Понеділок, 26 листопада 2018 12:39

В Умані вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Вся українська спільнота шанує пам’ять українців – жертв Голодоморів минулого століття.

24 листопада в День пам’яті жертв голодоморів уманчани зібрались біля Пам’ятного знаку жертвам політичних репресій, щоб у жалобі схилити голову перед невинно убієнних голодом українців.

«Щороку наприкінці листопада вся Україна повертається до однієї з найбільш драматичних подій національної пам’яті – Голодоморів 20-х, 30-х і 40-х років минулого століття. Попри жахіття геноциду нескорені голодом українці – зберігали пам’ять про страшний злочин тоталітарного режиму. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за свободу та власну самобутність. Тому наш моральний борг і громадянський обов’язок – гідно вшанувати пам’ять жертв голодоморів, відновити історичну справедливість, сприяти глибокому усвідомленню громадянами причин та наслідків геноциду Українського народу. Кращою шаною тим, хто загинув, повинна бути пам’ять і молитва, а тим, хто пережив страшні роки – повсякденна турбота», - сказав міський голова Олександр Цебрій.

Учасники мітингу в пам’ять про жертв Голодоморів о 16–ій годині приєднались до загальнонаціональної хвилини мовчання, запалили свічі пам’яті та поклали вінки і квіти до Хреста за жертвами голодоморів, де поминальну панахиду відправили настоятель Свято-Троїцького Храму Української Православної Церкви Київського Патріархату протоієрей Олександр, настоятель парохії Собору Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви єрей Дмитро та настоятель парафії Успіння Пресвятої Діви Марії Римсько-Католицької Церкви отець Юзеф.

Yes