Запрошуємо до співпраці

Умань - екологічно чисте місто з прекрасними кліматичними умовами і родючою землею. Наявність сировинної бази обумовлює швидкий і багатогалузевий розвиток переробної та харчової промисловості.

Географічне положення міста, економічні, трудові ресурси, освітній та науковий потенціал - це гарні передумови для його успішного розвитку. В місті активно формується потужний бізнес, відроджено промисловий комплекс, досить широко розвинена мережа соціального захисту населення, цілеспрямовано та успішно здійснюється соціальна політика.

Якщо Ви хочете, щоб Ваш бізнес був успішним, приїздіть до Умані! Ми готові співпрацювати з інвесторами та бізнесменами по реалізації спільних проектів на взаємовигідних умовах у найрізноманітніших сферах: виробничій, торгівельній, соціальній, комунальному господарстві, культурі, медицині.

Міські проблеми, які ми готові вирішувати разом з Вами:

  • Залучення інвесторів на будівництво пологового будинку, готелю, лазні, автовокзалу.
  • Ремонт інженерних мереж та дорожнього господарства.
  • Альтернативне водопостачання міста.

Міська влада сприятиме Вам і допоможе подолати всі перепони.

Ми завжди відкриті для співробітництва, пропозицій та нових ідей.

 

Місто Умань підтримує тісні зв'язки з іншими містами світу

 

Ромійї-сюр-Сен (Франція)

Поріднення з французьким містом Ромійї-сюр-Сен бере свій початок в далекому1961 році. Безстрокова угода про поріднення була підписана мерами міст в 1967 році. Неодноразово, починаючи з 1991 року, команда велосипедистів з м. Умань брала участь у Міжнародних змагання з велоспорту у м. Ромії-сюр-сен. У квітні 2004р. в Умані за участю делегації з Ромійї-сюр-Сен, Консула Франції Крістіана Баро та представників асоціації "Україна - Франція" відбулись урочистості в рамках Французької весни в Україні. З 2005р. практикуються двосторонні щорічні обміни делегаціями міст, що сприяє зближенню культур, збереження і зміцнення миру, братньої взаємодопомоги, взаєморозуміння і довіри. В їх числі - члени міської ради та муніципалітету, молодь, спортсмени, бізнесмени, творчі колективи, працівники освіти, медицини, культури, комунального господарства. Особливо популярною є щорічна участь уманчан у виставці-ярмарці в Ромійї-сюр-Сен на якій представляється продукція підприємств міста. Дуже вдалим був виступ міського камерного хору на фестивалі камерної музики в Ромійї. В травні 2010 року делегація з міста Умань брала участь у святкування 50-річчя культурно-просвітницьких відносин між Уманню та Ромійї-сюр-Сен, де уманчани представили концертну програму з українськими колоритними номерами. Щорічно наші французькі побратими беруть участь в урочистостях з нагоди Дня міста Умань.

Девіс (США, Каліфорнія)

Початком обміну делегаціями став червень 1987 року. У липні 1988 року в м. Девіс був підписаний довгостроковий договір про співробітництво. Позаду - обмін групами музикантів, співаків, художників, ділових людей, спільна участь в І (Ташкент) та II (Цінцінатті) зустрічах поріднених міст СРСР-США, чимало цікавих проектів, зокрема: стажування підприємців і працівників органів місцевого самоврядування; учительський обмін; програма з надання фінансової підтримки міській медицині; започаткування стипендії Стена Форбса для студентів-сиріт Уманського державного аграрного університету; взаємне стажування викладачів та студентів Уманського та Каліфорнійського аграрних університетів; участь у програмі "Жінки в політичному житті". Починаючи з 2000 року, кращі студенти Уманського аграрного університету з малозабезпечених сімей отримують стипендію Стена Форбса. Стипендіатами 2008 – 2009 навчального року стали 8 студентів, 2009-2010 н.р. – 7 студентів цього навчального закладу, а у 2010-2011 навчальному році є 8 претендентів на отримання стипендії. 19 липня 2010 року місто відвідала член комітету поріднення з Девіса Сью Бріт.

