Середа, 23 березня 2016 15:07

Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта-рішення Уманської міської ради «Про місцеві податки і збори»

ЗАТВЕРДЖУЮ

Перший заступник міського голови

С.Л.Клочко

Звіт

1.Вид та назва регуляторного акта

Рішення Уманської  міської ради «Про місцеві податки і збори»

2.Виконавець заходів з відстеження

Фінансове управління Уманської міської ради

3.Цілі прийняття регуляторного акта

Проект рішення «Про місцеві податки і збори» розроблено з ціллю:

- виконання вимог Податкового кодексу України;

- встановлення місцевих зборів на території міста;

- встановлення оптимальних розмірів місцевих податків і зборів;

- скасування місцевих податків і зборів, які були встановлені до прийняття змін до Податкового кодексу України і справляння яких не передбачено у цьому Кодексі;

- забезпечення повноти сплати місцевих зборів до бюджету міста

4.Строк виконання заходів з відстеження

від  02.07.2015 року до 29.01.2016 року

5.Тип відстеження

Базове

6.Метод одержання результатів відстеження

Для проведення базового відстеження використовувався статистичний метод. Відстеження результативності регуляторного акта проведено відповідно                                                                                                                                                                                                                                          фактичних надходжень до бюджету міста від суб’єктів господарювання, які сплачують місцеві податки і збори.

7.Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Враховуючи цілі регулювання, для відстеження результативності регуляторного акта були визначені такі показники результативності:

- обсяг надходжень місцевих податків та зборів до бюджету міста;

- рівень поінформованості суб’єктів господарювання – платників місцевих податків і зборів.

8.Кількісні та якісні значення показників результативності

Показники результативності Обсяг надходжень за 2014 рік, тис.грн. Обсяг надходжень за 2015 рік, тис.грн. Відхилення, тис.грн.
Місцеві податки і збори, всього:   28591,9  42103,8   +13511,9
туристичний збір   104    131,8      +27,8
збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності    1090,1   -117,2   -1207,3
податок на нерухоме майно  10660,8  21954  +11293,2
єдиний податок   16822,8   22500,4   +5677,6
збір за місця паркування транспортних засобів
Земельний податок     2324    3722,6    +1398,6
Орендна плата за землю     8165,2   12446,8    +4281,6
Рівень поінформованості суб’єктів господарювання – платників місцевих податків і зборів Рішення про встановлення місцевих податків і зборів, зміни до розмірів (ставок) місцевих податків і зборів оприлюднювались у газеті територіальної громади міста «Уманська зоря» та на сайті Уманської міської ради  у визначені терміни

9.Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

За результатами аналізу надходжень місцевих податків і зборів можна зробити висновок, що загалом спостерігається збільшення таких надходжень.

Проте, спостерігається зменшення надходжень по збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності в порівнянні з 2014 роком на 1207,3 тис.грн.   Це пояснюється    скасуванням даного збору відповідно до Закону України «Про внесення змін в Податковий Кодекс України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи  від 28.12.2014року №71-УШ.

Усі прийняті рішення міської ради про встановлення місцевих податків і зборів, їх розмірів, проекти рішень разом із аналізами регуляторного впливу оприлюднювались у газеті територіальної громади міста «Уманська зоря » та на сайті Уманської міської ради  у визначені терміни, що свідчить про високий рівень проінформованості суб’єктів господарювання-платників місцевих податків і зборів.

Крім цього, проект рішення Уманської міської ради «Про місцеві податки і збори» розглянуто на  депутатських  постійних комісіях міської ради з питань розвитку виробництва, підприємництва, інвестиційної    та зовнішньо-економічної  політики  та  планування, бюджету і фінансів. Пропозиції суб’єктів господарювання включено до проекту рішення.

Прийняття даного регуляторного акта дасть можливість привести регулювання у відповідність з Податковим кодексом України.

Показником результативності регуляторного акта - проекту рішення Уманської міської ради «Про місцеві податки і збори» є збільшення надходжень місцевих податків і зборів до бюджету міста у 2015 році.

Прийняття даного регуляторного акта посприяло наповненню дохідної частини бюджету для забезпечення реалізації соціально-економічного розвитку міста.

Начальник фінансового управління

Уманської міської ради                                                                        А.В.Петриченко