Четвер, 28 вересня 2023 15:38

Стартувала всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен!»

У вересні цього року стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен», мета якої – посилити комунікацію між усіма органами влади, які опікуються ВПО, сприяти ефективній інтеграції переселенців у суспільне життя громад, а також стимулювати їх до пошуку роботи.

Інформаційну кампанію проводить Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України за участі Державної служби зайнятості, обласних військових адміністрацій, громадських та міжнародних організацій, роботодавців та ЗМІ.

Уманська філія Черкаського обласного центру зайнятості пропонує вимушено переміщеним особам такі види послуг:

– активне сприяння у пошуку роботи як на постійній, так і тимчасовій основі, ознайомлення з переліком вільних робочих місць і вакантних посад на Уманщині та по всій країні (на «Єдиному порталі вакансій» зібрали понад 60 тисяч пропозицій працевлаштування);

– допомогу у написанні резюме, консультації щодо аспектів ведення співбесіди з працедавцями;

– професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітним;

– допомогу у розірванні трудових відносини з роботодавцем в односторонньому порядку для набуття статусу безробітного та призначення допомоги з безробіття;

– ваучер на навчання (перепідготовка за робітничою професією, підготовка на наступному рівні освіти, підвищення кваліфікації, здобуття освіти за іншою спеціальністю), яке проводять за 123 професіями чи спеціальностями, для зайнятих осіб або тих, для кого відсутня підходяща робота; заяву можна подати у найближчому центрі зайнятості, або онлайн за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery ;

– підтвердження результатів неформального професійного навчання;

– ВПО можуть скористатися Урядовою програмою ЄРобота «Власна справа» (надається мікрогрант у розмірі від 50 тис. грн до 250 тис. грн.) - для тих, хто займається бізнесом або прагне відкрити власну справу. Головна умова отримання коштів – створення нових робочих місць.

Для суб’єктів господарської діяльності, які забезпечують роботою вимушено переміщених осіб, діють фінансові стимули, зокрема:

– Програма надання працедавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (постанова КМУ від 20 березня 2022 р. № 331). Компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати (6700 грн.) щомісяця, але не більше двох місяців;

– Програма надання роботодавцям компенсацій на оплату праці (основна, додаткова та ЄСВ) за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб (постанова КМУ від 08 вересня 2015 року № 696). Максимальний розмір компенсації за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО – 13400 грн (не більше 6 місяців).

З довідковою інформацією для внутрішньо переміщених осіб можна ознайомитися на порталі Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua .

Уманська філія Черкаського обласного центру зайнятості інформує про потребу роботодавців в працівниках за наступними професіями:

• юрист
  • бухгалтер
  • інженер-проектувальник
  • економіст
  • механік
  • сестра медична операційна (брат медичний операційний)
  • слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка)
  • слюсар аварійно-відновлювальних робіт
  • слюсар-ремонтник
  • слюсар з аварійно-відбудовних робіт у газовому господарстві
  • монтер із захисту підземних трубопроводів від корозії
  • арматурник (будівельні, монтажні й ремонтно-будівельні роботи)
  • електромонтер охоронно-пожежної сигналізації
  • кухар
  • продавець продовольчих/непродовольчих товарів
  • електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;
  • водій автотранспортних засобів
  • електрогазозварник
  • автоматник холодновисаджувальних автоматів
  • машиніст розфасувально-пакувальних машин
  • апаратник оброблення зерна
  • Наразі здійснюється добір кандидатів на службу в поліцію (Головне управління національної поліції Черкаської області).

За детальною інформацією про послуги служби зайнятості звертайтеся до фахівців Уманської філії Черкаського обласного центру зайнятості за адресою: м.Умань,
вул. В’ячеслава Чорновола, 35 або за тел. 044 244 94 29.