 

Мілфорд - Хейвон (Великобританія)

Угода про поріднення підписана у серпні 1990 р. В активі: обміни офіційними групами, творчими колективами, учнівські обміни, матеріальна підтримка дитячого будинку, виступи міського камерного хору та дитячого хору фонду "Аеда", участь в Днях міста та Днях пам'яті, благодійна діяльність тощо. Починаючи з листопада 2000 р., делегації м.Умань є щорічними учасниками Дня пам’яті, коли в Мілфорді – Хейвоні віддають данину шани та пам’яті всім тим, хто став жертвами військових дій, а делегації Мілфорда щорічно разом з уманчанам святкують День міста. Делегації обох міст не лише беруть участь у святкових заходах, а й знайомляться з досвідом роботи у різних сферах міського життя, обговорюють з представниками влади, громадських організацій, молоддю важливі проблеми співжиття світового співтовариства та визначають свій погляд на них та роль у їх вирішенні. Усвідомлюючи значення і рівень співпраці між міськими громадами, планують напрямки та форми співпраці на майбутнє. В 2010 році, під час приїзду делегації з Мілфорда на святкування Дня міста Умані, проведений Вечір дружби присвячений 20-тиріччю поріднення з Мілфорд Хейвоном, на якому головою Уманського міського товариства дружби з зарубіжними країнами Галиною Кучер голові комітету поріднення м. Мілфорд Хейвон Дороті Волтер вручений Вітальний адрес з нагоди ювілею культурно-просвітницьких відносин між містами. У відповідь делегація з міста Умань у листопаді 2010 року прийняла участь в урочистостях в Мілфорд Хейвоні з нагоди 20-тиріччя поріднення між містами.

 

Хаапсалу (Естонія)

23 листопада 2003 р. підписана угода про поріднення Умані з м.Хаапсалу (Естонія) . Хаапсалу відвідала делегація підприємців міста, делегації з Умані взяли участь у Днях Умані в Хаапсалу та урочистостях з нагоди 725-річчя м. Хаапсалу. Делегації Хаапсалу брали участь в урочистостях з нагоди Дня м. Умань. Мер міста Хаапсалу Інгрід Данілов в числі інших керівників поріднених з Уманню міст підписала у травні 2007 року Меморандум про співпрацю Делегація м.Умань у серпні 2007 року відвідала Хаапсалу, де знайомилась з роботою в соціальній сфері, з діяльністю молодіжних організацій та практикою роботи в галузі охорони культурної спадщини. В червні 2008 року підприємці з нашого місто приймали участь у Міжнародній виставці-ярмарку, де представили зразки продукції, які виробляються на їх підприємствах. Також під час візиту наша делегація зустрілась з українцями, які переїхали на постійне проживання в Хаапсалу. Делегації з Хаапсалу були учасниками урочистостей з нагоди Дня міста Умань, у 2008 та 2010 роках.

 

Ботошани (Румунія)

6 травня 2003 р. під час перебування в Умані делегації м. Ботошани (Румунія) міським головою та мером румунського міста був підписаний Меморандум про порозуміння між Уманню та Ботошанами, що стало початком співпраці між нашими містами. 30 травня 2004р. хореографічний колектив "Журавка" міської гімназії успішно виступив на Міжнародному дитячому фестивалі народного танцю "Ворона - Ботошани".

