів, формування реального ефективного господаря;

розробка проектів землеустрою щодо створення нових і впорядкування існуючих схем землеволодінь і землекористувань;

розробка проектів відведення земельних ділянок у користування та власність, винесення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості);

встановлення меж міста;

підвищення ефективності та екологічної безпеки використання земельних ресурсів;

підвищення ефективності оренди землі;

продовжити роботу з інвентаризації земель міста та підготовки документів, що засвідчують право власності або право на користування землею;

вжити заходи щодо недопущення податкового боргу із плати за землю для запобігання втрат дохідної частини міського бюджету;

здійснювати контроль за дотриманням суб’єктами господарювання умов, передбачених договорами оренди землі.

Очікувані результати у 2016 році:

забезпечення реалізації права власності на землю жителів міста;

збільшення надходження від плати за землю до бюджетів усіх рівнів;

ефективне використання земельних ресурсів.

Відповідальні за виконання:

відділ з питань земельних відносин міської ради, фінансове управління міської ради, Уманська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління державної фіскальної служби у Черкаській області, інспекція з благоустрою м. Умань при відділі житлово-комунального господарства міської ради.

1.8. УПРАВЛІННЯ КОМУНАЛЬНОЮ ВЛАСНІСТЮ

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

реалізація повноважень, визначених чинним законодавством щодо реформування та управління об'єктами комунальної власності;

ефективне використання комунального майна.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

продовження роботи із приватизації об`єктів комунальної власності;

відчуження об’єктів міської комунальної власності конкурентним способом шляхом продажу на аукціоні;

забезпечення ефективності використання комунального майна шляхом передачі його в оренду;

постійне висвітлення у засобах масової інформації процеси приватизації об’єктів комунальної власності міста;

забезпечення постійного контролю за виконанням умов договорів купівлі-продажу та оренди комунального майна, захисту майнових прав;

забезпечення відкритості приватизаційних процесів та управління комунальним майном;

постійний моніторинг комунальної власності міста з метою виявлення нових об’єктів для передачі їх в оренду або приватизації.

Очікувані результати у 2016 році:

надходження коштів у сумі майже 2,9 млн. грн. від оренди комунального майна;

надходження коштів у сумі 0,5 млн. грн. від відчуження комунального майна;

проведення превентивних заходів з метою недопущення заборгованості з орендної плати.

Відповідальні за виконання:

відділ комунального майна міської ради

1.9. ТРАНСПОРТНА СИСТЕМА МІСТА

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

підвищення якості транспортних послуг;

покращення рівня забезпеченості транспортним сполученням населення міста.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

розвиток і вдосконалення мережі міського регулярного транспортного сполучення, підвищення якості та гарантованої надійності транспортних перевезень і послуг;

залучення перевізників на міські маршрути лише на конкурсних засадах;

організація роботи соціально важливих маршрутів міського пасажирського транспорту з урахуванням інтересів громадян пільгових категорій;

організація безпеки пасажирів на міських автобусних маршрутах;

оновлення рухомого складу всіх видів транспорту, що використовується на регулярних пасажирських перевезеннях;

впорядкування зупинок громадського транспорту;

удосконалення роботи щодо контролю за виконанням рейсів перевізниками та виведення з ринку пасажирських перевезень міста нелегальних перевізників, які здійснюють перевезення без дозвільних документів;

затвердження маршрутів перевезення небезпечних вантажів та великогабаритного транспорту;

обмежити  рух  транспорту в житлових мікрорайонах, поблизу навчально-виховних та лікувально-профілактичних закладів;

проведення рейдів-перевірок: “Чисте повітря”, “Здоров’я в транспорті”.

Очікувані результати у 2016 році:

якісне та безпечне обслуговування пасажирів громадським транспортом.

Відповідальні за виконання:

відділи міської ради: економічний, житлово-комунального господарства, управління міської ради: містобудування та архітектури, праці та соціального захисту населення.

 

1.10. БУДІВНИЦТВО

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

формування сучасного будівельного комплексу, спроможного забезпечувати інвестиційні наміри суб’єктів інвестиційної діяльності;

розвиток вулично-дорожньої мережі, інженерної та соціальної інфраструктури міста;

поліпшення житлових і соціально-побутових умов жителів міста підвищення рівня інженерного облаштування;

першочергове спрямування державних капітальних видатків на будівництво і реконструкцію пріоритетних інфраструктурних об’єктів.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

генеральний план міста та план зонування міста;

підтримка розроблення містобудівної документації, проектів транспортної та іншої інфраструктури, які відповідають пріоритетам і інтересам відповідно до стратегії розвитку;

завершення будівництва багатоквартирних житлових будинків за адресами: вул. Урицького, 18; вул. Радянська, 11, загальною площею 17,5 тис. кв. м;

продовження роботи з удосконалення та забезпечення прозорості дозвільних процедур у будівництві, врахування громадської думки під час вирішення питань планування та забудови територій.

Очікувані результати у 2016 році:

обсяги прийнятого в експлуатацію житла зростуть на 16%.

Відповідальні за виконання:

управління містобудування та архітектури міської ради; відділи міської ради: капітального будівництва, житлово-комунального господарства; служба у справах дітей; управління праці та соціального захисту населення міської ради.

1.11. ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

забезпечення населення та господарського комплексу міста якісними послугами підприємств житлово-комунального господарства;

вжиття заходів по енергозбереженню та енергозабезпеченню міста;

ефективне використання енергоносіїв та інших ресурсів, зниження енергоємності виробництва;

організація ефективного управління у сфері виробництва і надання житлово-комунальних послуг;

створення конкурентного середовища на ринку послуг;

капітальний ремонт фасадів, покрівель житлових будинків, ремонт швів панельних будинків;

заміна ліфтів;

капітальний ремонт асфальтобетонного покриття вулиць міста та внутрішньоквартальних доріг і вимощення житлових будинків;

заміна внутрішньобудинкових систем.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

забезпечення ефективного функціонування всіх об’єктів житлово-комунального господарства міста, підприємств і організацій різних форм власності;

залучення інвестицій в галузь житлово-комунального господарства;

проведення комплексної модернізації та технічного переоснащення підприємств житлово-комунального господарства;

удосконалення обліку наданих комунальних послуг;

впровадження більш ефективних форм управління житлом та комунальною інфраструктурою міста;

забезпечення прозорості у прийнятті рішень щодо реформування житлово-комунального господарства, розвитку комунальних послуг та встановлення тарифів на них;

підвищення ефективності використання енергоносіїв та інших ресурсів, зниження енергоємності виробництва, з них на пріоритетних об’єктах:

– капітальний ремонт димової труби котельні за адресою: вул. Енергетична, 14;

– встановлення приладів комерційного вузла обліку теплової енергії в котельні за адресою:  вул. Леніна, 57 в м. Умань – технічне переоснащення;

– технічне переоснащення ВНС м. Біла Церква;

– ремонт та переоснащення артезіанських свердловин Уманського родовища підземних вод;

– заміна повітродувки, встановлення приладу обліку на каналізаційних очисних спорудах с. Собківка;

– реконструкція частини напірного колектора до каналізаційних очисних споруд;

реалізація програми енергозбереження шляхом впровадження проекту з монтажу системи управління зовнішнім освітленням міста “Спрут”;

реалізація проектів з енергозбереження, розвитку та реконструкції систем теплопостачання, водопостачання та газопостачання;

зменшенням витрат і втрат під час виробництва;

реалізація проектів у сфері благоустрою та комунального обслуговування;

першочергове спрямування державних капітальних видатків на будівництво і реконструкцію пріоритетних інфраструктурних об’єктів міста:

– реконструкція житлового будинку за адресою: вул. Радянська, 5;

– реконструкція скверу ім. Т. Г.Шевченка;

– реконструкція площі Леніна;

– реконструкція площі Перемоги;

– реконструкція гідроспоруди Осташівського ставу;

реконструкція та відновлення вуличного освітлення в місті;

проведення робіт з ремонту покрівель житлових будинків, внутрішньоквартального освітлення, міжпанельних швів житлових будинків, внутрішньобудинкових мереж житлових будинків, внутрішньоквартальних доріг та вимощення, електромереж та електрощитових житлових будинків, пасажирських ліфтів;

реконструкція систем відеоспостереження міста;

покращення благоустрою міста;

ремонт доріг місцевого значення.

