Четвер, 04 січня 2018 15:59

Хід виконання урядової програми «Доступні ліки» за 2017 рік в місті Умань

1 квітня в державі, а з 10 квітня 2017 року в м. Умань, стартувала Урядова програма «Доступні ліки». Вона охоплює 3 види нозологій: серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Реєстр лікарських засобів, що входять до програми реімбурсації (відшкодування вартості ліків державою), налічує 198 препаратів, 32 з яких для пацієнтів є безкоштовними.

Пріоритетність надано лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Рецепти, хворим на ці захворювання, виписуються сімейним лікарем КЗ «Уманський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» під час звернення в лікувальний заклад. Повідомлення про урядову програму «Доступні Ліки», хід її виконання висвітлюються на сайті Уманської міської ради та сторінці у Facebook лікувального закладу. Інформаційний доступ пацієнтів щодо запровадження відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб забезпечено шляхом розміщення в доступних місцях матеріалів на стендах в амбулаторіях КЗ «Уманський міський ЦПМСД». Проводиться систематичне оновлення зазначеної інформації. Забезпечено проведення роз’яснювальної роботи серед медичних працівників щодо взаємозамінності лікарських засобів у межах непатентованої назви та відповідної виписки рецептів, згідно наказу МОЗ України від 03.04.2017 №360 «Про затвердження Реєстру  лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню».

В місті у 2017 році укладено 9 договорів з суб’єктами господарювання. Відпуск медикаментів за рецептами здійснюється в 16 аптечних закладах. Карта аптек, що беруть участь у програмі: https://goo.gl/dCEMCw.

Аптеки, які беруть участь у програмі «Доступні ліки»

Назва   аптечного закладу

1

Аптека «Азовфарм» СП ТОВ «Екоіллічпродукт»

вул. Європейська, 31

2

КП «Уманська центральна міська аптека №78»

вул. Успенська, 190/2

3

КП «Уманська центральна міська аптека №78» (аптечний   пункт № 1)

вул. Шевченка, 50 корп. 10

4

КП «Уманська центральна міська аптека №78» (аптека №   170)

вул. Небесної сотні, 45 (ринок)

5

ТОВ «Авіцена» (аптечний пункт № 2)

вул. Шевченка, 50 корп. 10

6

ТОВ «Авіцена» (аптечний пункт № 3)

вул. Шевченка, 50 корп. 8

7

ТОВ «Авіцена» (аптечний пункт № 4)

вул. Шевченка, 2

8

ТОВ «Авіцена» (аптека № 1)

вул. Незалежності, 57

9

ПП «Конвалія_Фарм» (аптека № 1)

вул. Білогрудівська, 2

10

ФОП Чорна С.О. (аптека № 1)

вул. Гайдамацька, 22

11

Філія «Аптека № 77 Центральна районна аптека»   Черкаського обласного КП «Фармація»

вул. Івана Гонти, 2

12

ТОВ «Фармацевтична фірма «Ваше здоров'я»» (аптека   "Ваше здоров'я" № 301)

вул. Івана Гонти, 41

13

ТОВ «Фармацевтична фірма «Ваше здоров'я»» (аптека   "Ваше здоров'я" № 314)

вул. Тищика, 8

14

Уманська аптечна база ЧОКП «Фармація»

вул. Залізняка, 3

15

Приватна фірма «Альфа-Україна Лізинг» (аптека № 2 «Мега Аптека Здоров'Я»)

вул. Тищика, 23

16

Приватна фірма «Альфа-Україна Лізинг» (аптека № 9   «Аптека Здоров'Я»)

вул. Небесної сотні, 7

З початку дії програми року лікарями загальної практики – сімейної медицини КЗ «Уманський міський ЦПМСД» виписано 27 782 рецепти 12 572 хворим, з яких відпущено ліків за  24 590 рецептами. У закладі проводиться постійний контроль за дотриманням правил виписування рецептів, їх обігом, погашенням та представленням до відшкодування.

Рішенням 28 сесії Уманської міської ради від 07.04.2017 року № 1-28/7 збільшено доходи загального фонду міського бюджету на суму 1 102, 7 тис. грн. за рахунок надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування.

За 2017 рік в аптеках за рецептами лікарів закладу відпущено 18 606 рецептів на ліки при серцево-судинних захворюваннях на суму 876 279,13 грн.,  5 241 рецепт на ліки для лікування цукрового діабету ІІ типу на суму 394 968,39 грн. та 743 рецепти на ліки для лікування бронхіальної астми на суму 120 698,95 грн.

27 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, що вносить суттєві зміни до реалізації програми «Доступні ліки» у 2018 році. Це дозволить збільшити кількість безоплатних препаратів щонайменше на 10 торгових назв та додати 2 діючі речовини для лікування серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу. Насамперед мова йде про доповнення програми ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу — Лозартан та Глібенкламід. Також це має суттєво знизити дефектуру лікарських засобів у аптеках: попит на ліки, що повністю відшкодовуються державою, був інколи настільки високим, що у виробників не вистачало потужностей і пацієнти були змушені обирати ті препарати, за які необхідно було доплачувати.

Для виробників у наступному році запрацює новий механізм ціноутворення для препаратів: після встановлення граничних цін на лікарські засоби, фармкомпанії матимуть додатково 5 днів, щоб знизити свої цінові пропозиції і таким чином поповнити ланку препаратів, що відшкодовуватимуться на 100% за державний кошт.