 

Ланьцут (Польща)

Меморандум про співпрацю між громадами міст підписано 9 червня 2004 року в м. Умані , що стало початком тісної співпраці в різних галузях. У травні 2007 р. в Умані бурмістр м.Ланьцут, спільно з іншими керівниками поріднених з Уманню міст, підписав Меморандум про співпрацю. Між освітянами наших міст підписана угода про співпрацю. До 240-ї річниці повстання 1768-1769 років на Правобережній Україні у грудні 2008 р. на базі Уманського державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» під патронатом міського голови Умані Юрія Бодрова, президента м.Гнєзно Яцека Ковальські та бурмістра Ланьцута Станіслава Гвіздака було проведено Міжнародну інтердисциплінарну наукову конференцію «Європа – Польща – Україна: минуле, сучасність, майбутнє». Традиційними стали приїзди делегацій Ланьцута на День міста Умань та участь наших делегацій в урочистостях з нагоди Дня міста Ланьцута. У серпні 2010 року Умань відвідала делегація представників університету «третього віку» з м. Ланьцут на чолі з канцлером університету Отилією Піховською. В ході візиту делегація ознайомилась з роботою, яка проводиться в місті по організації дозвілля пенсіонерів та ветеранів, прийняла активну участь у Балі ветеранів, який приурочений до Дня незалежності України, та в роботі Літературної кав’ярні.

 Гнєзно (Польща)

2 травня 2005 року м.Гнєзно (Польща) відвідала делегація м.Умань в складі 4 осіб. Була підписана угода про партнерство. Протягом року Гнєзно відвідав фольклорний ансамбль аграрного університету, делегація педуніверситету відвідала форум молоді та конференцію „Європа діалогу” в м.Гнєзно. Делегація Гнєзно на чолі з мером взяла участь в урочистостях з нагоди Дня міста Умані. Підписані угоди про співпрацю між Уманським педуніверситетом та університетом ім.Адама Міцкевича в м.Познані та Європейським колегіумом в Гнєзно. Особлива увага приділяється залученню молоді до участі в різних проектах, завдяки цьому Гнєзно відвідали спортивні, творчі, художні молодіжні колективи. З 21 листопада 2007 року на базі Уманського державного педагогічного університету діє Польський культурно-освітній центр. У 2008 році делегація освітян Гнєзно знайомилась з роботою освітніх закладів міста та підписала з делегацією м.Умані угоду про співпрацю, а футбольна команда ДЮСШ Умані та вокалісти (Уманське музичне училище ім.Демуцького) відповідно взяли участь у Міжнародному футбольному турнірі та ІІІ Міжнародній зустрічі молодих вокалістів. Відділ освіти та Польський культурно-освітній центр з 2 по 10 травня 2010 року організували перебування в місті Умань делегації з міста Гнєзно з метою кращого ознайомлення з культурою та побутом українців. На запрошення Президента м. Гнєзно з 5 по 11 травня 2010 року представники сфер медицини, соціального захисту та спортивної реабілітації з м. Умань прийняли участь в реалізації проекту «Співробітництво для здоров’я», в рамках якого мали можливість ознайомитись з досвідом роботи інших країн по покращенню здоров’я громадян та взяти участь у виставці екологічно чистої продукції, де були представлені зразки продукції виробленої в нашому місті. 27 травня 2010 року в Національному дендрологічному парку „Софіївка” НАН України відбулись читання видатних творів української і польської класики - Verba Sacra, за участю представників мерії, літераторів, артистів з обох сторін. На початку липня 2010 року команда спортсменів з Уманської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 прийняла участь в 8 Міжнародному турнірі з баскетболу в м. Гнєзно. В вересні делегація з представників міста Умань, які працюють у сфері економіки, взяли участь у Міжнародній конференції міст-побратимів, стосовно міських інвестицій.