Очікувані результати у 2016 році:

створення нових об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;

реорганізація ремонтно-експлуатаційних управлінь;

зменшення взаємозаборгованості учасників ринку житлово-комунальних послуг;

створення єдиного абонентського центру обслуговування населення;

стабілізація фінансового стану комунальних підприємств.

Відповідальні за виконання:

відділ житлово-комунального господарства міської ради; комунальні підприємства міста: “Уманьтеплокомуненерго”, “Уманьводоканал”, “Виробничо-житлове ремонтно-експлуатаційне управління №1”, “Уманське виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне управління №2”, “Уманське ремонтно-експлуатаційне управління №3”, “Комунальник” .

1.12. ГРОШОВІ ДОХОДИ ТА ЗАРОБІТНА ПЛАТА

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

підвищення платоспроможності населення за рахунок збільшення заробітної плати, як основної складової грошових доходів;

своєчасна виплата заробітної плати та недопущення її заборгованості;

контроль за виплатою заробітної плати на підприємствах не нижче прожиткового мінімуму для працездатної особи;

контроль за належним оформленням трудових відносин;

забезпечення соціального захисту неконкурентоспроможних на ринку праці категорій населення.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

забезпечення стабільних темпів росту рівня оплати праці;

організація та реалізація заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати;

запровадження дієвого контролю за своєчасним притягненням до відповідальності керівників підприємств, що не дотримуються державних гарантій в оплаті праці;

створення умов для забезпечення захисту прав працівників щодо оплати праці та належного оформлення трудових відносин;

легалізація робочих місць і виплата тіньової заробітної плати.

Очікувані результати:

зростання середньомісячної заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки міста, на 6,2% до рівня 3075 грн.;

фонд оплати праці працівників, зайнятих у галузях економіки, без працівників малих підприємств та військовослужбовців, складе понад 498,2 млн. грн.;

середньооблікова чисельність штатних працівників, зайнятих у галузях економіки (без працівників малих підприємств і підприємців), налічуватиме 13,5 тис. чол.

Відповідальні за виконання:

управління праці та соціального захисту міської ради, Уманський міський центр зайнятості, Уманська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління державної фіскальної служби у Черкаській області.

1.13. РИНОК ПРАЦІ ТА ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

підвищення адаптивності населення до ринку праці;

сприяння повній зайнятості населення, зниження рівня безробіття;

детінізація відносин у сфері зайнятості населення та оплати праці.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

реалізація програм сприяння зайнятості населення;

збереження існуючих та створення нових робочих місць, в тому числі забезпечення потреб у робочих місцях тимчасово переміщених осіб із східних областей України;

проведення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю;

забезпечення соціального захисту неконкурентоспроможних на ринку праці безробітних громадян;

приведення чисельності, професійного складу та кваліфікаційного рівня робочої сили у відповідність із потребою роботодавців;

сприяння професійній підготовці кадрів безпосередньо на виробництві;

підготовка робітничих кадрів у відповідності з потребами ринку праці, на замовлення роботодавців;

надання консультацій щодо організації та провадження підприємницької діяльності;

розширення спектру громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Очікувані результати у 2016 році:

забезпечення зайнятості (за направленням служби зайнятості, самостійно, шляхом укладання угод цивільно-правового характеру) не менше 3125 безробітних громадян, в тому числі шляхом отримання одноразової виплати допомоги з безробіття для відкриття власної справи – 60 осіб;

охоплення заходами з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації не менше 380 безробітних;

надання послуг з питань організації підприємницької діяльності та ведення власної справи близько 1 тис. осіб;

залучення до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру не менше 520 осіб.

Відповідальні за виконання:

управління праці та соціального захисту населення міської ради; відділи міської ради: освіти, сім’ї та молоді; Уманський міський центр зайнятості.

1.14. БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

балансування міського бюджету з метою забезпечення своєчасного фінансування заробітної плати та інших соціальних виплат населення;

створення умов для динамічного зростання ресурсного забезпечення розвитку територіальної громади;

соціальна підтримка малозахищених верств населення, збільшення обсягу фінансування соціальних програм.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

посилення контролю за повнотою та своєчасністю сплати платежів до бюджету;

збільшення надходжень до бюджету за рахунок ефективного використання земель та раціонального використання комунального майна територіальної громади;

розширення видів господарської діяльності, що забезпечують зайнятість населення та позитивно впливають на збільшення доходної частини міського бюджету;

консолідація зусиль щодо наповнення Державного реєстру прав на нерухоме майно з метою ефективного справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

забезпечення своєчасної та повної виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери з урахуванням державних і галузевих норм та гарантій;

 проведення в повному обсязі розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги;

фінансова підтримка коштами міського бюджету загальноміських заходів, що проводяться громадськими організаціями, зокрема по професійній орієнтації дітей-інвалідів, оздоровленню дітей; надання цими організаціями соціальних послуг і матеріальної допомоги окремим верствам населення, проведення тематичних заходів до відповідних пам’ятних дат та інше;

надання з міського бюджету матеріальної допомоги громадянам, які потрапили у скрутне матеріальне становище, особам, котрі мають особливі заслуги перед Україною, м. Умань;

проведення заходів по відзначенню професійних свят, ювілейних, пам’ятних дат та інших заходів і забезпечення належних матеріальних та фінансових умов (в т.ч. і шляхом залучення коштів міського бюджету);

залучення з державного, обласного та районних бюджетів до міського бюджету міжбюджетних трансфертів на соціально-економічний розвиток та інші цілі;

здійснення будівництва, реконструкції, ремонту установ і закладів соціально-культурної сфери, що належать до комунальної власності, фінансова підтримка суб'єктів господарювання, засновниками чи співзасновниками яких є міська рада; будівництво, реконструкція, ремонт об’єктів житлово-комунального господарства та доріг, придбання житла (у тому числі надання пільгових довгострокових кредитів окремим категоріям громадян на виконання місцевих програм шляхом залучення коштів з бюджетів різних рівнів та інших незаборонених законодавством джерел);

 надання фінансової підтримки громадським організаціям фізкультурно-спортивної спрямованості;

фінансова підтримка коштами міського бюджету міських програм, спрямованих на соціально-економічний розвиток міста.

Очікувані результати у 2016 році:

збільшення надходжень податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів до очікуваного виконання за 2015 рік на 5,2%;

збільшення доходів місцевого бюджету на 8,5%;

збільшення видатків місцевого бюджету на 14,5%.

Відповідальні за виконання:

управління міської ради: фінансове, праці та соціального захисту населення; відділи міської ради: освіти, охорони здоров’я, культури і туризму, у справах сім’ї та молоді, фізичної культури і спорту, житлово-комунального господарства, капітального будівництва; служба у справах дітей, Уманська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби в Черкаській області.

