Середа, 02 грудня 2015 13:34

Уманське міськрайонне управління юстиції інформує

Парлементарії в другому читанні ухвалили розроблений Мін’юстом спільно з представниками всіх фракцій коаліції та громадянського суспільства пакет законів, які забезпечують передачу функцій з реєстрації майна та нерухомості місцевій владі, нотаріусам та іншим акредитованим суб’єктам.

З 1 січня 2016 року планується здійснити передачу на місця повноважень у сфері державної реєстрації бізнесу та прав на нерухомість.

Законопроектами, зокрема передбачається:

1. передача функцій з державної реєстрації виконавчим органам сільських, селищних, міських рад (у тому числі об'єднаних територіальних громад), місцевим держадміністраціям, нотаріусам та акредитованим суб’єктам;
  2. здійснити перерозподіл надходжень державного та місцевих бюджетів;
  3. уніфікація процедур державної реєстрації нерухомості та бізнесу;
  4. запровадження принципу екстериторіальності у межах області;
  5. запровадження можливості подачі електронних документів для проведення реєстраційних дій  у сфері нерухомості усіма суб’єктами;
  6. скорочення переліку документів, що подаються для державної реєстрації нерухомості та бізнесу (у тому числі за рахунок їх отримання в електронній формі від державних органів);
  7. запровадження дворівневої системи адміністративного оскарження рішень державних реєстраторів;
  8. запровадження відповідальності субʼєктів державної реєстрації за порушення у сфері державної реєстрації прав;
  9. запровадження нової системи розрахунку розмірів адміністративного збору за проведення державної реєстрації нерухомості та бізнесу:

–кошти, отримані за послуги з державної реєстрації, що надаватимуться виконавчими органами сільських, селищних та міських рад надходитимуть до відповідних місцевих бюджетів

–кошти, отримані за послуги з державної реєстрації, що надаватимуться державними адміністраціями надходитимуть до Державного бюджету України

–кошти, отримані за послуги з державної реєстрації, що надаватимуться нотаріусами та акредитованими суб'єктами, у розмірі 40% надходитимуть до Державного бюджету України.

1. Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансової забезпеченості надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування).

• кошти від надання адміністративних послуг йтимуть не в Київ, а залишатимуться в регіонах для наповнення місцевих бюджетів.

2. Проект Закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

• здійснення реєстрації  місцевими органами влади, нотаріусами та акредитованими суб'єктами;
  • відмова від свідоцтв та скорочення строків держреєстрації;
  • можливість вчинення  нотаріальних дій на підставі відомостей реєстру;
  • запровадження принципу екстериторіальності;
  • максимальне запровадження електронних сервісів і остаточний відхід від радянських довідок.

3. Проект Закону про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

• уніфікація процедури реєстрації бізнесу та громадських формувань;
  • скасування процедури підтвердження відомостей про юридичну особу;
  • запровадження принципу екстериторіальності.

4. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг.

• спрощення та вдосконалення процедури надання адмінпослуг;
  • запровадження  нового рівня інформаційної взаємодії інформаційних систем у сфері реєстрації прав на нерухомість;
  • передача органами ДРАЦС відомостей про народження дитини органам соцзахисту.

Міністерством юстиції було запроваджено ряд електронних  сервісів. Завдяки даній новації українці сидячи за комп’ютером з Інтернетом можуть вже можуть отримати чимало послуг на порталі Мін’юсту за адресою https://minjust.gov.ua/ua/services.

Зокрема, можна отримати відомості із:

- Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців,

- Державного реєстру речових прав на нерухоме майно,

- Державного реєстру актів цивільного стану,

- Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство,

- Системи електронної звітності арбітражних керуючих,

- Електронного суду.

Так само, забезпечено можливість подачі документів для реєстрації бізнесу та прав на нерухомість, оплати вказаних послуг з використанням платіжних систем.

Запроваджено обмін документами в електронній формі між Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та інформаційними системами Пенсійного фонду, Державної служби статистики та Державної фіскальної служби.

Обмін інформацією та документами в електронній формі звільняє громадян від необхідності звертатися до кількох інстанцій і знижує ризик виникнення корупційних проявів.

Запроваджено Електронний реєстр апостилів у ДРАЦС.

Перевагами Електронного реєстру апостилів є:

- доступність послуг з проставлення апостиля;

- оплата послуг з використання платіжних систем;

- перевірка виданого апостилю у будь якій точці світу за використання Інтернету;

- відсутність корупційних складових та черг.

Задля забезпечення можливості здійснювати ЦНАПами прийом та видачу документів у сфері реєстрації нерухомості та бізнесу міські та районні ЦНАПи було підключено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.