Ашкелон (Ізраїль)

9 травня 2010 року на сесії міської ради депутати міста Ашкелон (Ізраїль) прийняли рішення про поріднення з містом Умань, 25 червня 2010 року сесією Уманської міської ради прийнято таке ж рішення. З 7 по 10 липня 2010 року м. Умань з дружнім візитом відвідала делегація з м. Ашкелон у складі: пана Бенні Вакнін – мер м. Ашкелон; пана Шабтай Цур – члена Ради міста, екс - Посла Ізраїлю в Грузії, помічника мера міста; пані Іріс Лейбович – директора відділу проектного розвитку; пана Алекса Султановича - члена Ради міста. 8 липня 2010 року заключений Договір про співпрацю та поріднення між м. Умань та м. Ашкелон. Делегація відвідала підприємства міста, заклади освіти та соціальної сфери. 9 липня 2010 року делегація з м. Ашкелон, спільно з керівництвом міста Умань та представниками підприємств з різних регіонів України та з інших держав прийняли участь у роботі Міжнародного економічного форуму, під час якого намічені плани для розвитку промисловості, підняття економіки, добробуту населення обох країн. Як зрозуміло, делегації міст-побратимів не лише беруть участь у святкових заходах, знайомляться з досвідом роботи у різних сферах міського життя, обговорюють з представниками влади, громадських організацій, молоддю важливі проблеми співжиття світового співтовариства та визначають свій погляд на них, а також відіграють важливу роль у їх вирішенні. З метою вшанування активістів поріднення, що сприяє зміцненню міжнародних зв’язків на пропозицію міського товариства дружби з зарубіжними країнами рішенням виконкому від 25 вересня 2003 року започаткована спільна відзнака виконкому міської ради та міського товариства дружби - «Умань –поріднення». 65 найактивніших уманчан та іноземних гостей нагороджені цією відзнакою. З метою товариських взаємовідносин з країнами, співробітництва в галузі політики, економіки, культури та покращення життя територіальних громад чудова справа поріднення в м. Умань і надалі буде продовжувати зміцнюватись та розширюватись.

 

flag of lithuania

Радвілішкіс (Литва)

Radviliskis COA

5 жовтня 2013 року підписана Угода про співпрацю та поріднення між містами Умань, Україна і Радвілішським районом, Литовської Республіки.

Цій події передували обміни делегаціями між містами Умань та Радвілішкіс, участь у спільному дворічному проекті трьох міст Умань (Україна)- Гнєзно (Польща)-Радвілішкіс (Литва) художньо-фотографічному пленері у 2012 році і виставках, які представили його результати в 2013 році на тему: «Місто і його мешканці під час свят і відпочинку».

В 2014 році співпраця Умань-Радвілішкіс розширилась, ми відчували підтримку друзів закордоном і у нелегкі часи в нашій країні. Наприкінці лютого, після трагічних подій в Україні керівництво та мешканці Радвілішського району висловили співчуття та підтримку нашому народу. 19 лютого 2014 року ввечері на центральній площі міста Радвілішкіс були запалені свічки, як символ підтримки людей України у нелегкий час.20 лютого по всій Литві оголошено траур в зв’язку з подіями в Україні.

З 06 по 13 травня 2014 року делегація міста Умань відвідала місто Радвілішкіс з метою участі у Святі цвітіння тюльпанів в маєтку Бурбішкіс, Радвілішського району, де на ярмарку міст-побратимів гідно представили своє місто.

Мер міста Радвілішкіс запропонував організувати літній відпочинок для дітей пільгової категорії міста Умань, і в тому ж році  була реалізована ця ідея. З 2014 року  в червні 12 дітей, в тому числі з багатодітних, малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів, дітей сімей учасників АТО та обдарованих дітей і 2 супроводжуючих оздоровлюються в таборі «Супермен» на базі туризму і спорту „Наполеонас“ під містом Шяуляй. Програма перебування надзвичайно насичена спортивними змаганнями, творчими заняттями, навчальними тренінгами, походами та екскурсіями.