 

2. ГУМАНІТАРНИЙ РОЗВИТОК

2.1. ОСВІТА

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

підвищення якості освітніх послуг;

удосконалення мережі навчальних закладів та покращення їх матеріально-технічної бази;

підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

створення умов для діяльності позашкільних навчальних закладів як координуючих центрів виховної та організаційно-методичної роботи, зокрема збереження та розвиток мережі позашкільних навчальних закладів, гуртків;

оснащення навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання;

національно-патріотичне виховання учнівської молоді, забезпечення соціального захисту учнів;

приведення мережі навчальних закладів у відповідність із потребами населення;

підготовка педагогічних кадрів, підвищення професійної компетентності вчителів в умовах інтегрованого або інклюзивного навчання, зокрема участі в практично-методичних семінарах для педагогічних працівників, курсів підвищення кваліфікації;

проведення капітальних ремонтів та реконструкції закладів освіти, впровадження в навчальних закладах заходів з енергозбереження та енергозабезпечення:

– реконструкція котельні зі встановленням твердопаливного котла в Уманському навчально-виховному комплексі “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Ю. О. Гагаріна – педагогічний ліцей” на умовах співфінансування з Державного фонду регіонального розвитку та міського бюджету;

– капітальний ремонт м’якої покрівлі дошкільних навчальних закладів № 25, 28, загальноосвітньої школи №3;

– капітальний ремонт фасаду загальноосвітньої школи №5;

– капітальний ремонт аварійного блоку дошкільного навчального закладу № 12;

– капітальний ремонт приміщення Станції юних техніків;

– заміна віконних та дверних блоків на металопластикові;

– утеплення приміщень (реконструкція фасадів);

– встановлення лічильників обліку енергоносіїв (теплової енергії, водопостачання, реактивної електроенергії).

Очікувані результати у 2016 році:

охоплення різними формами дошкільної освіти 98,6% дітей віком від 3 до 6 (7) років;

стовідсоткове охоплення дітей повною загальною середньою освітою;

стовідсоткова комп’ютеризація навчальних закладів і підключення їх до мережі Інтернет.

Відповідальні за виконання

відділи міської ради: освіти, у справах сім’ї та молоді, капітального будівництва.

2.2. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

підвищення доступності, якості та ефективності надання медичної допомоги населенню;

забезпечення масштабної профілактики захворюваності населення та зниження смертності населення;

покращення кадрового забезпечення закладів охорони здоров’я.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

створення центру первинної медико-санітарної допомоги;

придбання діагностичного та лікувального обладнання для покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я;

зміцнення матеріально-технічної бази;

запровадження профілактичних медичних оглядів дітей у присутності батьків;

проведення капітальних ремонтів та реконструкції закладів охорони здоров’я, впровадження заходів з енергозбереження та енергозабезпечення:

– капітальний ремонт приміщень поліклінічних та стаціонарних відділень міської та дитячої лікарень;

– завершення реконструкції приміщень під інфекційний стаціонар міської лікарні №3 за адресою: завул. Проїзджий, 3;

– капітальний ремонт приміщення міської дитячої лікарні, вул. Шевченка, 46 з впровадженням енергозберігаючих технологій;

– технічне переоснащення газової котельні КП “Уманська міська лікарня” за адресою: вул. Шевченка, 50;

– демонтаж об’єкту незавершеного будівництва акушерського корпусу пологового будинку за адресою: вул. Урбайліса, 28;

– капітальний ремонт фасаду корпусу № 2 КП “Уманська міська лікарня” за адресою: вул. Шевченка, 50;

– капітальний ремонт покрівлі відділення міської поліклініки за адресою: вул. Жовтневої Революції, 57;

– реконструкція приймального відділення КП “Уманська міська лікарня” з обслуговуванням приміщень для відділення екстреної медичної допомоги за адресою: вул. Шевченка, 50;

– капітальний ремонт приміщень паліативної допомоги корпусу №2 КП “Уманська міська лікарня” за адресою: вул.Шевченка, 50;

– капітальний ремонт відділення інтенсивної терапії КП “Уманська міська лікарня” з облаштуванням полубоксу для інфекційних хворих за адресою: вул. Шевченка, 50;

забезпечити ЛПЗ антирабічною вакциною та протиправцевими

препаратами та  іншими імунобіологічними препаратами;

формування соціального кошику на медичні послуги та медикаменти для незахищених верств населення;

підвищення кваліфікації працівників галузі охорони здоров’я.

Очікувані результати у 2016 році:

зниження рівня смертності малюків на 1%;

утримання досягнутого показника диспансерного догляду вагітних на рівні 99,7%;

своєчасність проведення первинного вакцинального комплексу дітям;

досягнення рівня первинної діагностики злоякісних новоутворень на ранніх стадіях в межах 52-54%.

Відповідальні за виконання:

відділ охорони здоров’я міської ради.

2.3. СІМЕЙНА ТА МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

забезпечення соціальної підтримки сімей, дітей та молоді та зміцнення моральних та матеріальних засад сімейного життя;

забезпечення зайнятості молоді та розвиток їх підприємницьких ініціатив;

створення умов для патріотичного, морального та духовного виховання молоді, формування її активної життєвої позиції, популяризація здорового способу життя та профілактика негативних явищ;

розвиток молодіжних та дитячих громадських організацій, співпраця з ними у напрямку реалізації загальнодержавних програм з питань молоді.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

реалізація міської програми “Молодій родині – доступне житло на 2004-2017 роки”;

забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

проведення заходів, спрямованих на підготовку молоді до сімейного життя і відповідального батьківства та популяризацію здорового способу життя;

проведення семінарів, бесід, “круглих столів” випуск, спрямованих на запобігання насильству в сім’ї та жорстокому поводженню з дітьми;

участь в організації та проведенні заходів в рамках Міжнародної акції “16 днів проти насильства”;

організація та проведення заходів Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції “Відповідальність починається з мене”;

проведення заходів у вищих навчальних закладах міста І-ІV рівнів акредитації в рамках Тижня права;

проведення щорічного конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді;

проведення міського етапу конкурсу юних поетів “Тарасовими шляхами”;

проведення загальноміських заходів з нагоди відзначення Дня захисту дітей, Дня молоді, Дня Конституції України, Дня Незалежності України, Дня знань, Міжнародного дня студента, Дня гідності та свободи, Дня пам’яті жертв голодоморів та ін.

Очікувані результати у 2016 році:

надання молодим сім’ям пільгового довготермінового кредиту для придбання житла;

профілактика вживання алкоголю, тютюнових виробів, наркоманії в молодіжному середовищі;

національно-патріотичне виховання молоді;

збільшення кількості молоді, залученої до проведення молодіжних заходів в місті;

підтримка молодіжних та дитячих громадських організацій.

Відповідальні за виконання:

відділи міської ради: у справах сім'ї та молоді, освіти; служба у справах дітей.

2.4. ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНЕ ТА ФІЗИЧНЕ

ВИХОВАННЯ МОЛОДІ

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

створення умов для розвитку військово-патріотичного та фізичного виховання молоді.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

створення можливостей для формування здорового способу життя населення;

залучення широких верств населення міста, особливо молоді, до регулярних занять масовими видами фізичної культури і спорту, впровадження фізкультурно-оздоровчої роботи в режимі трудового дня та за місцем проживання у вихідні дні;

розвиток молодіжних клубів військово-патріотичного та фізичного напряму різних форм власності, співпраця з ними в реалізації загальнодержавних програм з питань молоді;

збереження мережі діючих ДЮСШ, удосконалення навчально-виховного процесу у відповідності до сучасних вимог, відкриття нових відділень з пріоритетних видів спорту;

забезпечення сучасним спортивним інвентарем наявної мережі спортивних споруд та ДЮСШ, облаштування нових спортивних майданчиків із синтетичним покриттям та тренажерним обладнанням у місцях проживання та відпочинку населення;

будівництво стадіонів, багатофункціональних спортивних майданчиків та міні футбольних полів із штучним покриттям в населених пунктах області;

створення належних умов розвитку спорту вищих досягнень та забезпечення підготовки провідних спортсменів області, членів збірних команд України до Всеукраїнських та Міжнародних змагань,

надання фінансової підтримки громадським організаціям фізкультурно-спортивної спрямованості;

проведення фестивалів, конкурсів, спрямованих на популяризацію здорового способу життя;

проведення міських спартакіад допризивної і призивної молоді, військово-патріотичних акцій і експедицій, днів призовника та урочистих проводів до лав Збройних сил України та інших військових формувань.

