Небагато міст України може похвалитися тим, що у них збереглася ратуша — символ місцевого самоврядування. Близько 20 відсотків усіх пам'яток архітектури Черкаської області зосереджено в нашому місті. Пройдімо вулицями міста. Кожний його куточок, кожний його будинок дихає старовиною.

Будинок міської бібліотеки

Вулиця Жовтневої революції (колишня Дворцова). Будинок міської бібліотеки (колишній готель "Європа") — окраса центральної площі міста. Зведений наприкінці XIX століття будинок вражає уманців та гостей міста чудовою архітектурою, незвичним оздобленням фасаду з різноманітними скульптурними деталями, що прикрашають віконні прорізи, арки, парадний вхід.

Агротехнічний коледж

Агротехнічний коледж (колишня міська чоловіча гімназія) Це один з шедеврів славнозвісного архітектора Владислава Городецького, споруджений у 1896 році.

Уманський державний краєзнавчий музей

Уманський державний краєзнавчий музей. До 1924 року тут містилася приватна лікарня, збудована у 1900—1902 роках.

Міський відділ управління внутрішніх справ

Міський відділ управління внутрішніх справ. Раніше тут містився готель "Новоєвропейський", зведений на схилах Осташівського ставу у 1901—1902 роках архітектором В. Файнштейном на в'їзді в Умань з боку залізничного вокзалу. Вулиця Садова з'єднує центральну частину міста з парком "Софіївка".

Головний корпус Педагогічного університету ім. П. Г. Тичини

Головний корпус Педагогічного університету ім. П. Г. Тичини (колишня Міська управа). Споруджений у 1912 році акціонерним товариством домовласників як прибутковий будинок, він є одним з найпрезентабельніших будинків центральної частини міста.

Торгові ряди

Торгові ряди зведено у 1780 році за проектом архітектора Тепінгера. У первісному вигляді споруда до наших днів не збереглася. У 1838 році її було пе­ребудовано, у 1863-му розібрано кутові вежі та другі поверхи над проїздами.

Святомиколаївський собор

Святомиколаївський собор споруджено 1812 року на місці дерев'яного, що згорів. У 1977—1988 роках виробниче об'єднання "Укрреставрація" здійснило проектні та реставраційні роботи. Нині собор передано релігійній громаді, він є діючим.

Педагогічне училище

Педагогічне училище (колишнє Вище міське народне училище). Побудоване за проектом Владислава Городецького.

Швейна фабрика

Швейна фабрика (колишній готель "Лондон", споруджений у 1901 році в стилі раннього модерну).

Житловий будинок № 28

Житловий будинок № 28. Зведений у 1870-х роках. Фасади оздоблені в стилі неоренесансу.

Костьол Успіння Богородиці

Костьол Успіння Богородиці по вулиці Коломенській, 2, споруджений у 1825 році на місці дерев'яного костьолу Святого Антонія. У 1929—1930 роках було розібрано дві вежі, що вінчали головний фасад костьолу. З 1998 року розпочато проектно-дослідницькі роботи з відновлення втрачених елементів будівлі. Нині у приміщенні костьолу розміщується міська Картинна галерея.

Уманський національний університет садівництва

У 1899 році з Одеси до Умані було переведено Головне училище садівництва. Чудовий комплекс споруд училища налічує сім пам'яток архітектури. Нині тут розміщено Уманський національний університет садівництва.