Коли на Україні, і в м.Умань зокрема, склалась складна епідеміологічна ситуація із захворюваннями на грип та ГРВІ, міський голова Цебрій О.В. звернувся до мерії міста - побратима Радвілішкіс щодо надання допомоги противірусним препаратом «Реленца». На звернення міського голови мерія самоуправління Радвілішського району закупила 4600 упаковок противірусного препарату «Реленца» (Zanamivirum) і направила в наше місто делегацію на чолі з заступником мера  м. Радвілішкіс  Казімерас Аугуліс,  які після проходження всіх митних формальностей, 13 лютого 2016 року прибули в м. Умань і вручили в якості гуманітарної допомоги  противірусний препарат «Реленца»  для лікування уманчан. 

Щорічно делегація з Литви є почесними гостями на святкуваннях з нагоди Дня міста Умань.

Надалі плануємо організувати співпрацю між навчальними, спортивними і соціальними закладами наших міст.

Шпротава (Польща)

8 листопада 2016 р. Уманська міська рада ратифікувала Угоду про співпрацю та поріднення між містом Умань (Україна) і містом Шпротава (Польща).

Делегація з міста Шпротава  відвідала Умань і взяла участь в урочистих заходах з нагоди Дня міста та 400-річниці першої писемної згадки про Умань, під час яких відбулась офіційна церемонія підписання Угоди про співпрацю та поріднення між містом Умань (Україна) і містом Шпротава (Польща).

Шпротава – мальовниче і багате історичними пам'ятками місто. Протягом більше 20 років воно активно співпрацює з двома німецькими містами: Sprembergiem і Gevelsbergiem.

Поріднення з містом Умань є важливим для Шпротави, а для уманчан це ще одна можливість набути нових друзів, нових можливостей та ідей для спільного розвитку і покращення якості життя в нашому рідному місті. 

Цфат (Ізраїль)

Наприкінці березня 2018 року міський голова м. Умань Олександр Цебрій перебував із робочим візитом у державі Ізраїль, зокрема у місті Цфат. 24 березня Олександр Цебрій та мер Цфату Ілан Шохат підписали Договір про встановлення побратимських відносин між нашими містами Умань та Цфат. Було визначено, що Договір сприятиме встановленню і розвитку співробітництва в галузі туризму, культури, науки, економіки, спорту та інших соціально-економічних питаннях, а також обміну досвідом у вирішенні подібних проблем, що стоять перед владою і організаціями міста Цфат і міста Умань.

Ноф-Хагаліль (Ізраїль)

23 березня 2018 року під час перебування з офіційним візитом у державі Ізраїль міський голова м. Умань Олександр Цебрій та мер м. Ноф-Хагаліль Ронен Плот підписали Договір про встановлення побратимських відносин між містом  Ноф-Хагаліль (Ізраїль) і містом Умань (Україна). Це стало початком плідної та взаємовигідної співпраці.

23 квітня 2018 року делегація з м. Ноф-Хагаліль відвідала Умань. До нашого міста прибули керівники потужних ізраїльських підприємств на чолі з мером міста Ноф-Хагаліль Роненом Плотом. Головною метою візиту стало налагодження економічної співпраці та пошук потенційних бізнес-партнерів. Під час зустрічі, в якій також взяли участь провідні уманські підприємці, міський голова Олександр Цебрій презентував Умань як інвестиційно привабливе місто з великим туристичним, економічним та науково-освітнім потенціалом. Серйозні наміри щодо співпраці підтвердив і мер ізраїльського міста Ронен Плот, наголосивши на тому, що ця зустріч – тільки перший крок і надалі відносини між порідненим містами будуть лише поглиблюватися.

У рамках перебування в Умані ізраїльські гості відвідали дендропарк «Софіївка» та могилу цадика Нахмана.

Курнік (Польща)

20 травня 2018 року з 12 години дня за європейським часом розпочався новий відлік в історії дружніх стосунків між польським містом Курнік та українською Уманню. Товариські стосунки, що тривали понад 10 років, набули офіційного статусу.