Очікувані результати у 2016 році:

збільшення кількості молоді, залученої до проведення заходів, спрямованих на військово-патріотичне та фізичне виховання;

освітня, фізична, психологічна, соціальна і духовна готовність молодої людини до військово-патріотичної діяльності як внутрішнього системного утворення.

Відповідальні за виконання:

відділи міської ради: фізичної культури і спорту, у справах сім'ї та молоді, освіти, капітального будівництва; служба у справах дітей.

2.5. КУЛЬТУРА

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

забезпечення громадянам доступу до надбань національної і світової культури, створення умов для їх активної участі в художній творчості;

збереження мережі закладів культури та кадрового потенціалу галузі;

збереження і популяризація національної культурної спадщини, як основи української культури, задоволення культурних потреб національних меншин, що населяють місто;

забезпечення громадянам доступу до надбань національної та світової культури, створення умов для їх активної участі в художній творчості;

створення високоякісного культурного продукту, формування в суспільстві загальнолюдських цінностей, високих моральних якостей, передусім у дітей та молоді;

підтримка творчо обдарованої молоді.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

проведення капітальних ремонтів та реконструкції закладів культури, впровадження заходів з енергозбереження та енергозабезпечення:

– реконструкція міського Будинку культури м. Умань;

– реконструкція системи опалення глядацької зали Будинку культури за адресою: вул. Жовтневої революції, 2,  м. Умань;

– технічне переоснащення системи опалення Будинку дитячої та юнацької творчості;

створення належних умов для безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до закладів культури;

проведення заходів з відзначення 400-річчя від першої писемної згадки про місто;

участь у обласних ярмарках майстрів декоративно ужиткового мистецтва;

поглиблення міжнародного співробітництва у сфері культури.

Очікувані результати у 2016 році:

збільшення кількості загальноміських культурно-мистецьких заходів;

розширення бібліотечних послуг для користувачів бібліотек;

сприяння участі обдарованих дітей та молоді в різноманітних фестивалях та конкурсах.

Відповідальні за виконання:

відділи міської ради: культури і туризму, з питань внутрішньої політики, освіти, капітального будівництва та житлово-комунального господарства.

2.6. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

2.6.1. Підтримка дітей, сім’ї та молоді

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

забезпечення соціальної підтримки сімей, дітей та молоді, зміцнення моральних та матеріальних засад сімейного життя;

розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

раннє виявлення сімей з дітьми та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах;

розв’язання проблем, пов’язаних із соціальним захистом сімей внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей;

формування відповідального батьківства;

запобігання випадкам вилучення дитини із сім’ї (позбавлення батьків батьківських прав, відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав);

створення умов для повернення дитини з інтернатного закладу на виховання батькам;

попередження випадків безпритульності і бездоглядності дітей;

розвиток молодіжних та дитячих громадських організацій, співпраця з ними в питаннях реалізації загальнодержавних програм з питань дітей, молоді, жінок та сім’ї.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

проведення семінарів, бесід, “круглих столів”, спрямованих на запобігання насильству в сім’ї та жорстокому поводженню з дітьми;

участь в організації та проведенні заходів в рамках Міжнародної акції “16 днів проти насильства”;

проведення заходів в рамках Тижня права;

проведення профілактичних заходів з метою виявлення безпритульних і бездоглядних дітей та влаштування їх подальшої долі;

здійснення оцінки потреб, надання соціальних послуг та соціального супроводу сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, в тому числі сімей учасників антитерористичної операції;

проведення у сім'ях, серед дітей та молоді за місцем проживання інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на формування стандартів позитивної поведінки, здорового способу життя шляхом розповсюдження соціальної реклами і надання консультацій;

продовження роботи Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Пролісок” (структурний підрозділ Центру соціальної допомоги управління праці та соціального захисту населення);

продовження роботи Центру денного перебування для дітей із кризових сімей “Пелюстки довіри” (Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Пролісок”);

впровадження в м. Умань послуги сімейного патронату (патронату над дітьми) в систему соціальної підтримки вразливих сімей з дітьми та захисту прав дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах чи залишилися без піклування батьків;

продовження роботи Служби раннього втручання;

організація участі дітей соціально незахищених категорій в новорічно-різдвяному святі в м. Черкаси;

організація підбору, направлення та супроводження дітей з багатодітних сімей для участі в обласному етапі фестивалі-конкурсі “Таланти багатодітної родини” з метою відродження та популяризації культурних та моральних цінностей сім’ї;

організація та проведення в місті обласної акції для дітей з малозабезпечених багатодітних сімей та дітей соціально незахищених категорій, які йдуть у перший клас “До школи – з радістю!” з метою поліпшення соціального статусу та надання матеріальної і соціально-педагогічної допомоги першокласникам;

продовження роботи Центру дозвілля та відпочинку для дітей шкільного віку “Барвограй”;

проведення загальноміських заходів з нагоди відзначення Дня матері, Міжнародного Дня сім’ї, Дня захисту дітей, Дня молоді, Дня Конституції України, Українському Дню родини, Дня Незалежності України, Дня знань, Дня міста, Міжнародного дня студента, Дня гідності та свободи, Дня пам’яті жертв голодомору.

Очікувані результати:

влаштування на виховання та спільне проживання у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу не менше 1 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування;

охоплення організованим оздоровленням та відпочинком максимальної кількості дітей та учнівської молоді протягом року та під час літніх канікул;

відкриття оздоровчо-реабілітаційного центру для дітей та підлітків на базі переданих у власність територіальній громаді приміщень в с. Дмитрушки-2.

Відповідальні за виконання:

управління праці та соціального захисту населення міської ради, відділ у справах сім’ї та молоді, служба у справах дітей, відділ охорони здоров’я.

 

2.6.2. Соціальний захист населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

збереження та відновлення здоров'я осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

підвищення рівня радіоекологічних знань та поінформованості населення;

забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

комплексне медико-санітарне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

проведення заходів, спрямованих на своєчасне та повноцінне лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, їх соціальний та радіаційний захист.

Очікувані результати:

виконання заходів передбачених Меморандумом про взаємодію і співпрацю підписаним між виконавчим комітетом міської ради і міською організацією інвалідів “Союз Чорнобиль України”;

збереження здоров’я інвалідів, ветеранів війни та осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

забезпечення соціальної захищеності населення міста.

Відповідальні за виконання:

управління праці та соціального захисту населення міської ради, відділ охорони здоров’я, управління Пенсійного фонду України в м. Умані та Уманському районі.

