Середа, 29 серпня 2012 16:45

Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб

Звіт про відстеження результативності прийняття рішення Уманської міської ради

«Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб»

Вид та назва регуляторного акта:

Рішення Уманської міської ради від  09.09.2011р. №3.2-10/6 «Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу  за нерухоме майно фізичних осіб» із змінами та доповненнями, внесеними рішенням міської ради від 26.12.2011р.№2-17/6.

Назва виконавця заходів з відстеження результативності:

Фінансове управління Уманської міської ради

Цілі прийняття акта:

Цей регуляторний акт  розроблено відповідно до підпункту 2 пункту 1 статті 170 Податкового кодексу України та пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1253 «Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичний осіб».

Основними цілями прийняття проекту цього регуляторного акта є:

встановлення мінімальної вартості  місячної оренди 1 (одного) квадратного метра загальної площі нерухомого майна у місті Умань Черкаської області;

врегулювання нормативно-правового простору, як результат, збільшення надходжень податку з доходів фізичних осіб до бюджету;

створення умов для легалізації суб»єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб у місті та стабільність цін на послуги оренди нерухомості.

Строк дії  регуляторного акта обумовлений чинністю існуючої правової бази вищого рівня та може бути переглянутий чи скасований при її зміні.

Тип відстеження: базове відстеження

Метод одержання результатів відстеження результативності: для проведення базового відстеження використовується статистичний метод одержання результатів відстеження.

Дані та припущення, на основі яких  відстежувалася результативність:

Враховуючи цілі регулювання, для відстеження результативності регуляторного акта були визначені й показники результативності.

При опрацюванні проекту рішення враховано пропозиції державної податкової інспекції, управління капітального будівництва міської ради на інші.

Потреба у прийнятті міською радою нового нормативного акта щодо встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 ( одного) квадратного метра загальної площі нерухомого майна  по місту Умань  на податковий рік виникла у зв»язку з тим, що Мінрегіонбудом України середньорічна  опосередкова вартість 1 ( одного) квадратного метра житла на  2012 рік визначена в сумі 4630 грн., що на 2 грн. менше, ніж прогнозна вартість 1 ( одного ) квадратного метра житла на 2011 рік.

Розмір мінімальної вартості місячної оренди 1 ( одного)  квадратного метра загальної площі нерухомого майна  визначено відповідно до пунктів 4 та 5 Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затвердженої поста-новою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1253, та розраховано виходячи з:

-          середньорічної опосередкової вартості 1 (одного) квадратного метра житла;

-          проектного строку експлуатації новозабудованих багатоповерхових будинків.

У результаті прийняття рішення  Уманської міської ради «Про  затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу  за нерухоме майно фізичних осіб» у місті Умані очікуються наступні позитивні наслідки:

-  наповнення міського бюджету;

- легалізації у місті діяльності суб»єктів  підприємницької діяльності – фізичних осіб;

- нормативно- правове врегулювання цього питання;

- стабільність цін на послуги оренди нерухомості.

Негативним наслідком може бути деяке підвищення цін на послуги оренди нерухомості.

Прогнозними показниками результативності дії цього рішення міської ради є:

- збільшення надходжень до міського бюджету;

- збільшення кількості суб»єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб та громадян, на яких поширюється дія цього рішення;

- рівень проінформованості  суб»єктів господарювання – фізичних осіб.

З метою обговорення, отримання пропозицій та зауважень  проект рішення «Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу  за нерухоме майно фізичних осіб»  був оприлюднений у мережі Інтернет на офіційній web-сторінці  Уманської міської ради та  на сторінках місцевої газети «Уманська зоря».

У термін, передбачений для обговорення проекту рішення, до розробника проекту (фінансового управління) пропозиції та зауваження не надходили.