Уповноважені представники громад Єжи Чеслав Лєхнєровські – бурмістр м. Курнік та Олександр Цебрій – міський голова м. Умань підписали Угоду про партнерську співпрацю  між містом i гміною Курнік (Польща)  та  містом Умань (Україна). Під час церемонії українську сторону представляла голова товариства дружби з зарубіжними країнами Галина Кучер.

В урочистих заходах взяли участь перші особи адміністрації міста Курнік, депутати познанського повіту, депутати міської ради і ради гміни Курнік, офіційні делегації з Умані та інших міст-побратимів, представники творчих колективів "Заремба" і "Горлиця" Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Тараса Шевченка та Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Умовами Угоди передбачено активну співпрацю в галузі освіти, культури, економіки, обмін делегаціями і подальшу спільну роботу задля покращення якості  життя громад наших міст та розвиток народної дипломатії.

Gruziya

Батумі

01 вересня 2018 року голова міста Умань відвідав урочистості з нагоди святкування Дня міста Батумі (Грузія) та 130-ї річниці становлення Батумі як самоврядного міста. Знаменно, що саме у 2018 році, коли  український та грузинський народи відзначали 100-річчя встановлення українсько-грузинських дипломатичних відносин Олександр Цебрій та мер міста Батумі Лаша Комахідзе підписали угоду про поріднення між містами Умань і Батумі. Було домовлено, що міста надалі будуть встановлювати і зміцнювати зв’язки у галузях туризму, освіти, культури, спорту та соціальної сфери.

Ченстохова (Польща)

09-12 травня в Умані перебувала офіційна делегація з міста Ченстохова на чолі із заступником міського голови Ярославом Маршалеком. Делегація прибула на запрошення очільника Умані Олександра Цебрія та відвідала  заходи, приурочені Дню Європи в Україні. Разом з тим під час офіційної зустрічі гостей з міською владою Умані між нашими містами було підписано Договір про співпрацю. Керівництво обох міст засвідчило наміри розвивати партнерські стосунки в усіх галузях міського господарства.

24 червня-01 липня, на запрошення Регіонального осередку культури м. Ченстохова, уманський художник та викладач УДПУ імені Павла Тичини Анатолій Король взяв участь у польському міжнародному художньому пленері, де представив місто Умань широкій європейській аудиторії.

ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР БРАЦЛАВСЬКИХ ХАСИДІВ В УМАНІ

 

Історія міста пов'язана з брацлавським хасидизмом – однією з течій в іудаїзмі. 1810 року в Умані помер цадик Нахман – пр е подібний святий, якому поклоняються хасиди. Могила цадика Нахмана і є місцем поклоніння хасидів, що приїздять сюди більш, ніж з 20 країн світу.

Указом Президента України № 283/94 від 07.06.1994 р. створений історик о-культурний центр на місці поховання духовного лідера брацлавських хасидів цадик а Нахмана в м. Умань Черкаської області.

Рішенням облвиконкому № 2 від 07.02.95 р. могила цадика Нахмана в м. Умань включена до переліку пам'яток Історії і культури, які знаходяться під охороною держави (реєстраційний номер 3940).

Уманським міськвиконкомом прийнято рішення від 14.07.1994 року № 264 "Про заходи на виконання Указу Президента України про створення історик о-культурного центру в м. Умань". У 1996 році в м. Умань створений і зареєстрований Мінюстом України Міжнародний благодійний Фонд їм. Рабі Нахмана із Бреславу. У 1997 році розроблений генплан історик о-культурного центру брацлавських хасидів, який затверджено рішенням міськвиконкому від 22.05.1997 р. № 180. Щорічний приїзд тисяч хасидів на могилу свого провідника має тенденцію до збільшення їх кількості і вимагає постійного розвитку міської інфраструктури.

Особливо масовим є щорічний приїзд хасидів на єврейський Новий рік (Рош-гашана) у вересні - жовтні, коли їх кількість сягає 10 - 15 тис.