2.6.3. Соціальний захист інших категорій населення

Пріоритетні цілі у 2016 році:

забезпечення соціальної підтримки родина учасників проведення антитерористичної операції, сім’ям загиблих учасників АТО.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

проведення капітальних ремонтів та реконструкції закладів соціального захисту, впровадження заходів з енергозбереження та енергозабезпечення:

–  капітальний ремонт будинку нічного перебування в комплексі надання соціальних послуг бездомним, звільненим та наркоалкоголезалежним особам с. Дмитрушки-2 з метою забезпечення потреб тимчасово переміщених осіб у житлі;

– капітальний ремонт системи електропостачання в комплексі надання соціальних послуг бездомним, звільненим та наркозалежним особам в с. Дмитрушки-2;

– капітальний ремонт Будинку ветеранів за адресою: вул. Мічуріна, 7;

– збільшення потужності та капітальний ремонт електрощитової Центру соціальної реабілітації дітей-івалідів “Пролісок” за адресою: вул. Піонтковського, 12;

– капітальний ремонт Оздоровчо-реабілітаційного центру для дітей та підлітків с. Дмитрушки-2 (проектні роботи);

–  капітальний ремонт каналізаційної системи в комплексі надання соцпослуг бездомним, звільненим, нарко- та алкоголезалежним особам в с. Дмитрушки-2;

– капітальний ремонт системи опалення в Центрі реінтеграції бездомних комплексу надання соцпослуг бездомним, звільненим, нарко- та алкоголезалежним особам в с. Дмитрушки-2;

– капітальний ремонт покрівлі будинків, в т. ч. облаштування піддашників та водостічної системи комплексу надання соціальних послуг бездомним, звільненим, нарко- та алкоголезалежним особам в с. Дмитрушки-2;

надання допомоги та підтримки внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованих територій в рамках проекту “Створення належних умов для життєдіяльності та реабілітації внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції “Затишний дім”;

надання учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям, сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції, медичної, матеріальної допомоги, забезпечення санаторно-курортним лікуванням, реабілітаційними послугами;

надання пільг та переваг учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції, передбачених чинним законодавством України, отриманню соціальних допомог, компенсацій, житлових субсидій;

забезпечувати учасників антитерористичної операції протезно-ортопедичними виробами, технічними та іншими засобами реабілітації;

сприяння проходженню соціально-реабілітаційних послуг учасникам антитерористичної операції на Сході України в Реабілітаційному комплексі для людей з особливими потребами;

сприяння залученню спонсорських коштів для надання допомоги учасникам АТО, сім’ям учасників антитерористичної операції, вирішення їх матеріально-побутових проблем, забезпечення продуктами харчування, речами першої необхідності.

Очікувані результати у 2016 році:

всебічна підтримка з боку держави і суспільства учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та сімей, члени яких загинули під час проведення АТО, гідне вшанування пам'яті полеглих за Батьківщину;

збереження здоров’я інвалідів, ветеранів війни та осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

забезпечення соціальної захищеності населення міста.

Відповідальні за виконання:

управління праці та соціального захисту населення міської ради, відділ з питань цивільного захисту та оборонної роботи міської ради; відділ охорони здоров’я, управління Пенсійного фонду України в м. Умані та Уманському районі.

 

3. ЕКОЛОГІЯ, БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

3.1. ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

Пріоритетні цілі на 2016 рік:

розвиток екомережі та природного фонду, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття;

зменшення рівня забруднення та поліпшення екологічного стану водних об’єктів, атмосферного повітря міста;

вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами в місті;

ліквідація стихійних сміттєзвалищ;

необхідність будівництва сміттєпереробної лінії на полігоні побутових відходів;

необхідність оновлення видового складу, реконструкції зелених насаджень, знесення сухостою, аварійних дерев та дерев, ушкоджених омелою;

контроль за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами;

підвищення ефективності здійснення державного контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

затвердження Правил благоустрою міста;

проведення заходів для покращення стану водних ресурсів міста;

впровадження заходів по скороченню викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря основними підприємствами-забруднювачами;

впровадження заходів з роздільного збирання твердих побутових відходів в місті та забезпечення населення якісними послугами з вивезення твердих та рідких побутових відходів;

провести гідротехнічні заходи на водоймах міста та НДП “Софіївка”;

створення стерилізаційно-реабілітаційного центру для безпритульних собак;

підвищення екологічної культури мешканців міста;

знешкодження амброзії;

залучення громадськості до участі у формуванні та реалізації державної політики, прийнятті рішень з питань, що стосуються довкілля, шляхом проведення консультацій, семінарів, круглих столів, громадських слухань, тощо;

забезпечення доступу громадських організацій та окремих громадян до екологічної інформації, залучення громадськості до процесу екологічної освіти, екологічної просвіти та виховання.

Очікувані результати у 2016 році:

зменшення обсягів скидів забруднюючих речовин до водних об’єктів області та поліпшення екологічного стану водних об’єктів;

зменшення забруднення атмосферного повітря;

зменшення обсягів захоронення побутових відходів та навантаження на полігони твердих побутових відходів, зростання частки заготівлі, утилізації та використання відходів як вторинної сировини;

збільшення кількості населення, охопленого послугами з вивезення твердих побутових відходів;

реконструкція гідротехнічної споруди Осташівського ставу в місті для збереження екомережі та природного фонду;

формування екомережі, збереження біо- та ландшафтного різноманіття, забезпечення цілісності територій та об’єктів природно-заповідного фонду та запобігання незаконному їх заволодінню;

поінформованість громадськості про стан справ з реалізації державної політики у галузі охорони навколишнього природного середовища;

участь громадськості у процесі прийняття рішень з питань, що стосуються довкілля, різноманітних природоохоронних акціях;

підвищення рівня інформованості органів влади та населення щодо стану навколишнього природного середовища.

Відповідальні за виконання:

відділ житлово-комунального господарства міської ради, комунальні підприємства міста: “Уманьтеплокомуненерго”, “Уманьводоканал”, “Виробничо-житлове ремонтно-експлуатаційне управління №1”, “Уманське виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне управління №2”, “Уманське ремонтно-експлуатаційне управління №3”, “Комунальник” .

3.2. ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Пріоритетні цілі розвитку на 2016 рік:

реалізація державної політики у сфері цивільного захисту з метою підвищення рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій;

розроблення і здійснення заходів щодо підтримання готовності органів управління та сил місцевої ланки територіальної підсистеми цивільного захисту до дій за призначенням у мирний час та особливий період;

здійснення разом з іншими органами управління місцевої ланки територіальної підсистеми цивільного захисту інформаційного забезпечення, впровадження сучасних інформаційних технологій та створення банку даних з питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, удосконалення системи оповіщення керівного складу цивільного захисту та населення міста шляхом впровадження автоматизованих робочих місць оперативного чергового відповідної служби виконавчого комітету;

організація відновлювальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру шляхом розробки та реалізації відповідних цільових програм, а також удосконалення системи оповіщення керівного складу цивільного захисту і населення міста;

розробка цільових програм щодо удосконалення організації цивільного захисту, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, реагування на них, ліквідації їх наслідків, захисту та життєзабезпечення постраждалого населення, а також пропозицій та необхідних документів щодо фінансування заходів, пов’язаних з оборонною роботою для подання їх у відповідні місцеві та регіональні органи виконавчої влади на погодження та включення до місцевого бюджету;

здійснення організаційного, інформаційного та методичного забезпечення роботи міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, підготовка експертних висновків та відповідних рішень комісії щодо рівня надзвичайних ситуацій;

проведення комплексних перевірок реалізації державної політики у сфері цивільного захисту, стану та організації роботи з питань техногенної і пожежної безпеки на підприємствах, установах, організаціях міста;

перевірки виконання планів дій у мирний час та особливий період з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у відділі освіти міської ради, навчально-виховних закладах, підприємствах та установах міста;

здійснення організаційних та спеціальних заходів щодо впровадження на потенційно-небезпечних об’єктах та об’єктах підвищеної небезпеки автоматизованих систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення;

організація роботи з планування укриття населення міста у захисних спорудах цивільного захисту, участь у роботі комісій з питань здійснення контролю за утриманням та станом готовності захисних споруд цивільного захисту;

проведення робіт щодо впорядкування прибережних смуг;

створення матеріальних резервів усіх рівнів для попередження та ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру відповідно до затвердженої номенклатури;

проведення командно-штабних навчань (штабних тренувань) з питань цивільного захисту з органами управління та силами цивільного захисту ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту.

