Понеділок, 10 січня 2011 11:37

Про тарифи на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води" по КП"Уманьтеплокомуненерго" для населення, проживаючого в будинках не обладнаних засобами обліку"

Аналіз регуляторного впливу
до рішення "Про тарифи на послуги з централізованого опалення
та постачання гарячої води" по КП"Уманьтеплокомуненерго" для населення, проживаючого в будинках не обладнаних засобами обліку"

 

Регуляторний орган – виконавчий комітет Уманської міької ради.
Розробник документу – Уманське комунальне підприємство "Уманьтеплокомуненерго".
На виконання Законів України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", "Про житлово-комунальні послуги" та "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг України" підготовлено аналіз очікуваних результатів від впорядкування тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води для населення та інших споживачів м.Умані, які надаються комунальним підприємством "Уманьтеплокомуненерго".

 

Проблема, яку пропонується розв’язати
УКП "Уманьтеплокомуненерго" надає послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для населення, бюджетних установ і інших споживачів м.Умані.
Для нарахування плати за послуги теплопостачання для населення, бюджетних установ та інших споживачів підприємство застосовує двоставкові тарифи, встановлені рішенням виконавчого комітету міської ради №314 від 09.07.2009р.
За час дії тарифів суттєво зросли витрати на виробництво теплової енергії, які не залежать від господарської діяльності підприємства.

 

Статті витрат

Од.
вимір.

Вартість у чинних тарифах
(з ПДВ)

Діюча вартість
(з ПДВ)

Збільшення,
%

Газ природний для:

 

 

 

 

-населення

грн./тис.
куб.м

872,78

1309,20
з 01.08.10

50

-бюджетних  і інших споживачів

"

2570,70

3073,97
з 01.01.11

20

Вугілля

грн./тн

722,0

1350,0

87

Електроенергія

грн./квт/
год

0,70

0,86

23

Мінімальні заробітна плата

грн.

605

941
з 01.01.11
963,08 на 2011 рік

55

Складова вартість енергоносіїв в тарифі становить 73%.
В 2010 році на підприємстві склалася критична ситуація, спричинена невідповідністю діючих тарифів їх реальній собівартості. Рівень відшкодування населенням вартості послуг теплопостачання за 2010 рік склав 79,8%.
Одержали збитки по підприємству в сумі 8075,0 тис.грн. Як наслідок, збільшується дефіцит власних обігових коштів.
На даний час неможливо забезпечити своєчасні розрахунки за природний газ, не виконуються в необхідних обсягах роботи з поточного і капітального ремонту обладнання. Немає можливості здійснювати в необхідних обсягах реконструкцію і модернізацію основних засобів, що може привести до підвищення аварійності та зниження якості послуг з опалення і гарячого водопостачання.

 

Цілі регулювання
Стабільне і якісне теплопостачання споживачів міста. Якісна і вчасна підготовка тепломереж до опалювального сезону. Своєчасна оплата податкових платежів, своєчасні розрахунки за енергоносії, воду, матеріали, виплату заробітної плати працівникам.

 

Механізм регулювання
Дану проблему можливо вирішити шляхом приведення у відповідність доходів підприємства витратам на надання послуг за рахунок приведення діючих тарифів на послуги до вартості теплової енергії, яка встановлена Постановою НКРЕ від 14.12.2010р. №1737. Даною Постановою затверджено умовно-змінну величину двоставкового тарифу на теплову енергію для 1-ї групи споживачів – населення, яка збільшена на 10% і становить 163,22грн. за 1Гкал (з ПДВ).
Умовно-змінна частина двоставкового тарифу на опалення 1 кв.м загальної опалювальної площі (в опалювальний сезон) для населення, будинки яких не обладнані засобами обліку складає 3,88грн./кв.м (з ПДВ).
Умовно-постійна частина двоставкового тарифу на опалення 1кв.м загальної опалювальної площі (протягом року) для населення залишається без змін – 1,31 грн./кв.м.(з ПДВ).
Таким чином, тариф на теплову енергію для населення зросте на 5,6%.
Норма витрат теплової енергії на опалення 1 кв.м загальної опалювальної площі для населення становить 0,0238Гкал/кв.м в місяць протягом опалювального сезону.

 

Термін чинності регуляторного акту
Термін дії регуляторного акту необмежений. У разі зміни чинного законодавства або з інших причин, в регуляторний акт можна вносити зміни та доповнення.

 

         Визначення показників результативності.

         Показниками ефективності регуляторного акту будуть:

  1. показник прибутковості чи збитковості підприємства (за рік та щоквартально).
  2. рівень відшкодування встановленими тарифами для населення витрат на послуги теплопостачання (щоквартально).

 

Заходи відстеження
Відстеження результативності вказаного рішення буде проведено відповідно до вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

 

Розробник проекту:
УКП "Уманьтеплокомуненерго"

 

 

УМАНСЬКА  МІСЬКА  РАДА
ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

 

Від ___________________р.  №______

м.Умань

Про внесення змін до рішення
виконкому міської ради
від 09.07.2009р. №314 "Про затвердження
тарифів на послуги з централізованого
опалення та постачання гарячої води"

            
Відповідно до підпункту 2 пункту “а”  статті 28  Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,  підпункту 2 пункту 1 статті 7, статті 14, пункту 3 статті 31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", статті 20 Закону України "Про теплопостачання", у зв’язку з тим, що постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 14 грудня 2010р. №1737 затверджено умовно-змінну частину двоставкового тарифу для населення в розмірі 136,02 грн./Гкал (без ПДВ) або 163,22 грн./Гкал (з ПДВ),    з метою упорядкування тарифів на послуги теплопостачання, виконавчий комітет Уманської міської ради

  вирішив:

  1. Виходячи з затверджених НКРЕ тарифів, встановити і ввести в дію з 11  лютого   2011 року тариф за одиницю  фактично спожитої теплової енергії для 1 групи споживачів – населення, без засобів обліку в розрахунку на 1 кв.м щомісячно протягом опалювального сезону в розмірі 3,88 грн./кв.м в місяць.
  2. Встановити норму витрат теплової енергії для населення на опалення 1 кв.м загальної опалювальної площі в розмірі 0,0238 Гкал/кв.м в місяць протягом опалювального сезону згідно розрахунку (додається).
  3. Оприлюднити це рішення в засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на  першого заступника міського голови Віблого В.М.

 

Перший заступник міського голови                                          В.М.Віблий

Секретар виконкому                                                              В.М.Рюмік

 

Погоджено:

Перший заступник                                                                  В.М.Віблий
міського голови

Секретар виконкому                                                               В.М.Рюмік

Начальник економічного відділу                                              Т.Є.Подзерей

Начальник фінансового управління                                          А.А.Панчук

Начальник юридичного відділу                                                А.М.Черевко                                    

Начальник загального відділу                                                  Т.В.Лапіна

В.о. директора УКП”Уманьтеплокомуненерго”                          І.М.Жупаник
Прочитано 5740 разів