П'ятниця, 20 листопада 2015 12:06

Про виконання міського бюджету за 9 місяців 2015 року

 

 

a gerb

Уманська міська  рада

VІІ скликання

     сесія

Р І Ш Е Н Н Я

___________№ _________

Про  виконання міського

бюджету за 9 місяців 2015 року

             Заслухавши звіт виконавчого комітету про виконання міського бюджету за 9 місяців 2015 року, міська рада відмічає, що протягом звітного періоду робота управлінь і відділів міської ради, керівників підприємств та організацій міста  була направлена на вирішення питань в економіці, соціально-культурній та інших сферах життєдіяльності міста, на забезпечення  виконання  програми економічного і соціального розвитку та бюджету міста на 2015 рік.    

         За 9 місяців 2015 року до міського бюджету мобілізовано  343288,6 тис.грн. доходів,  з них: 307102,0 тис.грн. платежів до загального фонду (106,7 відсотка до уточненого плану), та 36186,6 тис.грн. - до спеціального фонду (109,3 відсотка).

         В складі надходжень загального фонду власні та закріплені доходи складають 106169,5 тис.грн., дотації з державного бюджету – 11532,0тис.грн., субвенції з бюджетів усіх рівнів – 189400,5 тис.грн.

         Забезпечено виконання плану з усіх джерел надходжень, крім екологічного податку (невиконання 3,1 тис.грн.). Понад план звітного періоду  надійшло 6653,7 тис.грн. Досягнуто зростання доходів проти відповідного періоду минулого року  на суму 49 834,3 тис.грн., темп росту  188,5 відсотків.

План з  надходжень офіційних трансфертів виконаний на 97,6 відсотка з причини  недофінансування  деяких  субвенцій  з  бюджетів різних рівнів  на суму 4934,1 тис.грн.

            Видаткова частина міського бюджету виконана в обсязі  334940,8 тис.грн., в тому числі  загального фонду  в сумі  291468,9 тис.грн.,   спеціального  – 43471,9 тис.грн.  Рівень виконання загального фонду міського бюджету, з урахуванням внесених змін, становить 93,4  відсотка.

           Незважаючи на труднощі, що супроводжували виконання міського бюджету, вживалися заходи щодо виконання основних зобов’язань  бюджету - виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ та проведення  розрахунків за  спожиті енергоносії головним чином за рахунок спрямування на цю мету додаткового фінансового ресурсу міського бюджету, а саме  коштів вільного залишку, нерозподілених видатків та перевиконання доходної частини бюджету.

         На кінець звітного періоду збережено оборотну касову готівку у сумі 20,0 тис.грн., що відповідає  рівню, затвердженому з початку року.

 Пріоритети при фінансуванні надавались захищеним статтям витрат, на які було спрямовано 280717,3 тис.грн., або 96,3  відсотка від  загального обсягу здійснених  видатків.

          Таким чином, із загального обсягу видатків загального фонду міського бюджету  спрямовано  на заробітну плату з нарахуваннями  144278,2 тис.грн., або 95,3 відсотка від призначень звітного періоду та 75,3 відсотка від обсягу власних видатків; на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів відповідно 1433,7 тис.грн., або  87,4 відсотка;  продуктів харчування – 6079,9  тис.грн. -  96,5  відсотка; на розрахунки за енергоносії та комунальні послуги  – 28015,1 тис.грн. – 93,6  відсотка; на поточні трансферти органам державного управління інших рівнів  130,5 тис.грн. –  81,6 відсотка;  на соціальне забезпечення  (КЕКВ 2700) -  99959,3 тис.грн. -   95,3  відсотка; дослідження, розробки та окремі заходи з реалізації державних програм – 766,2 тис.грн. -  43,8 відсотка.

Дотримано соціальну орієнтованість бюджету. На фінансування установ соціально-культурної сфери спрямовано 94,3 відсотка видатків загального фонду міського бюджету, або 274728,0 тис.грн.