Очікувані результати у 2016 році:

підвищення рівня безпеки життєдіяльності населення міста у разі виникнення надзвичайних ситуацій та своєчасна і якісна ліквідація їх наслідків.

Відповідальні за виконання:

відділи міської ради: освіти, житлово-комунального господарства, з питань цивільного захисту та оборонної роботи; управління архітектури і містобудування, Уманський РВ ГУ МНС в Черкаській області.

3.3. ОХОРОНА ПРАЦІ

Основні заходи для забезпечення виконання визначених завдань:

запровадження ефективного, багаторівневого контролю за станом охорони праці на підприємствах усіх форм власності;

виконання міської Програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2011-2016 роки;

проведення семінарів та нарад із керівниками підприємств щодо підвищення промислової безпеки та охорони праці на підприємствах міста;

проведення заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці;

висвітлення в засобах масової інформації питань охорони праці, безпеки та гігієни виробничого середовища, атестації робочих місць;

підвищення рівня підготовки працюючих та фахівців із питань охорони праці, формування як у роботодавців та працівників, так і у підростаючого покоління культури охорони праці – як основної складової профілактики травматизму та здорового виробничого середовища;

інформування підприємств міста про зміни або введення в дію нових нормативних актів з питань охорони праці.

Очікувані результати:

забезпечення соціального захисту, охорони життя та здоров'я працівників у процесі трудової діяльності;

поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на підприємствах міста;

зниження рівня виробничого травматизму та професійної захворюваності працівників;

створення належних безпечних і здорових умов праці;

зниження рівня виробничих ризиків;

підвищення безпеки виробничих об'єктів, устаткування;

забезпечення функціонування систем управління охороною праці на кожному підприємстві, в установі та організації.

Відповідальні за виконання:

відділ житлово-комунального господарства міської ради, комунальні підприємства міста: УКП “Уманьтеплокомуненерго”, КП “Уманьводоканал”, УКП “Виробничо-житлове ремонтно-експлуатаційне управління №1”, Уманське виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне управління №2, КП “Уманське ремонтно-експлуатаційне управління №3”, УКП “Комунальник”.

 

4. РОЗБУДОВА ІНСТИТУЦІОНАЛЬНОЇ СПРОМОЖНОСТІ

 

4.1. ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ

Пріоритетні цілі розвитку на 2016 рік:

підвищення кваліфікації державних службовців;

удосконалення процесів взаємодії в міській раді та виконавчому комітеті міської ради;

підвищення якості надання адміністративних послуг.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

висвітлення рішень міської ради та виконавчого комітету міської ради; підвищення прозорості використання бюджетних коштів;

підвищення якості та доступності адміністративних послуг, спрощення процедур їх надання;

запровадження єдиної автоматизованої системи електронного документообігу;

запровадження системи надання громадянам та представникам бізнесу послуг в електронній формі, в т. ч. через мережу Інтернет;

розвиток мережі WI-FI.

удосконалення системи та структури міської ради та виконавчого комітету міської ради;

організація вивчення державними службовцями та посадовими особами місцевого самоврядування англійської мови;

підготовка фахівців з проектного менеджменту.

Очікувані результати у 2016 році:

ефективна взаємодія між міською радою, виконавчим комітетом міської ради та громадськістю;

впровадження електронного документообігу в роботі виконавчого комітету міської ради;

адекватність наданих адміністративних послуг потребам населення; покращення іміджу державного службовця та підвищення рівня його професійної компетентності;

володіння англійською мовою керівництвом структурних підрозділів міської ради та виконавчого комітету міської ради;

підвищення матеріального забезпечення державних службовців посадових осіб місцевого самоврядування.

Відповідальні за виконання:

відділи міської ради: економічний, загальний, адміністративних та дозвільних процедур; структурні підрозділи міської ради та виконавчого комітету міської ради.

 

4.2. РОЗВИТОК ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Пріоритетні цілі розвитку на 2016 рік:

налагодження ефективної співпраці міської ради та виконавчого комітету міської ради з інститутами громадянського суспільства в процесі реалізації стратегії розвитку громадянського суспільства.

Основні заходи для забезпечення виконання визначених цілей:

проведення конкурсу з відбору соціальних проектів неурядових організацій, залучення громадських і благодійних організацій, політичних партій, профспілкових та релігійних організацій до участі;

залучення громадських організацій та населення до вирішення завдань розвитку міста;

створення належних умов для участі молоді у реалізації молодіжної політики в місті;

сприяння розвитку волонтерського руху, благодійництва і меценатства;

сприяння роботі громадських рад, у тому числі матеріально-технічне забезпечення її секретаріату та проведення її засідань;

проведення публічних консультацій з громадськістю;

залучення жителів міста до вирішення місцевих проблем;

проведення публічних звітів керівництва міста перед громадськістю про виконання програм соціально-економічного розвитку міста.

Очікувані результати у 2016 році:

налагодження ефективної взаємодії міської влади з громадськими об’єднаннями, політичними партіями, іншими інститутами громадянського суспільства;

максимальне включення інститутів громадянського суспільства в процес прийняття рішень, що мають важливе суспільне значення й стосуються конституційних прав і свобод громадян;

відновлення та формування нових консультативно-дорадчих органів задля компетентного і послідовного виконання функцій відстоювання суспільних інтересів;

підвищення рівня громадської та соціальної активності населення.

Відповідальні за виконання:

відділи міської ради: у справах сім’ї та молоді, культури і туризму, з питань внутрішньої політики, структурні підрозділи міської ради та виконавчого комітету міської ради.

 

ІІІ. ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ЕКОНОМІЧНОГО  І

СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МІСТА НА 2016 РІК

 

