Середа, 31 липня 2013 11:07

З В І Т про базове, повторне відстеження регуляторного акта – рішення Уманської міської ради від 20 вересня 2012 року № 3.2-26/6 «Про місцеві податки і збори» у м. Умані

ЗАТВЕРДЖУЮ
Перший заступник міського голови

В.М.Віблий
«29»___липня____2013р.

З В І Т
про  базове, повторне відстеження регуляторного акта – рішення Уманської міської ради  від 20 вересня 2012 року  № 3.2-26/6  «Про місцеві податки і збори» у м. Умані

Вид регуляторного акта:  Рішення міської ради
Назва регуляторного  акта: «Про  місцеві податки і збори»
Дата прийняття та номер : 20.09.2012 р. № 3.2-26/6
Назва виконавця заходів з відстеження: Фінансове управління Уманської міської ради
Цілі прийняття регуляторного акта:
-    збільшення надходжень місцевих податків і зборів в частині єдиного податку
-    наповнення доходної частини міського бюджету на виконання власних  повноважень;
-    забезпечення дотримання вимог діючого законодавства щодо ставок місцевих  податків і зборів і частині єдиного податку;
-    розширення кола платників місцевих податків і зборів  в частині єдиного податку.
Строк виконання заходів з відстеження : з 15 по 25 липня 2013 року
Тип відстеження:  базове .
Методи одержання результатів відстеження:  Порівняльний аналіз надходження місцевих податків і зборів, а також  надходження єдиного податку за  2009-2012 роки та відстеження розростання кількості платників за відповідні роки.
Дані та припущення, на основі яких  відстежувалася результативність, а також способи одержання даних:    Для встановлення кількісних значень показників  результативності регуляторного акта  використовувались звітні дані про виконання міського бюджету м.Умані за 2011- 6 міс. 2013рр.
Кількісні та якісні значення показників результативності акта:   За звітними даними кожного наступного року  відстежується збільшення обсягу надходження коштів від сплати єдиного податку. Надходження єдиного податку по м.Умань становить:

Показники

2011р.

2012р.

6 м.2012р.

6м.2013р.

Надходження податку до міського бюджету (тис.грн.)-всього

в т.ч. фізичні особи

Кількість платників єдиного податку, СПД

2719

3614

3209

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення цілей:   Результативність даного регуляторного акта  відстежувалась за рахунок здійснення контролю та збільшення обсягів надходжень коштів до міського бюджету м. Умані від сплати єдиного податку.
Так, прийняття даного рішення дало змогу збільшити надходження від сплати єдиного податку  майже в три рази , забезпечити дотримання вимог діючого законодавства щодо ставок єдиного податку та  досягти прозорості та відкритості дій органу  місцевого самоврядування при вирішенні питань, пов’язаних із справлянням єдиного податку.
Рішення  Уманської міської ради «Про місцеві податки і збори» від 20.09.2012року № 3.2-26/6 діє на визначене коло осіб та є загальнообов’язковим  до застосування на території міста  Умань на 2013 рік.
Висновок:  аналіз звіту регуляторного акта  свідчить про те, що дане рішення є актуальним для забезпечення надходження  коштів до міського бюджету м.Умань. У зв’язку із прийняттям  Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» від 04.11.2011р.№4014-ІУ, з метою приведення у відповідність до законодавства України розмірів ставок єдиного податку , а також розширення кола платників  реалізація даного регуляторного акта  акт має позитивну динаміку, тому він не  потребує змін та доповнень.

Начальник фінуправління
Уманської міської ради                                                                  А.В.Петриченко