Видатки спеціального фонду проведені у сумі 43471,9 тис.грн., у їх складі :

- видатки  бюджетних установ за рахунок  власних  надходжень – 10610,0 тис.грн.;

- видатки на проведення робіт, пов’язаних з  ремонтом та утриманням автомобільних доріг міста –  за рахунок залишку коштів дорожнього фонду на початок року – 32,4 тис.грн.;

 - видатки цільових фондів, утворених міською радою – 1045,3тис.грн.;

 - видатки бюджету розвитку – 16242,6 тис.грн., з них капітальні видатки – 13684,3 тис.грн., будівництво, реконструкція, ремонт і утримання автомобільних доріг – 2369,3 тис.грн.; природоохоронні заходи – 75,6 тис.грн., проведення експертної оцінки земельних ділянок які підлягають продажу – 38,4 тис.грн., на виконання програми мобілізаційної готовності та мобілізації – 75,0 тис.грн.

- видатки фонду охорони навколишнього природного середовища за рахунок залишків на початок року - 18,8 тис.грн.;

- видатки за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або      погоджувалися органами   державної влади чи місцевого самоврядування  -   15241,3 тис.грн.

- на поповнення статутних капіталів суб’єктів господарювання -  підприємств комунальної форми власності (КП «Уманьводоканал», РЕУ -1,2,3) спрямовано 281,5 тис.грн.

        У звітному періоді із міського бюджету  пільгові довгострокові кредити громадянам на будівництво(реконструкцію) та придбання житла не надавались за відсутністю потреби. Повернуто кредитів до спеціального фонду – 8,6 тис.грн.

       Для забезпечення своєчасного проведення основних витрат бюджету – виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ та проведення розрахунків за спожиті енергоносії  використовувались всі  можливі  для цього джерела. На цю мету протягом звітного періоду було залучено та погашено  21481,0 тис.грн. казначейської короткотермінової позики.

        Заробітна плата працівникам освіти та охорони здоров’я виплачувалась за рахунок освітньої та медичної субвенцій – у межах їх надходжень, а також за рахунок додаткового фінансового ресурсу міського бюджету, що дало змогу виплатити її у гарантованих державою розмірах та з урахуванням індексації. Прострочена кредиторська заборгованість з виплати заробітної плати у міському бюджеті  станом на 01.10.2015 р. відсутня.

             В той же час у міському бюджеті існує ряд не вирішених  проблем.

Станом на 01.10.2015 року у міському бюджеті рахувалась незабезпеченість в коштах на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ у сумі 22,5 млн.грн. та 12,3 млн.грн -  з проведення розрахунків за спожиті енергоносії.

Але, з урахуванням  виконання заходів щодо економії бюджетних коштів бюджетними установами та спрямування протягом року додаткових коштів міського бюджету на покриття дефіциту по заробітній платі та енергоносіях,  без джерел покриття очікується  незабезпеченість видатків, пов’язаних з   розрахунками за енергоносії загальноосвітніх шкіл, НВК та закладів охорони здоров’я в сумі 9,4 млн.грн.

Головні розпорядники коштів міського бюджету недостатньо вживають заходів для приведення своїх витрат до можливостей бюджету - наприклад шляхом скорочення вакантних посад, раціонального об’єднання закладів, мінімально залучаються кошти спеціального фонду (власні надходження бюджетних установ) на фінансування спожитих енергоносіїв, що дало б змогу зменшити навантаження на загальний фонд міського бюджету та дефіцит коштів на цю мету.

Станом на 01.10.2015 року  рахується недоїмка до загального фонду міського бюджету  у сумі 2 586,2 тис.грн., до  спеціального – 8,4 тис.грн.

Відповідно до пунктів 22, 23 частини першої  статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні",  частини четвертої статті 80 Бюджетного кодексу України,

міська рада вирішила:

          Інформацію виконавчого комітету міської ради про виконання міського бюджету за 9 місяців 2015 року взяти до відома (додається).

Міський голова                                                             О.В.Цебрій

 

Прочитано 1066 разів