Показник 2014 рік факт 2015 рік очікуване 2016 рік прогноз
Чисельність наявного населення (середньорічна), тис. осіб 86,5 86,1 86,1
Промисловість      
Обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) у фактичних цінах, млн. грн. 732,7 1088,7 1290,0
Інвестиції      
Обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування, млн. грн. 151,7 160,0 162,0
у % до попереднього року 94,0 105,0 101,0
Обсяг прийнятого в експлуатацію житла, кв. м 18147 28605 33262
у % до попереднього року 89,7 158,0 116,0
Обсяг прямих іноземних інвестицій, тис. дол. США 2998,7 4976,5 5026,3
у % до попереднього року 78,0 166,0 100,1
Зовнішньоекономічна діяльність      
Обсяг експорту, тис. дол. США 13099,3 7898,0 8056,0
у % до попереднього року 86,4 60,0 102,0
Обсяг імпорту, тис. дол. США 25407,7 6199,5 6323,5
у % до попереднього року 60,0 24,0 102,0
Показники ринку праці      
Середньооблікова чисельність штатних працівників, зайнятих у галузях економіки, тис. чол. 15,1 14,1 13,5
Фонд оплати праці працівників, зайнятих у галузях економіки (без малих підприємств та військовослужбовців), млн. грн. 466,0 489,8 498,2
Середньомісячна заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки, грн. 2569,0 2895,0 3075,0
у % до попереднього року 105,6 112,7 106,2
Розвиток охорони здоров’я      
Лікувально-профілактичні установи, в т.ч. автогосподарство 8 8 8
Кількість лікарняних ліжок 505 505 505
у т.ч. на 10 тис. населення 58 58 58
Кількість лікарів усіх спеціальностей 351,25 351,25 351,25
у т.ч. на 10 тис. населення 40,5 40,5 40,5
Кількість середнього медичного персоналу 698,0 698,0 698,0
у т.ч. на 10 тис. населення 80,5 80,5 80,5
Кількість аптек (соціальних) 4 4 4
Розвиток освіти      
Кількість дошкільних закладів (з урахуванням навчально-виховних комплексів), одиниць 22 22 22
Кількість вихованців у дошкільних закладах 3335 3380 3340
Кількість денних загальноосвітніх шкіл, одиниць 12 12 13
Кількість учнів 7593 7735 7669
Кількість шкіл-інтернатів 1 1 -
Комунальний заклад “Уманський навчально-реабілітаційний центр Черкаської обласної ради” 1 1 1
Комунальний заклад “Обласний міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації дітей у м.Умані Черкаської обласної ради” 1 1 1
Кількість вищих закладів освіти, одиниць 8 8 8
Кількість професійно-технічних навчальних закладів, одиниць 2 2 2
Розвиток закладів фізичної культури і спорту      
Стадіони, одиниць 2 2 2
Спортзали, одиниць 18 18 18
Спортивні майданчики, одиниць 68 68 69
Розвиток культури      
Кількість масових та універсальних бібліотек 10 10 10
Кількість клубних установ усіх відомств 3 3 3
Кількість дитячих шкіл естетичного виховання (музичних, художніх і т.д.) 2 2 2
Кількість учнів у дитячих школах естетичного виховання 534 547 574
Кількість музеїв (включаючи філії) 5 5 5
Кількість масових та універсальних бібліотек 10 10 10
Кількість клубних установ усіх відомств 3 3 3
Розвиток закладів соціального забезпечення      
Центр соціальної допомоги управління праці та соціального захисту населення, обслужена осіб, в т.ч.: 13928 13989 14121
– Відділення соціальної допомоги, обслужено осіб 3147 3047 3090

– Будинок милосердя, обслужено осіб:

  - відділення соціально-побутової адаптації;

  - відділення медико-соціальної реабілітації.

1950

2922

2011

2920

2025

2940

– Будинок ветеранів, обслужено осіб (3 стаціонарних відділення: вул. Мічуріна, вул. Республіканська, вул. Комарова) 120 100 100
– Відділення благодійної діяльності, обслужено осіб 3907 3971 3995
– Центр обліку бездомних громадян, обслужено осіб 86 88 92

 

ІV. ПЕРЕЛІК ГАЛУЗЕВИХ ТА ЗАГАЛЬНОМІСЬКИХ ПРОГРАМ, ЯКІ БУДУТЬ ДІЯТИ В РАМКАХ ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МІСТА УМАНЬ НА 2016 РІК

№ п/п Назва програми
(ким та коли затверджена)
Термін дії програми, роки Відповідальні за забезпечення реалізації програми
1 2 3 4
Мале та середнє підприємництво
1. Програма розвитку малого і середнього підприємництва у м.Умань на 2015-2016 роки 2015-2016 Відділи Уманської міської ради: економічний та торговий
Житлово-комунальне господарство
2. Програма підтримки підприємств міської комунальної власності на 2013-2017 роки 2013-2017 Відділи Уманської міської ради: житлово-комунального господарства та економічний, фінансове управління Уманської міської ради
3. Проект міської Програми благоустрою міста Умань на 2016-2020 роки 2016-2020 Відділи Уманської міської ради: житлово-комунального господарства, капітального будівництва, управління містобудування та архітектури Уманської міської ради, комунальні  підприємства міста: “Уманьтеплокомуненерго”,  “Уманьводоканал”, “Виробничо-житлове ремонтно-експлуатаційне управління №1”, “Уманське виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне управління №2”, “Уманське ремонтно-експлуатаційне управління №3”, “Комунальник”
4. Проект Програми енергозбереження та енергоефективності м.Умань на 2016-2020 роки 2016-2020 Відділи Уманської міської ради: житлово-комунального господарства та економічний
5. Проект Програми приватизації об’єктів міської комунальної власності на 2016 рік 2016 Відділи Уманської міської ради: комунального майна, житлово-комунального господарства та економічний, управління Уманської міської ради: містобудування та архітектури, фінансове
Будівництво
6. Програма розроблення містобудівної документації Уманської міської ради на 2012-2016 роки 2012-2016 Управління містобудування та архітектури Уманської міської ради
Екологія, безпека життєдіяльності
7. Міська програма організації рятування людей на водних об’єктах м. Умань на 2014-2018 роки 2014-2018 Відділ з питань цивільного захисту та оборонної роботи Уманської міської ради, Державна служба України з надзвичайних ситуацій
8. Цільова програма протимінної діяльності на 2015-2019 роки м. Умань 2015-2019 Відділ з питань цивільного захисту та оборонної роботи Уманської міської ради, Державна служба України з надзвичайних ситуацій
9. Програма “Призовна дільниця” на 2014-2016 роки 2014-2016

Відділ з питань цивільного захисту та оборонної роботи Уманської міської ради

управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради

10. Проект міської програми забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації, удосконалення системи оповіщення населення, утворення резерву медикаментів на 2016-2017 роки 2016-2017

Відділи Уманської міської ради: з питань цивільного захисту та оборонної роботи,

охорони здоров’я

11. Міська програма “Вода питна” на 2011-2020 роки” 2011-2020 Відділ житлово-комунального господарства Уманської міської ради, КП “Уманьводоканал”
Зайнятість населення
12. Міська Програма зайнятості населення на період до 2017 року до 2017 Управління праці та соціального захисту населення, міський центр зайнятості, економічний відділ, фінансове управління, служба у справах дітей
Гуманітарний розвиток
Освіта
13. Програма роботи з обдарованою молоддю на 2015-2019 роки 2015-2019 Відділи Уманської міської ради: освіти, у справах сім’ї та молоді
14. Програма розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року до 2017 Відділ освіти Уманської міської ради
15. Проект Програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій “Сто відсотків” на період до 2018 року до 2018 Відділ освіти Уманської міської ради
Охорона здоров’я
16. Програма з виконання національного плану дій щодо реалізації  Конвенції ООН про права дитини на 2012-2016 роки 2012-2016 Відділи Уманської міської ради: охорони здоров’я, освіти, у справах сім’ї та молоді, управління праці та соціального захисту міської ради
17. Програма забезпечення медичної допомоги ветеранам війни на 2014-2016 роки 2014-2016 Відділ охорони здоров’я Уманської міської ради, управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради
18. Програма забезпечення медичної допомоги хворим на цукровий діабет, фенілкетонурію, онкозахворювання, хронічну ниркову недостатність, хворим з ускладненим перебігом сердцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2013-2020 роки 2013-2020 Відділ охорони здоров’я Уманської міської ради
19. Програма профілактики та лікування стоматологічних захворювань у дітей і підлітків на 2015-2020 роки 2015-2020 Відділи Уманської міської ради: охорони здоров’я та освіти
20. Програма щодо забезпечення лікувально-профілактичних установ міста спеціалізованим автотранспортом на 2014-2018 роки 2014-2018 Відділ охорони здоров’я Уманської міської ради
21. Міська цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/ СНІДу на 2015-2018 роки 2015-2018 Відділи Уманської міської ради: охорони здоров’я та освіти, у справах сім’ї та молоді, управління праці та соціального захисту населення, служба у справах дітей.
22. Програма “Цукровий діабет на 2015-2019 роки” 2015-2019 Відділ охорони здоров’я Уманської міської ради
23. Програма “Онкологія” до 2016 року 2016 Відділ охорони здоров’я Уманської міської ради
24. Міська комплексна програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2012-2016 роках 2012-2016

