Середа, 03 травня 2017 15:45

До уваги пенсіонерів! Пенсійний фонд України повідомляє про перерахунок пенсії з 01 травня 2017 року

Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 травня 2017 року збільшені розміри прожиткового мінімуму для різних категорій населення. Зокрема, для осіб, які втратили працездатність його розмір зріс на 65 гривень та становить 1312 грн.

У зв'язку із цим органами Пенсійного фонду України здійснено перерахунок пенсій з 01.05.2017,  обчислених відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, а також надбавок, доплат і підвищень до пенсій, розміри яких визначають, виходячи з прожиткового мінімуму.

На обліку в об'єднаному управлінні  перебуває майже 78,5 тисяч одержувачів пенсій і 68,6 тисячам з них перераховані пенсії в нових розмірах.

Не провадився перерахунок пенсій працюючих пенсіонерів та пенсій що призначені за спецзаконами -  держслужбовцям, особам місцевого самоврядування, науковцям.

Перерахунок мінімального розміру пенсії проводився тим пенсіонерам, хто має необхідний мінімальний стаж, що передбачено статтею 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” і залежить від дати призначення пенсії.

Якщо пенсія була призначена до 1 жовтня 2011 року — необхідний мінімальний стаж по таким пенсіям становить 20 років для жінок та 25 років для чоловіків. Для пенсій, що призначені після 1 жовтня 2011 року  необхідний стаж для жінок 30 років, для чоловіків 35.

За кожен рік понад необхідний стаж — розмір пенсії збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, яка обчислена відповідно до ст.27, але не більше 1 відсотка від прожиткового мінімуму.

Якщо стаж не відповідає цим вимогам, виплати пенсій проводяться пропорційно наявному стажу виходячи з мінімального розміру. В разі, якщо розмір такої пенсії не досягає 949 грн, встановлюється щомісячна адресна допомога до цього рівня.

Виключенням є інваліди 1, 2 та 3 груп, пенсії по втраті годувальника, яким виплата проводиться в розмірах, не менше мінімального.

В разі, якщо не працюючий пенсіонер мав у складі своєї пенсійної виплати зафіксовану індексацію, то її розмір зменшується на величину підвищення за результатами перерахунку.

Також, у зв’язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму, перераховані розміри підвищення до пенсій інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам війни, шахтарям, мінімальні пенсії “військовим” пенсіонерам, пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Розмір підвищення до пенсії учасникам війни з 1 травня зросте на 9,75 грн. до 196,80 грн., а учасникам війни, які нагороджені медалями — на 13 грн  до 262,40 грн.

Зростуть мінімальні розміри пенсій для інвалідів Великої Вітчизняної війни та ліквідаторів аварії на ЧАЕС 1 категорії:

• для 1 групи на           на 185,25  грн.  до 3739,20 грн.;
  • для 2 групи на           на 165,75 грн.   до 3345,60 грн.;
  • для 3 групи на           на 146,25 грн.   до 2952,00 грн.
  • уч. бойових дій          на 107,25 грн.   до 2164,50 грн.

Підвищення до пенсії дітям війни залишилося в розмірі 66,43 грн., що передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 № 112. Цією постановою розмір надбавок дітям війни, вдовам померлих та загиблих військовослужбовців, надбавки учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС зафіксовані в сталих розмірах.

В результаті проведеного перерахунку середній розмір пенсії по об'єднаному управлінню становить 1640,39 грн, що на 53,54 грн більше до попереднього місяця .

В результаті проведеного перерахунку потреба на виплату пенсії в травні 2017 року  виросла на 3,6 млн.грн. і склала більш як 131 млн.грн.

Додатково повідомляємо, що Уманське об'єднане управління Пенсійного фонду України Черкаської області  об'єднує у своєму складі Маньківське, Монастирищанське, Христиніське управління та управління в м.Умані та Уманському районі. З 1 квітня 2017 року до його складу приєднано управління в Жашківському районі.