Відділ охорони здоров’я Уманської міської ради;

Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради

25. Міська програма загальної практики сімейної медицини 2016 Відділ охорони здоров’я Уманської міської ради
Спорт
26. Програма розвитку фізичної культури і спорту в місті на 2007-2016 роки 2007-2016 Відділи Уманської міської ради: з питань фізкультури і спорту та освіти
27. Програма розвитку футболу в Черкаській області на 2013-2016 роки 2013-2016 Відділи Уманської міської ради: з питань фізкультури і спорту, освіти та капітального будівництва
Сімейна та молодіжна політика
28. Програма забезпечення житлом на 2004-2017 рр. ”Молодій родині – доступне житло” 2004-2017 Відділ у справах сім’ї та молоді Уманської міської ради
29. Проект міської Програми підтримки молоді на 2016 рік 2016 Відділ у справах сім’ї та молоді Уманської міської ради
Соціальний захист населення
30. Міська програма соціальної допомоги „Турбота” на 2014-2020 роки 2014-2020 Управління праці та соціального захисту населення, міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста, управління Пенсійного фонду України в м. Умань та Уманському районі, фінансове управління, Уманський  об'єднаний міський військовий комісаріат,  підприємства, відділ освіти, виконавчий комітет Уманської міської ради, відділ житлово-комунального господарства, відділ охорони здоров’я,  відділ з питань земельних відносин, економічний відділ, відділ з питань внутрішньої політики, Уманський міський центр зайнятості, відділ культури і туризму ,  відділ у справах сім’ї та молоді , відділ з питань фізичної культури і спорту, міськвідділ УМВС України в Черкаській області, міська громадська організація “Організація ветеранів міста”, управління
31. Міська комплексна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки 2015-2017 Управління  праці та соціального захисту населення, міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста, управління Пенсійного фонду України в м. Умань та Уманському районі, фінансове управління, Уманський  об'єднаний міський військовий комісаріат,  підприємства, установи різних форм власності, волонтери, відділ освіти, виконавчий комітет Уманської міської ради, відділ житлово-комунального господарства, відділ охорони здоров’я,  відділ з питань земельних відносин, економічний відділ, відділ з питань внутрішньої політики, Уманський міський центр зайнятості, відділ культури і туризму ,  відділ у справах сім’ї та молоді , відділ з питань фізичної культури і спорту, громадські організації міста.
32. Міська програма дій щодо поліпшення медичного обслуговування та соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та дітей-чорнобильців на 2014-2016 роки 2014-2016 Управління праці та соціального захисту населення,   міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста, , фінансове управління,   підприємства, організації  різних форм власності,  відділ освіти, , відділ житлово-комунального господарства, відділ охорони здоров’я,  економічний відділ,  відділ культури і туризму, міська  організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз-Чорнобиль України”, управління містобудування та архітектури, КП “Комунальник”, організаційний відділ, відділ з кадрової роботи та нагород, Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім.. Т.Г.Шевченка, засоби масової інформації.
33. Міська програма комплексного вирішення проблем інтеграції людей з особливими потребами “Безбар’єрна Умань”   Постійна комісія міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення
34. Міська програма оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді на 2015-2020 роки 2015-2020 Управління  праці та соціального захисту населення, фінансове управління, відділ освіти, Уманське міськрайонне управління Головного управління Держсанепідемслужби у Черкаській області, відділ охорони здоров’я, відділ культури та туризму, відділ з питань фізичної культури і спорту, відділ житлово -комунального господарства, відділ капітального будівництва
35. Міська соціальна програма протидії торгівлі людьми на період 2015-2020 роки 2015-2020 Управління праці та соціального захисту населення, Уманський міський центр зайнятості, відділ освіти, відділ у справах сім’ї та молоді, відділ культури та туризму, відділ охорони здоров’я, відділ з питань фізичної культури і спорту, відділ внутрішньої політики
36 Міська соціальна програма з утвердження гендерної рівності на період 2015-2020 2015-2020 Управління праці та соціального захисту населення, відділи освіти, охорони здоров’я,  служба у справах дітей, Уманський МВ УМВС України в Черкаській області, Уманське міськрайонне управління юстиції, Уманський міський центр зайнятості, відділ освіти, відділ у справах сім’ї та молоді.
37. Програма організації та фінансування громадських робіт у 2015-2016 роках 2015-2016 Управління праці та соціального захисту населення, Уманський міський центр зайнятості, постійна комісія міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення
38. Проект Міської програми забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2016-2020 роках 2016-2020

Управління праці та соціального захисту населення, Черкаське регіональне управління

“Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”

Інформаційна політика
39. Проект Програми забезпечення відкритості та прозорості у діяльності органів місцевого самоврядування 2016 Відділ з питань внутрішньої політики виконавчого комітету Уманської міської ради
Планування та розвиток територіальних громад
40 Проект Програми сприяння діяльності органів самоорганізації населення м.Умань на 2016-2018 роки 2016-2018 Виконавчий комітет Уманської міської ради
41. Програма підготовки посадових осіб місцевого самоврядування Уманської міської ради на період до 2020 року до 2020 Виконавчий комітет Уманської міської ради
42. Проект Програми забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду на 2016-2018 роки 2016-2018 Архівний відділ Уманської міської ради
43. Програма поріднення міста Умань з зарубіжними містами на 2015-2020 роки 2015-2020 Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради
44. Програма щодо відзначення та заохочення підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, колективів-ювілярів з нагоди знаменних дат та професійних свят 2016 Виконавчий комітет Уманської міської ради

 

V. РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Фінансування заходів і проектів Програми планується здійснювати за рахунок коштів Державного Фонду регіонального розвитку, державного, обласного та міського бюджетів у межах бюджетних призначень на відповідний рік, а також за рахунок коштів інвесторів, які залучаються до реалізації конкретних інвестиційних проектів та виконання програм, міжнародних фінансових організацій, інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Обсяг фінансування заходів, спрямованих на виконання Програми, передбачається у міському бюджеті за відповідними програмами у межах наявного фінансового ресурсу.

 

VІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

Передбачити з міського бюджету кошти у сумі 50 тис. грн. на забезпечення моніторингу і висвітлення результатів економічного та соціального розвитку міста 2016 році та підготовки інвестиційних проектів, що включає в себе:

– підготовка економічним відділом звітів, інформаційних матеріалів, бюлетенів для інформування міської ради, керівництва міста, центральних органів виконавчої влади, засобів масової інформації про хід виконання програм економічного і соціального розвитку міста;

– отримання від органів статистики додаткової статистичної інформації, яка не включена до Плану державних статистичних спостережень на відповідний рік (тобто надається на платній основі), та інших послуг, необхідних для висвітлення результатів реалізації програм економічного та соціального розвитку міста;

– видатки на проведення окремих заходів, пов’язаних з організацією та проведенням виборів і референдумів, міжнародних самітів, з’їздів, конференцій, офіційних державних заходів;

– видатки на виготовлення та презентацію інвестиційних проектів.

Секретар міської ради                                                         Л.М. Кирилюк

 

Прочитано 3078 разів